Semi-autonoom rijden met Volkswagen Hoog tijd voor vakantiecheck Nissan-succes met Qashqai en Note Volop beleving met gratis Porsche-app Audi levert A6 en A6 Avant met 2.0 TFSI Volvo brengt Limited Edition van S40 en V50 Loyaliteitsprogramma Volkswagen Inclusief Renault en TomTom: succesvol in navigatie Succes Hyundai Audi houdt ideeën- wedstrijd woensdag 13 juli 2011 - pagina 33 Volkswagen introduceert de Temporary Automatic Pilot (TAP). Die maakt het mogelijk dat een auto onder toezicht van de bestuurder tot snelheden van 130 km/u semi-autonoom kan rijden. Daarmee vormt de TAP de schakel tussen moderne as- sistentiesystemen en volledig automatisch rijden. TAP gaat samen met systemen zoals cruise control en het systeem dat waarschuwt als de baan wordt verlaten. De bestuurder blijft altijd 'eindverantwoordelijk'. Hij of zij dient het verkeer en het functioneren van de auto continu in de gaten te houden. Het systeem is dan ook op elk gewenst moment te 'overrulen' of uit te schakelen. Het doel van het systeem is het voorkomen van ongeluk ken die kunnen ontstaan door een afgeleide of onoplettende bestuurder. Hyundai heeft vijf miljoen auto's in Europa verkocht. In Nederland (toevallig?) werd de 5.000.001 ste afgeleverd. Hyundai noteert momen teel op alle continenten verbazingwekkende groeicijfers. Het deed er iets meer dan dertig jaar over om in 2008 de totaalteller in Europa op vier miljoen te zetten. In nog geen drie jaar tijd (periode 2008-heden) werd een miljoen eenheden verkocht. Audi nodigt studenten, ingenieurs en onderzoekers uit om deel te nemen aan de Audi Production Award. Het is een roep om nieuwe ideeën op het gebied van autoproductie. Meedoen loont: de prijzen- pot bevat naast exclusieve fabrieksbezoeken ook een bedrag van maar liefst 10.000 euro. www.audi.de De vakantie staat voor de deur en de auto wacht een zware beproeving. Het is geen over bodige luxe om voor de va kantie de auto grondig te laten inspecteren. Het kan een hoop ellende voorkomen op de lange reis naar noord, zuid, oost of west. Tijdens de vakantie legt u de auto vaak het vuur aan de schenen. Het dagelijkse woon werkverkeer heeft immers een ander karakter dan 1.200 kilometer met een volgeladen auto en eventueel een caravan erachter in stijgende lijn door dertig graden hitte. Daarom is het geen overbodige luxe om voor aanvang van de reis de auto op specifieke punten te la ten Checken bij uw autobedrijf. De autotechnicus kijkt, naast de standaard controlepunten, naar een aantal speciale zaken. Denk bijvoorbeeld aan de ban den. Hoe is het met de span ning? Uit onderzoek door de* BOVAG blijkt telkenmale dat (te) veel auto's rijden met een te lage bandenspanning en dat terwijl tijdens de vakantie de spanning juist wat hoger moet. Je hebt dan namelijk extra ge wicht van bagage en doorgaans meer mensen dan normaal in de auto. Met een goede bandenspanning kun je ook nog eens brandstof besparen. Belangrijk is ook het koelsy steem. Met een goed werkende ventilator en radiateur is een hoop ellende te voorkomen. En dan de airco. Als die er onderweg mee ophoudt is dat geen pretje. Controle van de airco is echt belangrijk en voorkomt bovendien vaak dure reparaties. Nissan verkocht in Europa in de periode januari tot en met mei 35 procent meer auto's dan in de eerste vijf maanden van 2010. In totaal gingen meer dan 294.000 Nissan-modellen over de toonbank. In mei verkocht Nissan ruim 58.000 auto's. Vergeleken met dezelfde periode vorig jaar is dat een stijging van 37 procent. De stijgende verkopen zijn toe te schrijven aan de Nissan-mo dellen Qashqai, Note en de pick-up Navara. De Qashqai is een verkooptopper voor Met de gratis Porsche 360° app voor iPad, iPhone of iPod Touch brengt de Nederlandse Porsche importeur de rijbeleving van het merk heel dichtbij. De appli catie maakt het mogelijk om bij topcoureur Je roen Bleekemolen in te stappen voor een specta culair rondje Zandvoort in een Porsche 911. Als bijrijder kun je daarbij zelf elke mogelijke kijk richting kiezen door het apparaat de betreffende richting op te bewegen. Om Jeroen Bleekemolen te zien rijden, volstaat het om de iPad, iPhone of iPod Touch naar links te bewegen. En door een 180-graden-draai wordt de rolbeugel van de Porsche 911 in race-uitvoering zichtbaar. Kortom, elk gewenst gezichtspunt is te realiseren en Meerijden met een coureur: bijna levensecht. dat zorgt ervoor dat de kijker zich in het middelpunt van de actie bevindt. Dat maakt de ervaring buitengewoon realistisch. Zeker omdat Jeroen Bleekemolen de bijrijder meeneemt in zijn rit door bijvoorbeeld aan te geven dat hij bij de Tarzanbocht is aangekomen. Naast de Porsche 911 video vanuit de pas sagierspositie is boven dien* een video vanaf de achterruit gedraaid met weids uitzicht over de vleugel. Door het apparaat al kijkend naar boven te kantelen is bij deze video de open lucht zichtbaar. In de eerste versie van de app is het tevens mogelijk vanaf de voorkant van de nieuwe Porsche 911 Carrera GTS een aantal inhaal manoeuvres van dichtbij te beleven. Ook is een 360° ervaring vanuit een Porsche Cayenne mogelijk waarbij je zelf achter het stuur zit. De unieke Porsche 360° ervarin gen zijn eenvoudig via e-mail, Facebook en Twitter te delen. www.porsche.nl Directe inspuiting en turbotechnologie het zijn technieken die huizen in de 2.0 TFSI. Die benzinemo tor is leverbaar in de nieuwe Audi A6 en A6 Avant. De karaktereigenschap pen zijn hoge prestaties in combinatie met een gunstig brandstofverbruik. De Audi A6-modellen met deze motor worden geleverd met voorwielaandrijving. Er is keus uit een handge- schakelde zesversnellingsbak en de traploze Multitronic- transmissie. De prijslijst start bij 44.500 euro voor de 180 pk versie met handbak. De Audi A6 2.0 TFSI is evenals de andere modellen in de reeks standaard uitgevoerd met een automatische airconditioning met twee klimaatzones, 17 inch lichtmetalen wielen en het MMI-systeem. Volvo zet de S40 en V50 met extra's in de etalage. Volvo introduceert de V50 en S40 als Limited Edition. Die worden geleverd met een keuze uit een 2.0 benzinemotor heeft een vermogen van 145 pk/185 Nm trekkracht en een 1.6 dieselmotor, goed voor 115 pk/270 Nm. Het verbruik van laatstgenoemde motor bedraagt 3,8 1/100 km. Door zijn uitstoot van 99 g/km valt de diesel in de 20 procent bijtellingscategorie voor de zakelijke markt. Bovenop de uitrusting van de V50 en S40 LE zijn er nog diverse acces- soirepakketten leverbaar. De Volvo S40 2.0 Limited Edition staat vanaf 26.995 euro in de prijslijst, de Volvo V50 2.0 LE vanaf 27.995 euro. Het loyaliteitsprogramma Volkswagen Inclusief is er nu ook voor alle Volkswa gen bedrijfswagenrijders. Het biedt voordelen als een gratis zomer- of winter en aircocheck en gratis vervangend vervoer bij pech en schadeherstel. Daarnaast is het lidmaatschap goed voor interessante kortingen. Niet alleen op Volkswagen Lifestyle-producten, maar ook bij bijvoorbeeld Center Pares en Texaco. Volkswagen Inclusief-leden krijgen onder andere korting bij de aanschaf van Volkswagen Lifestyle- producten, bij parkeren op Schiphol, bij Center Pares (tot 40 procent) en bij Texaco. Een speciale bedrijfswagen- rijvaardigheidstraining kost voor leden van Volkswagen Inclusief slechts 99 euro. www. volkswageninclusief.nl TomTom wijst Renault-rijders de weg. Renault en TomTom vormen een succesvol duo. Onlangs werd de miljoen ste Renault voorzien van een Carminat TomTom navigatiesysteem. Kopers van de Scénic kiezen zowat unaniem (98 procent) voor de TomTom en bij aankoop van de Clio is dat het laagst met 20 procent. Behoudens in de Modus, Twingo en Wind levert Renault in alle perso nenauto's de TomTom. Het is ook leverbaar voor bedrijfswa gens van het merk. Volkswagen heeft 28 miljoen euro in het TAP-project geïnvesteerd. Over Porsche 360' 360° video's Instructies Meer Porsche

de Faam | 2011 | | pagina 35