BLAUW GERUITE KIEL VLISSINGEN STANDBEELD MICHIEL DE RUYTER FEESTELIJKE ONTHULD www.laatzenietverzuipen.nl VOORKOM EEN KATER OP KRETA! KAALSLAG CULTUURSECTOR? GEMEENTE NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 13 JULI 2011 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: gemeente Vlissingen, tenzij anders vermeld Hife.; Bezuinigingen binnen de cultuursector zullen de komende jaren onvermijdelijk zijn. Landelijk zal er 200 miljoen euro bezuinigd moeten worden. Hierin kan de Partij Souburg Ritthem ook een rol van betekenis spelen. Naast alle zorgen over de bezuinigingen op cultuur is het natuurlijk uitstekend dat cultuureducatie speerpunt blijft in het beleid van het kabinet. Het kan dan ook niet anders dat dit de komende jaren ook speerpunt van de gemeente Vlissingen moet zijn. De gemeente moet hier een duidelijke stimulerende en faciliterende rol in spelen. De Bre- deschool gebouwen bieden hier alle faciliteiten voor. Je kunt kinderen niet vroeg genoeg met cultuureducatie in aanraking brengen. Ger Blom, raadslid PSR e-mail: ghjblotn@kpnmail.nl Het gerestaureerde stand beeld van Michiel de Ruyter op het Keizersbolwerk is op woensdag 5 juli 2011, in het bijzijn van zo'n 1500 mensen, feestelijk onthuld. De onthul ling ging met veel militair ceremonieel, deelname van een marineschip en muzikale omlijsting door de tamboers en pijpers van het korps mari niers gepaard. Kinderen van groep 5 van basisschool VSV verzorgden een optreden in 17e eeuwse kledij. foto: Ruben Oreel Eri dar» is het zover; uw dochter of zoon gaat voor het eerst op vakantie met vrienden. Heerlijk genieten aan de Spaanse Cosfa, op een Grieks feesteiland of misschien wei lekker dichtbij ih ons eigen Renesse. Voordat de koffer wordt gepakt is het belangrijk ook andere voor bereidingen te treffen. Praten ovéralcohoi bijvoorbeeld. Als jongeren zonder ouders op vakantie gaan, gaan vaak alle rem men los. Vooral drinken is een populair tijdverdrijf. En met teveel drank op worden ook andere risi co's genomen. Zoals onveilig vrij en of roekeloos gedrag in het ver keer. Daarnaast is alcohol ronduit schadelijk voor jongeren. Vooral voor hersenen die nog in ontwik keling zijn, is alcohol funest. De hersenen ontwikkelen nog tot het 23e jaar. Tot die leeftijd is het dus oppassen geblazen met drank! Op vakantie komt het vaak voor dat ook jongeren die normaal gespro ken geen alcohol drinken, 'onder druk van vrienden toch gaan drin ken. Uit onderzoek blijkt dat jon gens op vakantie gemiddeld zo'n 17 glazen bier per dag drinken! Meisjes komen gemiddeld aan 7 glazen per dag, en dat zijn dan meestal mix drankjes. Reken eens uit. Als een- jongere tien dagen vakantie viert ligt het saldo aan het eind van de vakantie op 6 kratten bier of 50 fles jes mixdrank per persoon! Je zou er hoofdpijn van krijgen... Wees duidelijk en open Veel ouders vinden het lastig om met hun kind te praten over alco hol. Maar als u weet hoe schade lijk alcohol is en welke risico's uw kind loopt met teveel drank op, helpt het u misschien een drempel over. Belangrijk is er vooral open en eerlijk over te praten. Vertel bijvoorbeeld over uw eigen leuke en minder leuke ervaringen met drank. Stel ook de afspraken die u met uw kind hebt gemaakt over alcohol nogmaals aan de orde: "De afspraak is dat je niet drinkt voor je 16e, dus dat geldt ook voor de vakantie". Of voor oudere kinde ren: "We hebben duidelijke regels over hoeveel je mag drinken, dus ik ga er van uit dat jij je daar op vakantie ook aan houdt!". Leg uit waarom deze regels er zijn en controleer of uw kind de regels ook snapt. Geef tips over hoe hij of zij kan omgaan met druk van vrien den en hoe je kunt bedanken voor (nog) een alcoholisch drankje. Laat uw kind daarin duidelijk zijn: "Nee bedankt, ik heb genoeg gehad" of "Ik houd het lekker bij fris". Regels stellen helpt echt! Het is een misverstand dat het toch niet helpt als je met je kind afspraken maakt over het drinken van alcohol. Uit onderzoek blijkt dat het wel degelijk effect heeft als ouders duidelijke regels stellen. De gemaakte afspraken blijven ergens in het achterhoofd hangen en weerhouden een kind er onbewust toch van bepaalde grenzen te over schrijden. Veel ouders maken zich zorgen over het alcoholgebruik van hun kind op vakantie. Zorg dat uw zoon of dochter goed voorbereid op reis gaat. Kijk ook op www. goedvoorbereidopvakantie.nl voor meer informatie. Onder de noemer Laat ze niet (ver)zuipen! werken alle Zeeuwse gemeenten samen met de GGD Zeeland, Indigo preventie, Poli tie Zeeland en andere partijen partners om het overmatig alco holgebruik onder jongeren aan te pakken. Op www.lznvz.nl vindt u meer informatie over de Zeeuwse aanpak en praktische tips voor alcohol en opvoeding. Wat betekent dit voor Vlissingen! Het moge dui delijk zijn dat Vlissingen hieraan ook niet zal ontkomen. Er zullen de komende jaren prioriteiten gesteld moeten worden. Film by the Sea, Onderstroom en de Highland Games zijn evenementen die voor de gemeente Vlissingen van groot belang zijn. Dit neemt niet weg dat er eventueel op dit soort evenementen bezuinigd zal moeten worden wil men andere zaken op cultuurge bied ook overeind houden. De komende jaren zal men zeker moe ten nadenken over een andere invulling van Cultuur. Een belangrijk item"hierbij is Cultuureducatie. Dit is belangrijk voor de persoonlijke ontwikkeling en voor de creativiteit van de samenleving als geheel. Het kabinet komt daarom ook met een speciaal programma: Cul tuureducatie met kwaliteit. Hiervoor is de komende jaren ca. 10 mil joen euro per jaar beschikbaar. Met name in het primair onderwijs zullen scholen geholpen worden bij het concreet invullen van hun cultuureducatieactiviteiten. De onderwijsinspectie gaat thematisch onderzoek doen naar het niveau van cultuureducatie en de plaats die dit heeft in het onderwijs. Dit is uitstekend toe te passen in de nieuwe Bredeschool Noord (het Kroonjuweel) in Oost-Souburg en in de nabije toekomst de Bredeschool Zuid. email whe@vlissingen.nl). De stuk ken zijn ook digitaal in te zien op dé gemeentelijke website: www.vlis- singen.nl/publicaties. Tijdens de periode van ter inzage legging kan een ieder schriftelijk of mondeling zienswijzen inbrengen. Schriftelijke zienswijzen moeten worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders, Post bus 3000, 4380 GV te Vlissingen, ter attentie van de afdeling SBP. Voor mondelinge zienswijzen kunt u een afspraak maken met dhr. W. Huige. Wij wijzen u erop dat alleen beroep tegen de uiteindelijke beschikking kan worden ingediend als de indie ner ook een zienswijze heeft inge bracht tegen de ontwerpbeschik king en belanghebbende is. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de 3 weken op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde plannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de ver gadering, raadplegen op www.vlis singen.nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data 'van de volgende welstands vergaderingen zijn 11 augustus en 1 september 2011. WET MILIEUBEHEER Besluit landbouw milieubeheer Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende meldingen als bedoeld in artikel 8.40 Wet milieubeheer heb ben ontvangen: van Cazant V.O.F voor het ver anderen van een inrichting. De inrichting is gelegen op het per ceel Westhoekweg 4 te Ritthem; Voorbereidingsbesluit Kennis- werf en Binnen- en Buitenha ven en omgeving Burgemeester en wethouders van de gemeente Vlissingen maken, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 3.7 van de Wet ruimtelijke ordening jo. art. 3:42 van de Alge mene wet bestuursrecht, bekend dat de gemeenteraad in zijn verga dering van 7 juli 2011 heeft beslo ten, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor de plange bieden Kenniswerf en Binnen- en Buitenhaven en omgeving, zoals aangegeven op de bij het besluit behorende kaart. De inwerkingtreding van het voor bereidingsbesluit is bepaald op de eerste dag na publicatie, dus op 14 juli 2011. Het voorbereidings besluit en de bijbehorende kaart liggen met ingang van de dag van inwerkingtreding voor een periode van zes weken voor een ieder ter inzage in de hal van het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De digitale versie van het voorbereidingsbe sluit is raadpleegbaar via de wet telijk verplicht gestelde website www.ruimtelijkeplannen.nl. Deze website is ook te bereiken via het webadres van de gemeente Vlis singen (www.vlissingen.nl/bestem- mingsplannen) waar een link staat aangegeven naar genoemde lande lijke website. Tegen dit besluit kan geen bezwaar en/of beroep worden ingesteld. Instellen parkeerverboden Vlissingsestraat te Oost- Souburg Ter bevordering van de doorstro ming van het verkeer wensen wij parkeerverboden in te stellen mid dels een gele onderbroken streep in de Vlissingsestraat te Oost-Sou burg op de volgende locaties: - vanaf huisnummer 151 tot en met 145; - vanaf de aansluiting met de Van Turnhoutstraat tot en met huisnummer 95; - vanaf huisnummer 84 tot en met 90. Wij stellen directe belanghebben den in de gelegenheid schriftelijk of mondeling binnen 6 weken zienswijzen in te dienen. De betreffende stukken liggen vanaf heden voor een periode van 6 weken ter inzage in het stadhuis, begane grond (informatiehoek), Reacties kunnen worden gezonden aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Vlissingen, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen, afdeling Strategie, Beleid en Projecten. Vlissingen, 13 juli 2011 B&W Vlissingen Postbus 3000 4380 GV Vlissingen

de Faam | 2011 | | pagina 13