r Met zonnetrein of paardentram van en naar parkeerplaats Oude Veerseweg Ring- en sjezenrijden op en rond Abdijplein Gemeentelijke informatie op een pagina Verzin een naam voor nieuwe sportaccommodatie Voorborch Parkeerterrein Hof van Tange gesloten Monumenten makkelijker milieuvriendelijk Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 13 juli 2011 De Faam pagina 11 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 De parkeerplaats aan de Oude Veerseweg is gereed. De broodnodige opknapbeurt bracht een nieuwe asfaltlaag, vijf camperplaatsen, twee min- dervalidenplaatsen, en een nieuwe trap over de dijk, zodat mensen over het jaagpad langs het water naar de stad kunnen lopen. Voor iedereen die liever voor gemak kiest: er is deze zomer gratis vervoer met de zonnetrein en op koop zondag ook met de paarden tram van de parkeerplaats naar de binnenstad. De zonnetrein rijdt op alle dagen van 11.00 tot 17.00 uur een route langs allerlei haltes. Als mensen vanaf de halte aan de Oude Veer seweg opstappen, kunnen ze gra tis mee tot aan de Segeersstraat in de binnenstad. Ze mogen na tuurlijk ook de hele route meerij den, maar betalen dan een dag kaart van 6 euro. Voordeel van zo'n dagkaart is dat ze gedurende de dag overal op de route mogen in- en uitstappen. De route start ieder heel uur op de Loskade. Vervolgens rijdt de trein over de Langevielebrug, Stadhuis straat, Balans/Abdijplein, Sint Pie terstraat, Damplein, langs de Oostkerk naar de parkeerplaats aan de Oude Veerseweg en daarna via de Segeersstraat weer naar de Loskade. Dat betekent dat de trein iedere keer rond kwart voor het hele uur bij de parkeerplaats aan komt. Mensen die ook weer met de tram terugwillen naar hun auto kunnen ongeveer op het halve uur vanaf het Damplein mee terug. De laatste ronde is dan rond half vijf, maar als het deze zomer druk wordt, rijdt de trein mogelijk tot later door. Camper- en e-laadplaatsen De parkeerplaats aan de Oude Veerseweg heeft een enorme me tamorfose ondergaan. Het stukje Oostperkweg dat de toerit vormt naar het parkeerterrein is opnieuw bestraat. De parkeerplaats zelf is van nieuw asfalt voorzien en op nieuw omheind. Vijf plekken zijn speciaal ingericht voor campers. Hier staat een betaalautomaat die stroom en water levert en ook is er een lozingspunt voor afvalwa ter. In augustus worden bovendien nog twee plekken ingericht als e-laadpunt voor elektrische auto's. i SSHg I1 - v.-IHI De zonnetrein brengt u van de Oude Veerseweg naar de binnenstad. Foto: Jan Koole Het ring- en sjezenrijden op en rond het Abdijplein ter gelegenheid van de eerste folkloristische dag is een traditie. Het evenement is dit jaar op donderdag 14 juli. Dan gel den de volgende maatregelen: Verkeer De paarden met sjezen rijden deze route: Abdijplein Balans Korte Burg Groenmarkt Onder den Toren Koorkerkhof Abdijplein. Op het Abdijplein zal op één ringrij- baan zonder sjees de ring worden gestoken. De genoemde straten worden, voor zover nodig, voor het verkeer afgesloten. De afsluiting heeft verder tot ge volg dat in de volgende straten het (doorgaand) verkeer op 14 juli ge stremd is: Balans Bogardstraat Bachten- steene Walplein Nieuwe Kerk gang Koorkerkstraat Reigerstraat Korte Giststraat. De Bleek zal worden opengesteld voor éénrichtingsverkeer vanaf de Zuidsingel. Parkeren Parkeren is niet mogelijk langs de genoemde sjezenroute vanaf woensdag 13 juli 18.00 uur tot donderdag 14 juli 19.00 uur. De tweede folkloristische dag, de grote ringrijderij op het Molenwa ter, is dit jaar op donderdag 18 augustus. Deze activititeit wordt georganiseerd door de Folkloristi sche Commissie en de Zeeuwse Ringrijders Vereniging. Tijdens de schoolvakantie bericht gemeente Middelburg niet op twee, maar op een pagina. In de zelfde periode verschijnt de ru briek 'Het woord aan raadslid...' niet. Op 7 september keert de raads- rubriek terug. Dan is het woord aan Paul Moens van de SGP. Dat is ook het moment dat de ge meente weer overstapt naar twee informatiepagina's. Op de plek waar nu sporthal Voorborch is, aan de Breeweg, gaat halverwege september de spa in de grond waarmee de bouw van een nieuw Multifunctionele Sportaccommodatie van start gaat. Het nieuwe complex bestaat uit twee hallen, twee zalen en de huidige velden die samen ruimte bieden aan recreatieve en competitieve sporten. De hal die er nu staat, wordt gesloopt. Dit complex en het straatje er naar toe moeten een naam krijgen. Een naam die niet alleen aansluit bij het gebruik van de nieuwe sportaccommo datie, en het sportcomplex, maar ook bij de omgeving. Wij vragen u met een suggestie te komen. Uit de inzendingen wordt de beste naam gekozen door een jury die bestaat uit de heer Henri Brandenburg, voorzitter van de straatnamencommissie, en wethouder Ed de Graaf. De winnaar krijgt naast een eervolle vermelding ook een cadeaubon van honderd euro. Voor de duidelijkheid: het gaat dus om een nieuwe naam voor de accommo datie én een nieuwe naam voor het straatje er naar toe. Stuur uw naam voor de nieuwe Multifunctionele Sportaccommodatie op het sportcomplex Voor borch en de toegangs weg er naar toe mét motivering naar Peter Wisse (p.wisse@middel- burg.nl). Bij voorkeur per mail onder vermelding van uw naam adres en leeftijd. U kunt uw sugges ties inzenden tot 1 augus tus 2011. Over de uitslag wordt niet gecorrespon deerd. Op zaterdag 23 juli is de binnenstad het toneel van de City of Dance. Aanslui tend is er op het Hof van Tange een Cityparty. De Cityparty op het Hof van Tange is van 16.00 tot 23.45 uur. Toegang tot het feestterrein is alleen mogelijk met een entreekaart. Afgesloten Het parkeerterrein Hof van Tange is vanwege opbouwtijd, evenement en opruimtijd afgesloten van donderdagavond 21 juli 18.00 uur tot maandag 25 juli om 12.00 uur. Vanwege de openbare orde en de verkeersveiligheid is op zaterdag 23 juli tussen 16.00 en 24.00 uur het fietspad en het tun neltje Langevielebolwerk - Baanstraat voor (brom)fietsverkeer afgesloten. En op de Walensingel, ter hoogte van het Hof van Tange geldt een snel heidsbeperking van 30 kilometer per uur. Sinds kort is het mogelijk om zonnepanelen op monumenten aan te brengen met een melding. Tot voor kort was hier nog een omge- vings-vergunning voor vereist. Bij monumenten kunnen dit procedu res zijn van een halfjaar. Een meldingsprocedure neemt slechts enkele dagen in beslag. Middelburg loop voorop met meldingensysteem Inmiddels hebben we in Middelburg reeds enige jaren positieve ervaringen met het werken met meldingen voor bouwwerkzaamheden in de beschermde gezichten (o.a. herstelmelding, schildermelding en melding zonweringen). Nu zijn daar de Melding zonnecollectoren en zonnepanelen, de Interieurmelding en de Melding Raam-, kozijn- en kelderluikvervanging bijgekomen. Hiermee lopen we voorop in Nederland. Vanuit diverse gemeenten is er belangstelling voor onze werkwijze. Melding zonnecollectoren en zonnepanelen Met de stijgende energieprijzen en de toegenomen aandacht voor het milieu, willen steeds meer mensen zonnecollectoren (voor warm water) en/of zon nepanelen (voor elektriciteit) toepassen. Ook eigenaren van panden in de be schermde gezichten of van monumenten. Een paneel kan ten allen tijde weer verwijderd worden zonder grote schade aan het pand. Dit is de reden dat we het aanbrengen van panelen toe willen staan op basis van een melding. Op een monument of in een historische omgeving toont een paneel niet altijd even fraai. In de regeling zijn panelen daarom niet toegestaan op het dakvlak aan de openbare weg. Daarnaast is er een maximum aantal opgenomen. Nieuwe folder Vanwege de nieuwe regelingen en wijzigingen in rijkswetgeving heeft de ge meente onlangs een nieuwe folder uitgebracht over monumenten en be schermde stadsgezichten. Deze folder is verkrijgbaar in het stadskantoor en ook te downloaden op de gemeentelijke website: www.middelburg.nl onder wonen en leven/monumenten.

de Faam | 2011 | | pagina 11