Ring- en sjezenrijden op en rond Abdijplein Nieuwe bruggen in Mortiere Verzin een naam voor nieuwe sportaccommodatie Voorborch porthos Facilitas helpt u uit de brand Altijd actueel: de-faam.nl' woensdag 6 juli 2011 De Faam pagina 9 Het ring- en sjezenrijden op en rond het Abdijplein ter gelegenheid van de eerste folkloristische dag is een traditie. Het evenement is dit jaar op donderdag 14 juli. Dan gelden de volgende maatregelen: Verkeer De paarden met sjezen rijden deze route: Abdijplein Balans Korte Burg Groenmarkt Onder den Toren Koorkerkhof Abdijplein. Op' het Abdijplein zal op één ringrijbaan zonder sjees de ring worden gesto ken. De genoemde straten worden, voor zover nodig, voor het verkeer afgesloten. De afsluiting heeft verder tot gevolg dat in de volgende straten het (doorgaand) verkeer op 14 juli gestremd is: Balans Bogardstraat Bachtensteene Walplein Nieuwe Kerkgang Koorkerkstraat Reigerstraat Korte Giststraat. De Bleek zal worden opengesteld voor éénrichtingsverkeer vanaf de Zuidsingel. Parkeren Parkeren is niet mogelijk langs de genoemde sjezenroute vanaf woens dag 13 juli 18.00 uur tot donderdag 14 juli 19.00 uur. Op het Koorkerk plein en het Walplein is parkeren niet mogelijk op donderdag 14 juli tot 19.00 uur. De tweede folkloristische Dag, de grote ringrijderij op het Molenwater, is dit jaar op donderdag 18 augustus. Deze activititeit wordt georganiseerd door de Folkloristische Commissie en de Zeeuwse Ringrijders Vereniging. Afgelopen mei is in Mortiere begonnen met het aanleggen van veertien bruggen voor auto's, fietsers en voetgangers. Als alles volgens planning verloopt zijn zeven bruggen voor de bouwvakvakantie gereed. De an dere zeven zijn, door een vertraging in de levering van brugelementen, eind dit jaar gereed. Om de komst van de bruggen te markeren, organiseert de Wijkbe- heergroep Mortiere in samenwerking met gemeente Middelburg op 13 juli een officiële openingshandeling. Deze zal verricht worden door wethouder Albert de Vries en een vertegenwoordiger van de wijkbeheergroep. Daarnaast zijn er vanaf 13.00 uur allerlei activitei ten voor de buurtkinderen zoals een springkussen, een tentje waar ze zich kunnen laten schminken en een ballonwedstrijd waarmee een leuke prijs valt te winnen. De plaats van handeling is het Ella Fitzgeraldpark. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Op de plek waar nu sporthal Voorborch is, aan de Breeweg, gaat halverwege september de spa in de grond waarmee de bouw van een nieuw Multifunctio nele Sportaccommodatie van start gaat. Het nieuwe complex bestaat uit twee hallen, twee zalen en de huidige velden die samen ruimte bieden aan recre atieve en competitieve sporten. De hal die er nu staat, wordt gesloopt. Dit complex en het straatje er naar toe moeten een naam krijgen. Een naam die niet alleen aansluit bij het gebruik van de nieuwe sportaccommodatie, en het sportcomplex, maar ook bij de omgeving. Wij vragen u met een suggestie te komen. Uit de inzendingen wordt de beste naam gekozen door een jury die be staat uit de heer Henri Brandenburg, voorzitter van de straatnamencommissie, en wethouder Ed de Graaf. De winnaar krijgt naast een eervolle vermel ding ook een cadeaubon van honderd euro. Voor de duidelijkheid: het gaat dus om een nieuwe naam voor de accommodatie én een nieuwe naam voor het straatje er naar toe. Stuur uw naam voor de nieuwe Multifunctionele Sportaccommodatie op het sportcomplex Voorborch en de toegangsweg er naar toe mét motivering naar Peter Wisse (p.wisse@middelburg.nl). Bij voorkeur per mail onder vermelding van uw naam adres en leeftijd. U kunt uw suggesties inzenden tot 1 augustus 2011. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd. /.w Porthos is hét loket voor alle vragen op het gebied van welzijn, zorg en op groeien in Middelburg. In het loket werken Maatschappelijk Werk Walcheren, Stichting Welzijn Middelburg, MEE Zeeland, Indigo, Bureau Jeugdzorg, de GGD en de gemeente Middelburg samen. In het kantoor van Porthos aan de Sint Sebastiaanstraat 12, vindt u ook de Huurdersvereniging Middelburg, Facilitas Middelburg en Manteling. Meer informatie over Porthos vindt u op www.porthos.nl. U kunt ons ook bellen (0118) 75 14 00. Geen tijd, geen zin in of misschien omdat u het fysiek niet helemaal aan kan. De kozijnen schilderen, de tuin opknappen, papierwerk in orde maken of uitgebreid boodschappen doen. Facilitas helpt u uit de brand. Snel, vakkundig en met behulp van mensen bij u uit de buurt. Voor een een malige klus, maar ook voor als u elke week wel wat hulp kunt gebruiken. Voor wie? Facilitas is er voor alle Middelburgers. Dus hoe oud u ook bent, hoe je thuissituatie ook is, of u een fysieke beperking heeft of niet: iedere inwoner van de gemeente Middelburg kan aankloppen. Voor meer informatie www.facilitasmiddelburg.nl of haal de nieuwe folder op bij Porthos. Porthos presenteert de woonservice in Middelburg: SVRZ 't Gasthuis, Noordpoortplein 2 GRAND-CAFÉ WILLEM HET ANDERE RESTAURANT In ons mooie grand café kunt u terecht voor: een lekker kopje koffie met huisgemaakt gebak-een overheerlijke lunch- een driegangenkeuzemenu vanaf 7,50. Alles dagelijks vers bereid door onze cliënten, samen met onze kok. We zijn een initiatief van de 'stichting Philadelphia Zorg, waar mensen met een verstandelijke beperking dagbesteding volgen en leren werken. Zaterdag 6 augustus onbeperkt mosselen eten voor 15 euro. Vol is vol. Vooraf reserveren. Grand café Willem, Oranjelaan 17, Middelburg (0118) 61 87 67 U bent welkom van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 20.00 uur.

de Faam | 2011 | | pagina 9