Wmo-café II: Oordeel mee over informatievoorzieningen en cliëntondersteuning! Eerste gedeelte restauratie kademuur klaar Gemeente maakt prestatieafspraken met Woon- goed, WBV Arnemuiden en Woonzorg Nederland Lotte wint kennisquiz Gewoon 30 www.middelburg.nl Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 6 juli 2011 De Faam pagina 8 Vrijdag 8 juli wordt in wijkcentrum Palet het tweede Wmo-café georga niseerd. Deze keer willen we de informatievoorziening en cliëntonder steuning onder de loep nemen. Net als de vorige keer zijn we op zoek naar mensen die wel eens te maken hebben met de Wet maatschappe lijke ondersteuning (Wmo). Mensen die er zelf mee werken of nauw be trokken zijn bij mensen die met de Wmo in aanraking komen. Uiteraard zijn ook belangstellenden welkom in het café. In het Wmo-café vertellen ervaringsdeskundigen hun persoonlijke ver haal. Hoe ervaren ze de hulp? Zijn ze voldoende geholpen? Hebben ze voldoende informatie? Zijn ze betutteld of misschien wel te veel aan hun lot overgelaten? Kortom: wat gaat goed en wat kan nog beter geregeld worden door gemeente, maatschappelijke organisa ties of misschien via het eigen netwerk. Tussen de verhalen van deze gastsprekers is er ruimte en tijd voor inbreng van alle aanwezi gen en discussie over bepaalde onderwerpen. Wat voor problemen ondervindt u zelf? Of waar is misschien nog extra aandacht voor nodig? Na dit gedeelte is er tijd om met elkaar na te praten, ervarin gen uit te wisselen en uw netwerk uit te breiden. 'Samen gekanteld de toekomst in' Dit Wmo-café is de tweede in een reeks, steeds met als overkoepe lend thema 'Samen gekanteld de toekomst in'. De ervaringsdeskun digen (columnisten) van deze bijeenkomst zijn loketmedewerker Porthos, vrijwilliger van een belangenorganisatie of een gebruiker van Facilitas en/of Porthos. Wmo-voorzieningenloket on tour Tijdens het Wmo-café kunt u bij het Wmo-voorzieningenloket ter plaatse terecht voor het beantwoorden van vragen over het aanvra gen van een voorziening of hulp krijgen bij het invullen van formulie ren. Ook kan de medewerker van het Wmo-voorzieningenloket u vertellen waar u terecht kunt met overige vragen of direct een af spraak voor u inplannen. Aanmelden Er zijn geen kosten verbonden aan het Wmo-café. Opgeven is niet verplicht, maar wordt wel gewaardeerd in verband met organisatorische voorbereidingen. Wilt u zich aanmel den, dan kan dit via beleidsondersteuner Tim Roeb op het telefoon nummer (0118) 67 56 77 of per e-mail t.roeb@middelburg.nl. Mocht u belangstelling hebben om columnist te zijn voor deze bijeen komst dan kunt zich daarvoor ook aanmelden bij Tim Roeb. De eerste fase restauratie van de kademuur langs de Rouaansekaai is klaar. In september start het tweede gedeelte van de restauratie. Dat is het stuk tot aan de Spijkerbrug. Door in fasen te werken wordt de overlast voor het verkeer en het parkeren zoveel mogelijk beperkt. Foto: Aart van Belzen Mw. E. Borm (servicemanager Zeeland Woonzorg Nederland), E. de Ceuster (directeur-bestuurder Woongoed Middelburg), A. A de Vries (wethouder), L.A van Mal (voorzitter WBVA) en J.E de Kraker (secretaris WBVA) tekenen de prestatieafspraken. Foto: Jan Koole Vorige week ondertekenden Woongoed Middelburg, Woningbouwvereniging Arnemuiden, Woonzorg Ne derland en de gemeente Middelburg prestatieafspra ken voor de komende vier jaar. In de prestatieafspraken zijn de afspraken vastgelegd die de gemeente en de corporaties met elkaar hebben gemaakt. De afspraken hebben betrekking op de nieuwbouwopgave, bestaande woningvoorraad (waar onder betaalbaarheid en energiemaatregelen), woon ruimteverdeling, leefbaarheid, opvang en zorg. Met de woningbouwvereniging Arnemuiden zijn deze afspraken voor de eerste maal gemaakt. In 2010 heeft de gemeenteraad de Woonvisie 2010- 2015 vastgesteld. Aan deze woonvisie is een uitvoe ringsprogramma gekoppeld met daarin diverse actiepunten. Eén van de actiepunten is het maken van (nieuwe) prestatieafspraken met de corporaties waar bij de Woonvisie als basis dient. Bij het vaststellen van de woonvisie in juni 2010 heeft de raad ook een motie aangenomen die een directe relatie heeft met de prestatieafspraken tussen de gemeente en de cor poraties. In deze motie draagt de raad het college op om di verse prestatieafspraken te maken met de corpora ties. Deze motie hield, in het kort, het volgende in: Maak concrete afspraken die volgens een vast patroon geëvalueerd worden; stel een energieplan vast en zorg dat bij renovatie voorrang wordt gegeven aan de ener getisch slechtste woningen; renoveren waar het kan en slopen waar het moet; beter onderhoud en schoonhou den van corporatiewoningen, ook van de bijbehorende tuin en het groen. Tenslotte wordt in de motie gesteld dat gemeente en corporaties samen er voor zorgen dat alle doelgroepen bij de verdeling van woningen goed kunnen wonen in de gemeente. De 11 jarige Lotte van Helsland uit Middelburg heeft de kennisquiz "Gewoon 30 daar kun je thuis komen" ge wonnen. Zij ontving de prijs, een cadeaubon ter waarde van honderd euro, uit handen van wethouder Verkeer Chris Simons. Uit 134 inzendingen was zij de geluk kige winnares met alle antwoorden correct ingevuld. De kennisquiz bestond uit de volgende drie vragen; Het goede antwoord is: De kruising is gelijkwaardig, alle bestuurders van rechts hebben voorrang, dus ook fietsers! Wilt u meer informatie over de remwegtest, neem dan contact op met Anja Jonkman-Kuijl van de gemeente Middelburg, telefoonnummer 67 54 23. Hoeveel meters rem weg heeft u gemid deld nodig, wanneer u 30 kilometer per uur rijdt en een noodstop moet maken? Het goede antwoord is: 13 meter Hoeveel meters rem weg heeft u gemid deld nodig, wanneer u 50 kilometer per uur rijdt en een noodstop moet maken? Het goede antwoord is: 28 meter Wanneer u in een 30km/uur gebied rijdt, ziet u regelma tig op een kruising een grote witte at tentiecirkel. Weet u de betekenis van deze grote cirkel? Lotte van Helsland heeft de Middelburgse verkeersquiz gewonnen. Verkeerswethouder Chris Simons (links) maakte haar blij met een cadeaubon van honderd euro. Foto: Chris Marijs

de Faam | 2011 | | pagina 8