Gratis online EHBO zomercursus Op vakantie in aanraking met zomerse ongemakken a jij zoekt een leuke baan ICT KPN telecommonteur m/v Voor KPN zijn wij op zoek naar een klantgerichte telecommonteur in Zeeland. Als telecommonteur ga je op locatie bij de klant installaties- en serviceopdrachten uitvoeren voor de diensten die worden aangeboden door KPN. Je kunt hierbij denken aan producten op het gebied van data, telefonie,internet en televisie. Daarnaast adviseer je de klanten over de producten en diensten van KPN en signaleer je verkoopkansen. De functie-eisen: mbo diploma richting ICT (niveau 3 of 4), kennis en ervaring op het gebied van ICT, communicatief sterk, een goede beheersing van de Nederlandse taal, klantgericht en commercieel en in bezit van rijbewijs B. KPN biedt je de mogelijkheid om je te ontwikkelen en door te groeien binnen de organisatie. Interesse? Bel of mail ons. ilze.de.waard@nl.randstad.com ~\r randstad State of Art Store - Lange Delft 59 - Middelburg Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 6 juli 2011 De Faam pagina 30 Drie op de vier Nederlanders weet onvoldoende wat te doen bij kleine ongevallen als verslikking, snijwonden en botbreuken, zo bleek uit eerder onderzoek van Maurice de Hond in op dracht van het Rode Kruis. Reden voor het Rode Kruis om in samenwerking met de Nationale Postcode Loterij de online EHBO- cursus deze zomer tijdelijk gratis aan te bieden. Tips Om strandgangers, zonaan- bidders en wandelaars nog wat extra tegemoet te komen, geeft het Rode Kruis op haar website tien specifieke Eerste Hulp-tips voor vakantiegan gers. Tijdens de zomerperiode en op vakantie komen veel mensen in aanraking met allerhande zomerse kwalen te bedekken (niet wrijven, dat verspreid het gif) met droog zand, zout of suiker of giet azijn over de wond. Hierdoor wordt de gifstof minder actief. Daarna afspoelen met zout water. Raadpleeg een arts, apotheker of de strandhulppost voor een zalf om de pijn en de jeuk te verlichten. Bij een acute en ernstige reactie is het zaak zo snel mogelijk 112 te (laten) bellen. Gratis tot 31 augustus De online EHBO-cursus, is tot en met 31 augustus gratis online te volgen via www.rode- kruis.nl. De snelcursus duurt ongeveer een uur. Rode Kruis ambassadeur Irene Moors neemt de deelnemers stap voor stap mee door de Eerste Hulp-theorie. Deelnemers krijgen daarnaast simulaties van ongevallen te zien waarbij ze zelf opdrachten tot Eerste Hulp-handelingen moeten geven. Hierdoor leren ze op een simpele manier wat te doen bij veelvoorkomende ongevallen. Onder degenen die zich voor 31 augustus aanmelden voor de cursus, verloot de Nationale Postcode Loterij tevens 500 prijzen. (Bron: Nederlandse Rode Kruis) en ongemakken. Zo kun je van een zonnesteek duizelig of misselijk worden en hoofdpijn of braakneigingen krijgen. Een koude doek op het hoofd, in de lies en de oksels helpt om de warmtehuishouding weer enigszins op orde te brengen. In ernstige gevallen moeten de hulpdiensten worden gewaar schuwd. Insectensteken en kwallenbeten, maar ook ande re neteldieren zoals zeeanemo nen of koraal kunnen reacties veroorzaken bij mensen. En wat te denken van snijwonden door achtergebleven glaswerk en schelpen? Er zijn ook tips bij onder andere reisziekte, d zonnebrand, hoogteziekte en blaren. Kwallenbeet De EHBO-cursus biedt een duidelijk overzicht van de symptomen en de stappen die moeten worden ondernomen. Zo blijkt een kwallenbeet in sommige gevallen ernstige re acties te kunnen veroorzaken, waarbij een snelle en juiste Eer ste Hulp verlening belangrijk is. Verschijnselen van een kwal lenbeet zijn rode vlekken en/of kleine rode bultjes die gepaard gaan met jeuk, een branderig gevoel en pijn. Reacties daarop kunnen zijn:misselijkheid en braken en in ergere gevallen ook hartritmestoornissen, shock en bewustzijnsverlies. Zorg ervoor dat u niet met uw handen in contact komt met de kwallenbeet. Belangrijk is de plek van de beet niet met de handen aan te raken en de beet llze de Waard (070) 370 47 82 Grote Markt 22 Den Haag kijk voor meer banen op www.randstad.nl Uitzenden Detacheren Professionals Search Selection I HR Solutions j inhouse Services Een kwallenbeet kan in sommige gevallen ernstige reacties veroorzaken. WWWSTATEOFART. COM

de Faam | 2011 | | pagina 54