SPECTACULAIRE WIJNVERKOOP KELDERRESTANTEN HILDERNISSE Vakantiegangers erg scherp op hun GERARD M WIJNHANDEL Martin Gaus Hondenschool Goes vanaf 1 j" per fles NU NOG MEER SOORTEN MAAR KOM SNEL WANT OP OP Verkoop van 10.00-17.00 uur op donderdag 7, vrijdag 8 en zaterdag 9 juli Plein 1940 10 4331 LH Middelburg Laat uw stem horen! TE KOOP GEVRAAGD: GOUD Trainingslocatie: de ijsbaan van Kapelle - iedere week instroom in de puppyles - iedere maand start een basiscursus - gedragstherapie, workshops, vervolgcursussen Martin Gaus www.martingausgoes.nl 06-46235284 ROYAL cmm "Voor een kwart van de gezinnen is de vakantie 20 duurder..." Praktijk voor Chinese geneeskunde Hans Visser Acupunctuur Kruidentherapie Electro-acupunctuur (MORA) Pauzeconcerten weer in de Oostkerk Kerk aan het werk voor oogkliniek Ambon Historische markt Veere is een leuk uitje Altijd actueel: de-faam.nl verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 www.gerardbouwense.nl Oud (sloop-) goud zoals armbanden, ringen, colliers etc. Tevens zilver zoals guldens, rijksdaalders, tientjes en sieraden. U ontvangt EEN HOGE, EERLIJKE PRIJS Iedere vrijdagmiddag in het ontmoetingscen trum in Winkelcentrum Dauwendaele van 13.00 - 16.00 uur. Legitimatie verplicht. Piet Lukas, tel. 0118-639974 06-24248500. V»/ Wilt u reageren op een artikel dat in De Faam staat? Uw mening kwijt over een actueel onderwerp? Surf dan snel naar onze website en plaats uw opmerking bij het artikel www.de-faam.nl "Ik gooi tijdens de va kantie het geld niet over de balk. Hierdoor maak ik gelukkig niet mee dat ik achteraf duizend euro meer kwijt ben dan de bedoeling was", vertelt W. Franse op De Kaai van Veere. Niet iedereen is alert op de uitgaven. Zeker tachtig procent van de Nederlanders weet pas bij thuiskomst hoeveel hun reis precies heeft gekost. Marcel van der Voort Veere Dat de meeste vakantiegan gers niet zo scherp op de centen letten blijkt uit on derzoek van CentiQ, wijzer in geldzaken. Een initiatief van het ministerie van Fi nanciën om de consument te informeren over geldzaken. Volgens de onderzoekers pakt voor een kwart van de gezinnen de vakantie zo'n twintig procent duurder uit. Driekwart van de gezinnen heeft vooraf geen benul hoe veel ze gaan uitgeven. "Ik hou iedere dag in de ga ten of ik niet te veel uitgeef in mijn vakantie. Soms schrik ik wel van de uitgaven. Bij voorbeeld als mijn vrouw een vissoepje eet van 8,95 euro", bekent Hans Schouten. "Ik maak nooit vooraf een be groting. Want een reis maak ik op de bonnefooi en dan zoek ik een klein hotel in een gehucht in het buitenland", voegt hij eraan toe. Op het Oranjeplein staat Harm even met de racefiets aan de hand uit te rusten van een rit over Walcheren. "Samen met mijn echtge note ben ik ieder jaar de hele zomer op een camping in Zoutelande. Buitenlandse Vakantie kost vaak meer dan vooraf bedoeld is. vakantiereizen maken wij niet. In de zomer geef ik meer uit aan ijs en leuke spullen. Maar ik geef nooit teveel uit", laat hij weten en stapt weer op zijn fiets. "Ik let nooit op wat ik uitgeef. Als ik iets tijdens de reis wil ko pen dan gebeurt dat. Vroeger met de kinderen nog thuis, was het anders", zegt J. Holstein in het centrum van Veere. H. van der Wijst: "Ergens lo gisch dat de mensen pas ach teraf weten wat de reis heeft gekost. Ik geniet ook van elke minuut en als het geld op is, dan is het op." Rob van den Boogaard stelt: "Ik was vorig jaar in Spanje. De hele dag op het strand met een biertje erbij, 's avonds uit eten en de kroeg in. En maar geld opnemen. Bij thuiskomst bleek ik meer dan 1700 euro teveel te hebben uitgegeven." Daaren tegen beslist Nelly Smit vooraf Wij behandelen: pijnklachten; menstruatieproblemen; rugklachten; psychische klachten; moeheid; allergieën; hooi koorts; maag- en darmproblemen; etc. Voor afspraken: Dinsdag, woensdag, donderdag van 9 -17 uur en vrijdag. Amstelstraat 49, Oost-Souburg, tel. 0118-490084 www.praktijkvisser.nl Vergoeding via diverse zorgverzekeraars mogelijk. Middelburg In de Oostkerk in Middelburg zijn er vanaf donderdag 7 juli weer wekelijks pauzeconcer ten. Dit betekent dat elke donderdag tussen 12.30 en 13.00 uur het beroemde 'de Rijcké- re'-orgel uit 1783 wordt bespeeld. Bram Beek man bijt op donderdag 7 juli het spits af, met een programma met werken van Buxtehude, Böhm en Bach. De toegang bij alle concerten is gratis. Westkapelle In het kader van 60 jaar Molukkers in Neder land houden de Gereformeerde Gemeente, de Vrije Evangelische Gemeente Maranatha en de Protestantse Gemeente in Westkapelle een geldinzamelingsactie voor de inrichting van een nieuw te bouwen oogpolikliniek op Am- bon. De totale kosten zijn 98.000 euro. Veere Voor het dertiende achter eenvolgende jaar worden in Veere de historische marktdagen georgani seerd. Activiteiten die nu op het programma staan zijn: paarden beslaan, schilderen, kantklossen, manden vlechten, stoe len biezen, poppenkast, scharenslijper, wol spin nen, noem maar op. Verder worden lekker nijen stroopwafels, bab belaars, oliebollen en mosterd gemaakt. Er is van alles te koop zoals antiek en brocante, siera den, fossielen en stenen, houten speelgoed, ouderwets snoepgoed, schapenkaas, vis en visproducten, droge worst en vooral veel streekproducten, fruit, bier en wijn. Muziek Straatmuzikanten, een harpiste en een draaiorgel verhogen de sfeer. Voor de kinderen is er een oude draaimolen. Deelnemers aan de Historische markt zijn in historische kleding en streek- dracht gekleed. Op de markt loopt een zwerver, omroeper en monnik. Maar ook kinderen en volwas senen in de Walcherse streek- dracht. Stichting Het Walcherse Costuum, die zich inzet voor het behoud van de authentieke Walcherse kleding en siera den en het Zeeuwse erfgoed, is ook met een stand aanwe zig. Data Voor lezers die De faam op dinsdag ontvangen: dan is vandaag (5 juli) vanaf 10.00 uur een historische markt. Op dinsdag 12, 19 en 26 juli is ook een historische markt. Hetzelfde geldt voor dinsdag 2, 9, 16, 23 en 30 augustus en 6 september. www.historischemarkt- ueere.nl

de Faam | 2011 | | pagina 2