Wandelen in een echte Mondriaan wmSbm Bijzonder: Maasvlakte 2 bij avond ONTSPANNEN Toeren op een Solex 2.0 "B Een 'vette' portie waterski Stoer spetteren voor jong en oud Vaarexcursie door Voordelta Woensdag 6 juli 2011 de Recreatiekrant Pagina 49 Domburg Zeelandkent veel schilderachtige plaatsen. Maar niet veel daarvan zijn ook daadwerkelijk zo vaak geschilderd als Domburg, de oudste badplaats van Zeeland. Het stadje is vermaard door-zijn kunstenaarsko lonie, die zich liet inspireren door het Zeeuwse Licht.Tussen 1908 en 1916 werkte de wereld beroemde Nederlandse schilder Piet Mondriaan vaak in Domburg, ledereen kent zijn abstracte werken met zwarte lijnen en primaire kleuren. Vandaag de dag herbergt Domburg nog steeds veel sporen van Piet Mondriaan. Deze zijn aan elkaar geknoopt tot een wandelroute. Loop door Domburg en bekijk de omgeving door de ogen van een van 's werelds belangrijkste schilders. Ooit begon Piet Mondriaan als als figuratief schilder.De schilderijen die hij in zijn Domburgse tijd maakte zijn de opmaat naar zijn abstracte stijl. Dit is bijvoorbeeld goed te zien aan de verschillende versies van de Domburgse kerk torendie hij schilderde. Vergelijk de 'Kerktoren van Domburg' uit 1909 maar eens met die uit 1914. Maar ook de vuurtoren van West-kapelle, de duinen en de zee komen eindeloos terug in het vroege werk van Mondriaan. De Mondriaan- route is vijf kilometer lang en gaat grotendeels over verharde paden. De wandeling begint bij het VVV kantoor aan de Schuitvlotstraat 32 in Domburg. Een papieren routebeschrijving met veel wetenswaardigheden is hier te koop. Hier is voldoende parkeerruimte. Vanaf het VVV kantoor slingert de wandeling door het oude centrum van Domburg, langs kleine huisjes, het oude raadhuis en de oude 'Mondriaankerk' richting de duinen langs het strand. Vervolgens beklimt de route één van de hoogste Duinen, de Hoge Hill. Deze duintop was aan het begin van de vorige eeuw dé ontmoetingsplaats van de Domburgse, kunstenaarskolonie. De Hoge Hill biedt schit terend uitzicht op Domburg en omgeving. Bij helder weer reikt het zicht tot aan Belgische kust. Een monumentale oriëntatietafel schept orde in het woud van kerktorens, duintoppen en verre steden die te zien zijn. Het pad over de dui nen loopt verder langs de fraaie villa van Carmen Silva en voor het oude Badpaviljoen langs naar den veelkleurige Mondriaanbank. Deze zitbank in de primaire kleuren biedt plaats aan een beeld van de godin Nehalennia, een vroegere lokale godheid. Vanaf de Mondriaan bank voert de route de wandelaars langs de oude watertoren de duinen van De Manteling in. Uiteindelijk eindigt de route dicht bij het startpunt, bij het Museum van Marie Tak van Poortvliet. Veere Veere niet gezien, is Zeeland niet bezocht. Het is geen spreekwoord, maar het had er wel één moeten zijn. Het prachtige Walcherse stadje, groot geworden in de Schotse wolhandel, is een bezoek op zich al meer dan waardig. Voor wie toch nog een extra drijfveer nodig heeft: vanaf 5 juli is Veere tien dinsdagen lang - telkens van 10.00 tot 17.00 uur - decor van de Historische Markten. De stad keert voor even terug naar negentiende eeuw. Alle kooplui gaan die dag gehuld in traditionele kledij en verkopen enkel vroeg-Zeeuwse traditionele producten. Zo kunnen bezoekers met eigen ogen zien hoe vroeger paarden werden beslagen, manden werden gevlochten, scharen werden geslepen en schapen werden geschoren. Verder kunnen koopjessnuffelaars naar hartelust wroeten tus sen de collecties antiek, speelgoed, bestek, fos sielen en edelstenen. Straatmuzikanten zorgen voor een fantatisehe sfeer. En uiteraard, een Zeeuwse traditionele markt zou geen Zeeuwse traditionele markt zijn zonder warme stroopwa fels en boterbabbelaars. En alsof bovenstaande nog niet genoeg water in de mond doet lopen, zijn er ook nog kraampjes met flinke voorraden ouderwets snoepgoed, schapenkaas, verse vis, worsten, fruit, honing, bier en wijn. Zucht... De eerste markt is op 5 juli. Op 6 september kunnen bezoekers voor de laatste keer naar de stad om een voorraadjebabbelaars in te slaan. Fotgraaf Jaap Wolterbeek maakte tijdens de markt deze foto van dames in Veerse en Wal cherse klederdracht. www.historischemarktueere.nl Maasvlakte Sinds de opening hebben al meer dan 250.000 mensen een bezoek gebracht aan FutureLand, het informatiecentrum over de aanleg van Maas vlakte 2 (Europaweg 902, 3199 LC Maasvlakte). Speciaal voor iedereen die deze zomer ook een keer 's avonds het nieuwe land wil bewonde ren, organiseert FutureLand 'Maasvlakte 2 bij avond'. Op zaterdag30 juli, 27 augustus en 24 september kan op het terras worden gegeten. Voor deze unieke gelegenheid kunnen bezoekers een avondrit over het nieuwe land maken met de FutureLand Express. Bezoekers kunnen zo het nieuwe land zien met op de achtergrond de ondergaande zon; een bijzondere ervaring. Schuif om 17.30 of 19.30 uur buiten aan voor een maaltijd op het terras met het nieuwe land als decor. Bij slecht weer biedt het restaurant hetzelfde inspirerende uitzicht. Op deze speciale zaterdag is FutureLand geopend tot 22.00 uur. De maaltijd kost 14,50 euro voor volwassenen en 5,95 euro voor kinderen tot 12 jaar.(exclusief drankjes). Aansluitend kunnen geïnteresseerden deelnemen aan een rondleiding door FutureLand met een voorlichter. Een exclusieve avondrit in de FutureLand Express maakt de ervaring compleet voor 5 euro per persoon. Inschrijven voor één van de avonden kan tot vijf dagen van tevoren voor het diner met rondlei ding en de FutureLand Express via themadag@ futureland.nl onder vermelding van het aantal personen, uitgesplitst naar volwassenen en kinderen, gewenste tijd, telefoonnummer en e-mailadres. Voor het diner met presentatie en de avondrit met de FutureLand Express is een beperkt aantal plaatsen beschikbaar. U ontvangt na aanmelding een bevestiging met de menuopties voor het diner. FutureLand is gratis toegankelijk en, buiten spe ciale evenementen om, geopend van dinsdag tot en met vrijdag en op zondag. Kijk voor meer informatie op www.futureland.nl Serooskerke Of het nu een bromfiets is of toch een snorfiets/weet eigenlijk niemand* Bet maakt ook eigenlijk niet uit. want het is een klasse op zich: de Solex. Het Walcherse bedrijf Solexverhuur Zeeland leent de gemotoriseerde fiets nog dagelijks uit aan haar klanten. Omdat milieuvriendelijkheid tegenwoordig hoog in het vaandel staat, heeft het bedrijf als eerste in Nederland een milieuvriendelijke, moderne versie van de bekende naoor logse brommert: de e-Soiex. In plaats van het befaamde ronkende geluid, heeft de niéuwe versie een geruisloze elektromotor. Een beetje van de traditie gaat daarmee wel verloren, maar rijders schaden Moeder Natuur in ieder geval niet met hun ritje. Is ook wat waard, toch? Een solexrit is al te maken voor 30 euro per persoon. Toeren kan per groep of individueel. Solexverhuur Zeeland ligt aan Gapingseweg 5 in. Voor meer info of reserveringen: 0118-851645. iuu7U7.salexuerhuwrzeeIand.nl Arnemuiden Wat nou zonbakken op Ibiza? Zeeuwse vakanties zijn veel hipperdepipper! Watersportbedrijf De Arne geeft bezoekers de gelegenheid om te leren wakeboarden achter een echte wakeboardboot. Hoe stoer is dat? Precies. Heel stoer. Op maandagochtend en woensdagochtend om 09.30 uur vertrekt er steeds een groep wannabe-coolio's richting het snelvaargebied. Vanaf dan krijgen de deelnemers elk een sessie van 15 minuten waterskiën, wakeboarden, wakesurfen öf kneeboarden achter een wakeboardboot. Deze bofkontjes mogen dan ook nog eens een kwartier banaanvaren. Een les kost 25,00 euro. Op verzoek geeft het bedrijf ook lessen op andere tijdstippen. De Arne ligt aan de Jachthaven Oranjeplaat, Muidenweg.2 in Arnemui den. Het bedrijf verhuurt tevens boten. Meer informatie via 0118-601419 of via onderstaande website. *0 www.watersportuerhuurbedrijfdearne.nl Domburg' - Glij eeri paar seconden recht vooruit en tsjoemp vervolgens loodrecht naar beneden. Kriebels in de buik gegarandeerd. Dat is wat zwemfanaten te wachten staat als ze de pelik- aanduik nemen in zwembad De Parel in Domburg. Daar naast heeft het overdekte zwemparadijs een stroomver snelling, een bikinibar en een 80 meter lange glijbaan met lichteffecten, pok is er een buitenbad en een pierenbadje voor de allerkleinsten. Zwemplezier voor alle leeftijden dus. De parel is zondag tot en met donderdag van 10.00 tot 19.00 uur geopend. Op vrijdag en zaterdag is het bad twee uur later open. Het waterparadijs is te vinden aan de Babelweg 2 in Domburg. Entree kost 10 euro. Kinderen van 5 tot 15 mogen voor 6,30 euro naar binnen. Onder die leeftijd hebben ze gratis toegang. Een gezin - 2 volwasse nen en 2'kinderen - betaalt 29,50 euro. Het zwembad heeft ook een beautycentre en een sauna. Voor meer informatie: 0118-588260. www.roompotzwemparadijs.nl Er is woensdag 20 juli een vaarexcursie door de Voordel ta. Er zijn drie afvaarten: 10.00 uur, 12.30 en 15.00 uur. Vertrekpunt is de buitenhaven, van Stellendam, naast de visafslag. Kosten 5 euro kinderen tot 12 jaar, 8 euro vol wassenen (leden Natuurmonumenten) en 11 euro voor niet-leden. Aanmelden: VVV, 0187-681789.

de Faam | 2011 | | pagina 29