De zomer start met Onderstroom Wandelen door stad en polder r oBfiÜt i Wmmm Jj|r Lezersactie Onderstroom Wijn, wijn en nog eens wijn Tsjoeke-tsjoeke-tsjuu- tsjuuuu Slot Haamstede combi Woensdag 6 juli 2011 de Recreatiekrant Pagina 43 Vlissingen zo uniek maakt: stad aan zee! Tot de hoogtepunten uit het programma behoort zeker de voorstelling van Les Tambours du Bronx, een slagwerksensatie van de eerste orde. Donderdag van 23.00 tot 24.00 uur op het Sunset City Muziekpodium. Maar ook de spectaculaire theatrale actieko medie in de vorm van een tocht op en door het Scheldekwartier van De Jongens met Aktieman! is een voorstelling die niet gemist mag worden. Deze voorstelling is op donderdag, vrijdag en za terdag steeds om 20.00 en 22.00 uur en begint steeds bij het Scheldekwartier, aan de ingang van de Scheldestraat. Andere hoogtepunten in het programma van Onderstroom zijn het Meesleep theater van Mama Roux de Stijle, Want..., geluidsdompteur Bruitquicourt, de erotische cinema van Le Cine- rotic in het tentjesprogramma. Vlissingen Met een mix van theater op lokatie, straatthea ter op pleinen, korte en vermakelijke voor stellingen in tentjes en objecten, beeldende kunst, circustheater en meer presenteert het Vlissingse festival Onderstroom vier dagen lang de stad als podium. Onderstroom is een festival met zowel kwali teitsvoorstellingen als prettig amusement, met sfeervolle optredens en voorstellingen in een zo merse strandsfeer. Het festival speelt zich 7,8, 9 en 10 juli af op de Groene Boulevard met het festivalhart Sunset City. Het onnavolgbare decor van de Westersclielde wacht de gasten hier op. Via de pleinen loopt het festival door tot in het winkelhart van de Scheldestad. Sfeer, feest, ontmoeting met onbekend en bekend, met fijne terrassen aan de waterkant, met uitzicht op wat Zaterdag is straattheaterdag, al jarenlang hét hoogtepunt van het festival waar heel Zee land voor uitloopt. De dag heeft een keur aan internationale straatartiesten waaronder het Spaanse Atempo Circ, Les Bleus de Travail, de Sprookjesverteltafel en de oude rotten uit België van Wurre Wurre. Gratis Tijdens de festivaldagen is in de Oranjemolen op Sunset City een servicepunt ingericht. Hier kun nen bezoekers terecht met vragen, voor informa tie over het programma en om kaarten te kopen. Een deel van het festival is gratis toegankelijk. Voor een aantal voorstellingen worden kaartjes van één euro verkocht bij de tentjes zelf, en voor een aantal voorstellingen is er voorverkoop. www.onderstroom.info. Ooltgensplaat Beeldend kunstenares Marian Kortekaas uit Ooltgensplaat exposéert tot en met 24 septem ber haar aquarellen en keramiek in Fort Prins Frederik te Ooltgensplaat. Het adres is Havendijk 16, 3257 LH Ooltgens plaat. De monumentale gebouwen bevinden zich op het recreatiepark. Naast de hoofdingang van het recreatiepark is gelegenheid voor parkeren op een daarvoor aangelegd terrein. De expositie is te bezichtigen iedere vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. Op deze tijden bent u van harte welkom in de galerie. De galerie is ook te bezoeken op afspraak. Marian Kortekaas geeft in de periode van de ex positie van haar kunstwerken een aantal keren een aquareldemonstratie. Nadere informatie daarover kondigt zij tijdig aan op haar website www.kunst-kortekaas.nl De kunstwerken van Marian bestrijken een breed gebied aan onderwerpen; ook is zij thuis in verschillende technieken. De bron van haar inspiratie is liefde voor natuur, mens en dier. In haar keramiek gebruikt zij haar fantasie om vormgeving en functioneel design te combine ren. Naast haar vrije creaties voor exposities en verkoop, werkt zij in opdracht, bijvoorbeeld muurschilderingen, portretten en landschappen. Tevens worden haar schilderijen in bruikleen ge nomen door bedrijven en particulieren. Beelden, sier- en gebruiksvoorwerpen van keramiek kan zij ook in opdracht creëren. Wie meer informatie wilt over het Fort, kan bellen met galeriebeheerder Bram den Exter, 06-2504 7824. i Zierikzee Veel Zeeuwen hebben voorouders die iets met het water te maken hadden. Vissers en dijkwer kers, maar ook Oost-lndiëvaarders en kooplie den. Door de eeuwen heen heeft het water het leven van veel Zeeuwse families bepaald. Het bracht rijkdom en macht, maar ook strijd en verlies. Het Schouwse stadje Zierikzee bijvoor beeld dankt zijn ontstaan en welvaart aan het water. Er zijn boeiende verhalen te vertellen over wat er toen gebeurde en deze zijn nu allemaal te ontdekken met een nieuwe wandelroute door Zierikzee. Slenterend op een lome zomerdag door het historische decor van de smalle .wandelstraatjes, de imposante middeleeuwse gebouwen en langs de levendige stadshaven kun je jezelf voorstellen hoe het was om een pa triciër of piraat te zijn en dromen van eindeloze verten en onbekende kusten. Niet alleen de belangrijke havensteden uit de Gouden eeuw als Zierikzee, Veere en Middelburg zijn een lust voor de wandelaar. In heel Zeeland kan gewandeld worden. Nadat de provincie in de eerste decennia na de grote overstromingen van 1945 en 1953 nog kaal was, is de natuur in de polders en kuststrook nu compleet volwas sen geworden. Vorig jaar is er in de Zak van Zuid-Beveland een wandelnetwerk aangelegd en dit wordt nog steeds uitgebreid. Er is bewegwij- zerd volgens een knooppuntensysteem. Er zijn twee routes op papier uitgegeven, te weten het Kiekendiefpad en Sporen in de Zak. Daarnaast kan er ook op het eiland Walcheren worden gewandeld, langs natuurvriendelijke oevers van de watergangen die de Walcherse polders doorsnijden. Ontmoetingen met bijzondere wa tervogels als lepelaar, ooievaar of kwak zijn hier vrijwel gegarandeerd. Deze wandelingen staan omschreven als 3 Walcherse Wandelingen. De genoemde routes zijn te koop bij de VVV of via luiuuj.zeelandshop.com. Lezers van de Recreatiekrant Zeeland maken kans op gratis kaarten voor een voorstelling van de Vieze Veroltjes in de Zware Plaatwerkerij. Meedoen is simpel: zoek op www.onderstroom.info hoe de meesterverteller heet van de voorstelling van Vieze Verol tjes. Stuur een e-mail met het antwoord aan info@cultuur- werf.nl en vermeld als onderwerp 'prijsvraag recreatiekrant'. De winnaars van de kaarten krijgen per e-mail antwoord. www.onderstroom.info Dreischor Even buiten het typische Zeeuwse ringdorpje Dreischor ligt Wijnhoeve De Kleine Schorre. Met 10 hectare grond heeft het bedrijf de grootste wijngaard van Nederland. Razend benieuws naar hoe wijn wordt gemaakt en hoe een druif eigenlijk groeit? Of gewoon gek van het gekleurde vocht? De wijnhoeve geeft rondleidingen én stelt bezoekers in staat om verschillende soorten wijnen te proeven in het proeflokaal de Zeeuwse Zilte Zaligheden. Uiteraard zijn de verschillende soortén wijnen ter plekke te koop. Santé! Iedere woensdagmiddag om 15.00 uur en donderdagoch tend om 11.00 uur is er een rondleiding. Voor 5 euro leert u hoe wijnen worden gemaakt en krijgt u een gratis glas wijn. Andere arrengementen zijn er ook. Aanmelden is verplicht. De hoeve ligt aan de Zuiddijk 4 in Dreischor. Voor meer informatie: 0111-401550. www.dekleineschorre.nl Ouddorp Wie maf is van oude trams en bussen, kan zijn of haar hart op halen in het RTM-museum in Ouddorp. Het museum vertelt het verhaal van de oudé Rotterdamsche Tramweg Maatschappij. In de remise zijn verschillende traditionele stoom- en dieseltrams te bezichtigen. Op bepaalde dagen kunnen gasten zelfs een ritje maken in zo'n historisch vervoersmiddel. In de expositieruimte zijn wisselende presentaties over de voormalige RTM te zien. Ook is er een museumwinkel. Daarnaast heeft het museum vier historische autobussen in haar collectie. De oudste is een Austin brandweerauto uit 1947. Het museum is te vinden aan de G.C. Schellingerweg 2 in Ouddorp. RTM is geopend op woensdagen en zaterdagen van 13:00 tot 16:00 uur. Op dagen dat de trams rijden, is het museum langer open. Meer informatie en de dagen waarop de trams in bedrijf zijn: 0187-689911 of kijk op de onderstaande website. www.rtm-ouddorp.nl Slot Haamstede en het omringende slotbos hebben een rijke historie. Iedere dinsdag van 18.30 tot 21.00 uur is er een diaserie van Natuurmonumenten in het kasteel met aansluitend een wandelexcursie door het normaal afgeslo ten slotbos. De diaserie laat de historie van het kasteel zien en een stukje van de natuur er om heen. Aansluitend aan de dialezing gaat een natuurgids met de gasten het slotbos in en vertelt over de planten, dieren en vogels die er voorkomen. Ook het beheer bij Natuurmoumenten komt aan de orde. Deelname aan de excursie en de dia-avond kost voor leden van Natuurmonumenten 4 euro, voor niet leden 7 euro en kinderen tot 12 jaar betalen 2 euro. Ver zamelen bij het toegangshek van Slot Haamstede aan de Noordstraat tegenover Hotel Bom in HaamstedeAanmelden voor de avond is wel noodzakelijk, dat kan bij de VVV Burgh- Haamstede aan de Noordstraat in Burgh-Haamstede, telefonisch via 0900-2020233 en via www.natuurmonumenten.nl

de Faam | 2011 | | pagina 23