Muziek in Music Hall Black Butterflies in Cinema te zien 130 kilometer mag op de A58 NACHTMARKT CÓES _;_N Samenwerken ZA GlowGolf GRATIS IJS Win een ticket! Onroerend goed, tuin en interieur; al het woonnieuws is te vinden op www.deweekkrant.nl/wonen Woensdag 6 Juli 2011 Kijk verderop voor 100% korting. ZOMER- MENUKAART ZOMER VOORDEEL BIJ STEUTEL 1e art. 20% korting 2e art. 25% korting 3e art. 30% korting 4e art. 40% korting 5e art. 50% korting STEUTEL Spreekuur over schelpen Music Hall gaat in september open VRIJDAG 8 JULI j De Faam Editie Middelburg Veere Jaargang 112 Nummer 27 Oplage 54.435 :$f afpjy Geere Passage 8 I Middelburg www.zizo.nu Modeontwerper Sebastian den Herder opende het afgelopen weekend Meer Mode aan de Sint Janstraat in Middelburg. The Living Dolls showen de kleding. In samenwerking met kunst en cultuur zijn in de Lange Delft speciaal diverse win kels op zondag in juli en augustus, van 13.00 tot 17.00 uur, open. foto: amine quadrhiri ryokucha photography Echt Zeeuws genieten van onze nieuwe proef van ai die heerlijke seizoensgerechten! 3-gangen keuzemenu voor 27,50 Oostkapelle, Duinweg 82, t: 0118-583110www.hotelbosenduin.nl jeans shirts polo's shorts broeken truien overhemden kolbert's mensweaR Aan het kerkplein naast het VVV in Goes Middelburg Cinema Middelburg toont 9 juli om 21.30 uur de film Black Butterflies, over het leven van de jong gestorven Afrikaanse dichteres Ingrid Jonker, ge speeld door Carice van Houten. Zij deelt haar vrije ideeën over kunst, liefde en politiek met een kleine groep gelijkgestemde schrijvers en kunstenaars. Poli tieke onenigheid drijft haar en haar vader uiteen. Het belang van haar werk wordt erkend nadat Mandela haar gedicht Die Kind voordraagt bij zijn eerste rede voor het Zuid-Afrikaanse Parlement. Altijd al eens een dagje met de Stoom trein Goes - Borsele meegewild? Dan is dit uw kans op een gratis ticket. Kijk snel op onze website hoe u een kaart voor het rijdende museum kunt winnen www.de-faam.nl Middelburg Op het vrijetijdspark ZEP in Middelburg hebben Zeeland Attracties en GlowGolf elkaar gevonden. Zeeland Attracties, de eigenaar van onder ander Mini Mundi en het Nationaal Voetbalmuseum, gaat sinds deze maand nauw met buur man GlowGolf samenwerken. Zo is de mogelijkheid ontstaan voor bezoekers om nieuwe combinaties van activiteiten te kiezen. De samenwerking gaat verder dan het financi eel voordeel voor gasten die beide attracties combineren. Bezoekers van GlowGolf vanaf 1 juli uit een veel gro tere menukaart kiezen. Ook de openingstijden zijn nog ruimer dan voorheen. Middelburg Al enkele weken zien we op de A58 steeds meer borden langs de weg verschijnen, die afge plakt zijn. Er onder is al te zien dat er 130 op staat. Automobi listen mogen vanaf 7 juli 130 kilometer per uur rijden op ge deelten van de A17, A32, A37 en de A58. De verhoogde snel heid gaat op alle vier de trajec ten 24 uur per dag gelden. Dit zijn de laatste van in totaal acht proeftrajecten waar een dyna mische snelheidsverhoging naar 130 kilometer per uur wordt in gevoerd. Om precies te zijn gaat het om de trajecten: A58 tussen Bergen op Zoom, bij de afrit Rilland en Vlissingen, afrit Rithem. Dit traject is 44 kilometer lang. Verder de A17/A58 Moerdijk (knooppunt Klaverpolder) tot Bergen op Zoom (knooppunt Zoomland). Dit traject is 35 ki lometer lang. Het traject A32, de 19 kilometer tussen Steenwijk en Heerenveen-Zuid. En de 35 kilometer op de A37 tussen Hoogeveen en Klaziena- veen. Op alle vier de trajecten gaat de snelheid van 120 naar 130 km per uur. Proef Op 1 maart startte de proef met het traject A7 (Afsluitdijk). Sinds 17 mei is de snelheid op de A6 buiten de spits omhoog naar 130 kilometer per uur. Op de A2 en A16 geldt vanaf 31 mei een verhoging naar 130 kilome ter per uur op momenten dat de verkeersdrukte dat toelaat. Oostkapelle Bij museum Terra Maris aan de Duinvlietweg 6 in Oostka pelle kan iedereen op zondag 10 juli tijdens het natuur- spreekuur Zeeuwse schelpen vondsten laten bekijken door Harry Raad, deskundige op dit gebied. Ook geeft hij uitleg over recente en fossiele schel pen. Het is van 11.00 tot 13.00 uur. Deelname is gratis. Meer informatie via 0118-582620. Kom nu naar ZiZo voor je Back to School artikelen want wij hebben vele merken o.a.: Paul Frank, Blond Amsterdam, PIP Studio, Vans, Top Gear, Ajax, Feyenoord enz. enz. Koop nu en ontvang: De kogel is door de kerk. De Terneuzense theaterdirec teur Frans Lievens is sinds vorige week vrijdag eigenaar van de Music Hall op het Middelburgse Evenementen Podium. Het is de bedoeling dat daar vanaf september optredens en evenementen, zoals beurzen en bedrijfs- bijeenkomsten komen. Marcel van der Voort Middelburg Lievens heeft de Music Hall ge kocht van projectontwikkelaar TCN. Gemeente Middelburg heeft hierbij een bemiddelende rol gespeeld. Volgens het college is dit een belangrijke en nood zakelijke doorbraak om ZEP tot een succes te maken. Met de aankoop en de toekomstige exploitatie door Lievens is ook de afstemming van de program mering in één hand gekomen en is er geen concurrentie tussen ZEP en de Middelburgse stads schouwburg. Op 1 juli heeft Theater Middelburg BV de exploitatie van de Stads schouwburg overgenomen. Het personeel is in dienst ge komen van Theater Middel burg BV. Met de Stichting Stadsschouwburg Middel burg heeft de gemeente be gin dit jaar overeenstemming bereikt dat de subsidie per 1 juli stopt. De aanleiding is dat de exploitatie van de Schouwburg ver in de rode cijfers is geraakt en de ge meente geen perspectief ziet om met het bestaande model ook de nieuwe Schouwburg te exploiteren. Het risico voor de gemeente werd veel te groot. Bovendien vindt de gemeente dat ook de Schouwburgexploitatie een bijdrage moet leveren aan de bezuinigingstaakstelling. Er is intensief onderhandeld met Lievens nadat van de gemeente Terneuzen posi tieve berichten zijn ontvan gen over de constructie die gekozen is voor de exploitatie van het Scheldetheater. VAN 19.JO-OO.JOUUR L....J

de Faam | 2011 | | pagina 1