Stop dit jaar nog met roken Volksmuziek in Tirol 75 Henk Spaan Pharos van ANWB Zonnebril meenemen toch maar de regenjas? Piet weet hoe het zit! Piet Paulusma Volgend jaar alweer verdwenen uit liet basispakket Column Geluk in Schotland Win Paddockkaarten! Lezersactie 6-daagse Alpenlandische Musikherbst, vanaf 399 p.p. ASSEN o anno Paddockkaarten Al vanaf Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 6 juli 2011 De Faam pagina 18 PIET PAULUZMA COMICnet Voordes www.de-faam.nl ledereen kan stoppen met roken, soms is daarbij een duwtje in de goede richting nodig. Zonder financiële drempel kunnen rokers bij Prostop de juiste hulp inscha kelen zonder verwijzing van de huisarts. Grote aantallen rokers die dit jaar nog gebruik willen maken van de vergoe dingsregeling uit het basis pakket melden zich nu al aan. "De kogel is door de kerk. De vergoedingen voor hulp bij stop pen met roken wordt vanaf 2012 weer geschrapt", aldus Prostop, dat diverse stoppen-met-roken- programma's aanbiedt. Op dit moment wordt begelei ding bij het stoppen met roken vergoed door iedere zorgverze keraar, ongeacht uw maatschap pij of polis. Daarom is het ver standig om op tijd een afspraak te maken en gebruik te maken van deze regeling voordat de zorgverzekeraars deze onder steuning in 2012 niet meer dek ken. De begeleidingsprogram ma's variëren van persoonlijke of telefonische coaching tot een groepstraining, al dan niet met ondersteuning van nicotinever- vangers of medicijnen. "Het is onze taak om rokers te informeren over de stopmetho den. Aan de hand van het rook gedrag, de mate van verslaving en motivatie wordt geadviseerd wat het beste past bij de per soonlijke situatie van de roker." Lasertherapie Ook biedt Prostop de uiterst succesvolle lasertherapie aan, die vaak uit het aanvullende pakket wordt vergoed. Deze behandeling kost 189,00 en duurt slechts één uur. Het ver mindert sterk de ontwennings verschijnselen en de behoefte aan nicotine. Bij een aanvullende verzeke ring is veelal mogelijk om een deel van de behandelkosten te declareren zonder dat een ver- wijsbriefje van een dokter nodig is. Bij Prostop kunnen ze u in formeren of uw zorgverzekeraar ook een vergoeding aanbiedt. De behandelingen staan onder toezicht van een verslavingsarts en de therapeuten zijn aange sloten bij landelijk erkende be roepsverenigingen. Zo krijgt u van Prostop de garantie dat u op een verantwoorde, veilige en pijnloze manier kunt stoppen met roken. De stoppen-met-rokenorga- nisatie Prostop is ondertussen veertien jaar actiefin Nederland met in totaal 35 vestigingen. De lasertherapie is de meest populaire stopmethode van dit moment. Dat blijkt overigens ook uit eigen onderzoek van Prostop: "Ruim 80 procent van onze cliënten is bereid om deze behandeling bij Prostop te advi seren aan vrienden en familie." Wilt u stoppen met roken, bel dan naar Prostop voor een gra tis stoppen-met-rokenadvies. U kunt ook kijken op website om bijvoorbeeld een gratis brochu re aan te vragen. "Grijp de kans en maak vandaag nog een af spraak. Iedereen heeft het recht om langer in goede gezondheid te leven." Rokers kunnen zich aanmelden via de site van Prostop of gratis bellen naar 0800 77 67 867. www.prostop.nl FOTO PETER ELENBAAS Op het podium van de McEzvan Hall, een halfrond monu mentaal gebouw uit 1893, zaten dertig professoren in hun veel kleurige toga's. Elke faculteit droeg zijn eigen kleur. Voorin de zaal een kleine driehonderd studenten in toga. Achter hen en op de balkons de ouders, die aanwezig mochten zijn bij deze afstudeer ceremonie aan de Universiteit van Edinburgh. Vanaf het moment dat de professoren in processie de hal had den betreden, moest ik slikken. Meestal doe ik dat bij de goede afloop van een romantische komedie. Hier waren het oude rituelen van een onderwijsinstelling die zichzelf serieus neemt die mijn ogen deden prikken. Het was een uiting van gedeelde trots: die van de ouders op hun kinderen en die van de docen ten op hun faculteit. Geen weggegeven diploma's in Edinburgh, geen herkansingen, geen bestuurders die een tv laten inbouwen in hun auto van de zaak, nauwelijks studenten die tevreden waren met een zes. Om toegelaten te worden hadden ze al moeten uitblinken op hun scholen in Schotland, Engeland, of in de overige honderddertig landen die in Edinburgh vertegen woordigd zijn. Afgestudeerden die naar voren werden geroepen hadden van die whiskynamen als Laura Mulcahy, Ailie Mc- Nicol, Julia MacKenzie, maar ze heetten ook Igor Czerwin- ski, Ruiko Asaba en, schrik niet, Srinivasan Chandrasekaran Janarthanam. Vier jaar geleden hadden ze zich hier aange meld en niet bij de Universiteit van Amsterdam. Dat gaat veranderen. Staatssecretaris Halbe Zijlstra wil dat Nederlandse universiteiten studenten gaan selecteren op basis van hun cijfers op het VWO. Hij bepleit zelfs college's waar bij studenten verplicht aanwezig moeten zijn. Vooral over de eerste maatregel is het moord en brand schreeuwen meteen al niet van de lucht. Dit is Nederland ten slotte. Stel je voor zeg, selectie aan de poort. Gaat er op die manier niet verschrikkelijk veel talent verloren? Worden eindexamens geen hel zo? De studenten die na afloop van de ceremonie in de zogenaam de academische processie' de McEwan Hall verlieten, maak ten een gelukkige indruk. Er was een beroep gedaan op hun intelligentie en talenten. Ze waren geslaagd. www.deweekkrant.rü/spaan en download gratis toegangskaarten voor GAMMA RACING DAY! Wegens groot succes dit jaar opnieuw: met Pharos Reizen van ANWB naar de Alpenlandische Musikherbst! Genieten van natuur en volksmuziek van hoog niveau. De mooiste volksmuziek in het prach tigste landschap! De abso lute sterren van het genre komen 4 dagen lang sa men in Ellmau, een van de mooiste dorpen van Tirol. Het festival barst woensdag los met een knallende Tiro- ler avond, vol volksdansgroe pen. Daarna volgen sterren als Mare Pircher, Semino Rossi, de Amigos en Hansi Hinterseer. Samen zijn deze sterren goed voor honderden gouden platen. En buiten het muziekprogramma heeft u alle tijd om dit schitterende stukje Oostenrijk te ontdek ken! Wat dacht u van de boe- renmarkt met specialiteiten uit de regio en ambachte lijke producten? Zingt en danst u mee tijdens het droom- frühshoppen op donderdagoch tend? Eén ding is zeker: dit is Tirol op zijn allergezelligst! Uw verblijf U verblijft in een comfortabele tweepersoonskamer in Kaiser- hotel Neuwirt Oberndorf, een prima hotel met een uitstekende keuken. Inbegrepen 5 x overnachting inclusief ontbijtbuffet 5 x diner 4 x entree in de feesttent in Ellmau 4 x transfer van hotel naar feesttent en terug 1 x tocht met de Hartkaiserbahn 1 x 'Frühshoppen' excl. drankjes en hapjes 1 x toegang grote boerenmarkt in Ellmau Een groot aantal rokers meldt zich nu aan bij Prostop. KAARTEN! A! 11 TT CIRCUIT RACING .RAY ga snel naar www.deweekkrant.nl/actie a pharos f5e.nf v daar al 'nS Prijzen arrangement van 4/10 t/m 9/10 Tweepersoonskamer 399,00 Eenpersoonskamer 459,00 Prijzen in p.p. per arrangement. Niet inbegrepen: reserverings- kosten, kosten calamiteitenfonds. Op www.pharosreizen.nl/weekkrant vindt u uitgebreide informatie over hotel en programma. Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/weekkrant of via 0900 -365 65 65 (20 cpm) of via uw ANWB-reisbureau met zoek boekcode 39022. Novotel leper Centrum zoek boekcode 39021 inbegrepen 1 of 2x overnachting met uitgebreid ontbijt buffet lx entree Plopsaland De Panne per volwassene. Entree voor kids kijk op de website. verrassing voor de kids gebruik speelzaal, hamam en fitness Prijzen 2d 3d 01/07-31/10 75 125 Boek nu online op: pharosreizen.nl/weekkrant euro per persoon

de Faam | 2011 | | pagina 18