Langs de kotters Fabriekswinkel Kun je gewoon doorrijden of wordt het weer aansluiten in de file? Alle columns van ruim twee jaar bij elkaar Werk aan de weg Henk Spaan Beach volleyball evenement De route Zuring voor Zeelui Gezellige snuffelmarkt Training voor mantelzorgers De grootste keus voor de scherpste prijs! Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 6 juli 2011 De Faam pagina 17 www.de-faam.nl www.deweekkrant.nl/spaan Vlissingen Het strand van Vlissingen staat in het weekend van za terdag 9 en zondag 10 juli vol met beach volleyball velden en enthousiaste deelnemers. Naast breedtesport worden er pok wedstrijden gespeeld in de Eredivisie Beach Vol leyball en de Tweede en Der de divisie. Tijdens de Eredi visie gaan zowel de dames als de heren aan de Boulevard Evertsen de strijd met elkaar aan. Sinds enkele jaren wordt het evenement in Vlissingen gehouden. Vorig jaar namen ruim 250 teams deel aan het evenement en stonden er op één dag zelfs 43 velden. De basis voor het Beach Volley ball Circuit is dat iedereen kan meedoen, ook als je nog nooit beach volleyball hebt gespeeld. Deelnemers heb ben de keus uit maar liefst achttien verschillende cate gorieën en niveaus. Teams kunnen bestaan uit twee, drie of vier deelnemers. In schrijven kan nog tot en met vrijdag 8 juli om 15.00 uur via de website. www.beachvolley.nl Tijdens de vakantieperiode verzorgt VVV Yerseke elke woensdagmiddag een dorps wandeling. De wandeling is uitgezet voor de stroom toeristen die Yerseke in de zomertijd aandoet, maar ook veel Zeeuwen komen op het leerzame uitstapje af. En wat is er nu leuker dan toerist te zijn in eigen omgeving? Carrie Frederïks Yerseke Vanuit het oude stadhuis gaat het naar de oesterputten. De meeste tijd van de wandeling wordt daar en bij de havens doorgebracht, maar iedere gids vult de rondleiding op zijn eigen manier in. Gidsen Ina en Wim Nieuwenhuijse vertellen veel over de oude dakpannencultuur omdat ze die tijd nog zelf heb ben meegemaakt. Ina: "Rond 1900 lagen er wel 30 miljoen van die dakpannen waar de oesters hun zaad op afzetten. Tegenwoordig worden daar mosselschelpen, afkomstig van de conservenfabrieken, voor ge bruikt." Na de 'natte pakhuizen' doen de gidsen de Julianahaven aan, waar de moderne mossel- en oesterkotters liggen en je zicht hebt op Nederland- senige mosselveiling. "Met een beetje geluk is er net een veiling en leggen de kotters aan", zegt Wim. "Maar dan moet het wel twee uur voor hoogtij zijn. Dat is de beste tijd in verband met het uitzetten van de mosselen." De wandeling eindigt bij de rondvaartboten, zodat de deel nemers direct van hun kortings bonnen gebruik kunnen maken en aansluitend kunnen meeva ren over de Oosterschelde of in het dorpscentrum het Oosterscheldemuseum kunnen bezoeken. De dorpswandeling begint om 13.00 uur vanaf het VVV-kantoor aan het Kerk plein 1 in Yerseke en kost 3 euro. Kinderen onder de 6 jaar mogen gratis mee. Reserveren via info@vvvyerseke of 0113- 571864. Middelburg Geïnteresseerden kunnen op donderdag 7 juli de route Zuring voor Zeelui fietsen onder leiding van een des kundige IVN-gids. Tijdens deze tocht wordt het zui delijk deel van Walcheren bekeken. De route is onge veer 20 kilometer en leidt deelnemers langs een aantal van de mooiste plekjes van Walcheren. Er wordt om 13.30 uur vertrokken vanaf de voorzijde van het NS- station Middelburg en langs oude vaarroutes via Nieuw en Sint Joosland, Ritthem en Oost-Souburg weer naar Middelburg teruggefietst. Minimumleeftijd is 12 jaar en deelname is geheel voor eigen risico. Deelname kost 3,00 euro per persoon. Deel name voor leden van IVN- Walcheren is gratis. Vlissingen Op de Oude Markt in Vlis singen is er op zaterdag 16 juli een rommelmarkt. Het is van 13.00 tot 17.00 uur en gratis toegankelijk. Opbouwen kan vanaf 12.30. De deelne mers moeten hun spullen uit stallen op de grond en niet op tafels, aanhangwagens, kramen en dergelijke. Het verkopen van etenswaren en alcohol is in verband met de warenwet ver boden. Na afloop van de vrij markt moeten alle deelnemers hun afval zelf meenemen. Meer informatie via de website. "0 vlissingen.nl/evenementen Middelburg Manteling houdt in samen werking met een wijkverpleeg kundige van Zorgstroom op woensdag 13 juli een training ziekenverzorging thuis voor Mantelzorgers. Het is een prak tische training voor mensen die voor iemand zorgen die bedle gerig is, of dit in de toekomst gaat worden. Het is van 13.15 tot 15.45 uur aan de Laurens Stommesweg 25 in Middel burg. Deelname kost 7,50 euro inclusief koffie of thee, een dvd en instructiemateriaal. Meer in formatie of aanmelden kan via 0118-553530. model Victoria 8-persoons ^a^^^^z^verwit edelstaal model Amazone 8-persoons 4 zilverwit edelstaal 18-10 W-iV model Savanne zilverwit edelstaal 18-10 elke warmtebron model Carré zilverwit edelstaal 18-10 elke warmtebron 3 theelepels, 3 tafelvorken, 3 tafelmessen, 3 tafellepels en 3 bouillonlepels. Vanaf 1 taartschep, 1 saladevork, 1 saladelepel, 1 serveerlepel en 1 serveervork. Vanaf model Profiline zilverwit edelstaal 18-10 elke warmtebron ideaal om uw bestek overzichtelijk op te bergen OP=OP B-keus, licht beschadigd in fraaie gratis giftbox tussen Beestenmarkt en de Opril Groti telefoon 0113 - 21 11 11

de Faam | 2011 | | pagina 17