Stadsmanager Joop van Bel bang voor gatenkaas Walcheren Kringloop Ramsjburg verhuisd naar Middelburg Uit het Zakenhart van... Schildersbedrijf Paauwe Wijnkoperij De Loods is nieuw Gemeente Middelburg maakt prestatieafspraken met woningbouw Het Binnenstadsmanagement heeft verschillende zaken opgeleverd "Ik heb een hoop bagger over mij heen gekregen..." Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 6 juli 2011 De Faam pagina 16 De onthulling van de nieuwe bedrijfsnaam. FOTO: P.R. Joop van bel heeft afscheid genomen van Vlissingen. FOTO: JASPER KARMAN Carien Midavaine Met de overname van Schil dersbedrijf Boogaard in 2009 heeft Aannemersbedrijf Paauwe een nieuwe tak aan het bedrijf toegevoegd. Nu, ruim twee jaar later, is het tijd voor een nieuwe naam. Op 21 juni is deze ont huld: Schildersbedrijf Paauwe BV. "De afgelopen tijd is het schildersbedrijf gegroeid tot het bedrijf dat we nu zijn," aldus Armaris Tilroe, bedrijfsleider van Schildersbedrijf Paauwe. "Zo zijn we een erkend leer bedrijf geworden en dealer van GlansGarant. Verder is ons schildersbedrijf AF-erkend, het kwaliteitsmerk voor be drijven in de schildersbranche. Op deze manier is optimale zekerheid, vakkundigheid en betrouwbaarheid geboden over het geleverde werk." Wat betreft de diensten, die worden zoals vanouds geleverd, alleen onder de nieuwe naam van Schilders bedrijf Paauwe. Tilroe vervolgt: "Schilder- en behangwerk, be glazing en wandafwerking; het wordt allemaal gedaan door ons vakkundig perso neel. Nu hebben we circa 20 man aan het werk. En met onze jarenlange ervaring kunnen we de klant een goed advies geven. Recent hebben we de buitenkant van kasteel Westhove in Oostkapelle ge schilderd en de Grote Kerk in Burgh-Haamstede een goede beurt gegeven. Uiter aard afgewisseld door diverse opdrachten van particulieren en bedrijven." Totaalonder- houd door een schilder en aannemer komt steeds vaker voor. Tilroe: "Door de over name kunnen we een beroep doen op eikaars vakman schap. We hebben in feite de krachten gebundeld, voor de klant een stuk makkelijker! Schildersbedrijf Paauwe BV, De Padweie 18, Serooskerke. Tel: 0118-617689. schildersbedrijfpaauwe. nl Brabander Joop van Bel heeft afgelopen vrijdag in café De Concurrent afscheid genomen als Vlissingse bin nenstadsmanager. Hij heeft dit werk twee jaar gedaan. Marcel uan der Voort Vlissingen "Ik heb uiterst prettig gewerkt. De ondernemers moesten eerst aan mij wennen en andersom. Er was soms een houding van: 'Wat komt die vent hier doen? Hij is nieteens een Zeeuw'. Een belangrijk doel was om de communicatie tussen de ondernemers en de gemeente te verbeteren en dat was ook het geval tussen de politici en ambtenaren. Ik mocht even eens in het stadhuis tips ge ven", legt Van Bel uit. "Ik zag het als een grote taak om het vertrouwen tussen de onder nemers en de gemeente te her stellen. Het vorige college van burgemeester en wethouders functioneerde onhandig." Bij Van Bel's aantreden was er kri tiek op zijn aanwezigheid in de binnenstad. "De eerste maand werkte dat belemmerend. Ik heb een hoop bagger over mij heen gekregen", bekent hij. En vervolgt: "De afgelopen twee jaar heeft het Binnenstadsma nagement verschillende zaken opgeleverd. Zoals de brochure Winkelen aan zee; de bloeme tjes in de stad; Sinterklaashuis en natuurlijk de postzegels. Er zijn ook belangrijke processen niet zichtbaar, waaronder het vertrouwen herstellen in de lo kale overheid. Wethouder Rob van Dooren speelt een belang rijke rol in de binnenstad. Hij heeft een brede rug, verbergt zich niet. Voor hem is 'Nee' ook een antwoord." Met Van Bel's vertrek gaat het bestuur van het Binnenstadsmanagement ver der zonder manager. Sommige taken zijn uit te voeren via de Bedrijven Investerings Zone. Een beoogdesamenwerking tussen de ondernemers waaraan iedereen meebetaalt. "Ik raad de ondernemers aan om mee te doen. Ze moeten er samen voor zorgen dat het centrum com pact blijft. De komende tien jaar worden de binnensteden in ons land een derde kleiner. Wij hebben het internetwinkelen onderschat. Dat groeit. Er moet gezorgd worden dat het Vlis singse centrum geen gatenkaas wordt. Daarom is het belangrijk dat er een goed overleg is met de pandeigenaren. Veel nieuwe winkels zijn niet in het voor uitzicht. Grote bedrijven zoals De Bijenkorf en V&D willen niet naar Vlissingen komen", stelt hij. Van Bel had het slim gevonden als er nog een jaar langer een Binnenstadsmanager was gebleven om bijvoorbeeld aan de verstandhouding met de pandeigenaren te werken. Middelburg Woongoed Middelburg, Woningbouwvereniging Arnemuiden, Woonzorg Nederland en de gemeente Middelburg hebben vorige week prestatieafspraken ge maakt voor de komende vier jaar. De afspraken hebben betrekking op de nieuw- bouwopgave, bestaande wo ningvoorraad (waaronder betaalbaarheid en energie maatregelen), woonruim teverdeling, leefbaarheid, opvang en zorg. Met de 3B •JHF*v jfw- Ib ;v--: W T T K JsF S ifhftA -• y-jgstm? 2- v-wr* r*/ V woningbouwvereniging Ar nemuiden zijn deze afspraken voor de eerste maal gemaakt. In 2010 heeft de gemeenteraad de Woonvisie 2010-2015 vastge steld. Eén van de actiepunten is FOTO: JAN KOOLE het maken van (nieuwe) presta tieafspraken met de corporaties waarbij de Woonvisie als basis dient. In de motie, die daarmee samenhangt, staat in het kort: Maak concrete afspraken; stel een energieplan vast en zorg dat bij renovatie voorrang wordt gegeven aan de ener getisch slechtste woningen; renoveren waar het kan en slopen waar het moet; beter onderhoud en schoonhou den van corporatiewonin gen, ook van de bijbehorende tuin en het groen. Tenslotte wordt in de motie gesteld dat gemeente en corporaties er samen voor zorgen dat alle doelgroepen bij de verdeling van woningen goed kunnen wonen in de gemeente. W Jaap en Jan werken in Ramsjburg. FOTO: JASPER KARMAN Canen Midavaine Verandering van spijs doet eten. Met wijn gaat het net zo. Nie mand drinkt uitsluitend één en dezelfde wijn. Daarom ver koopt Wijnkoperij De Loods in Middelburg sinds half juni uiteenlopende Franse wijnen. Geoffrey Henderikse kent de Franse wijnboeren persoonlijk. Hij weet waar de wijn vandaan komt. "Ik spreek geen Spaans of Italiaans. Belangrijker is het met een aantal boeren goed contact te onderhouden, dan via allerlei tussenpersonen je wijn in huis te halen." Met de aankoop van een fles wijn bij De Loods is men verzekerd van goede en bi ologische wijn. "De wijnen van Wijnkoperij De Loods zijn af komstig van wijngaarden waar gewerkt wordt met respect voor de natuur. Dat zie je in de be handeling van de wijnranken en druiventrossen en proef je uiteindelijk bij ieder glas. Het zijn deskundige wijnboeren. Er komt geen troep aan te pas om een heerlijke wijn te ma ken." De wijnkoperij ademt een rustige en laagdrempe lige sfeer uit. Zonder te vra gen, weet je al snel meer over een bepaalde wijn. Op de doos, Waarin de flessen staan uitgestald, staat de herkomst en eventuele bijzonderheden over de betreffende wijn. De stap van sommelier naar wijnverkoper komt voor Geoffrey niet zomaar uit de lucht vallen. "Vrienden run nen Wijnkoperij De Loods in Breda. Met onze vestiging in Middelburg slaan we de vleugels wat verder uit. Het is makkelijker om op deze ma nier de uithoeken van onze provincie te bedienen." De Loods is open van woens dag t/m zaterdag. Kromme Weele 13, Middelburg. Tel: 06-18064491. wijnkoperijdeloods.nl Middelburg Kringloop Ramsjburg is ver huisd van de Schuitvlotstraat in Grijpskerke naar Middelburg. Aan de Oude Veerseweg la, op het bedrijventerrein Ramsburg, is de winkel sinds zaterdag 18 juni te vinden. Ramsjburg is geen typefout, maar een woord speling op de lokatie van de kringloopwinkel. Het van oor sprong Jiddische woord 'ramsj' heeft als algemene betekenis: ongeregeld goed of rommel. En verramsjt worden betekent tegen afbraakprijzen te koop zijn. Wie weet vind u hier ook iets van uw gading? De kringloopwinkel in Mid delburg is helemaal opnieuw opgezet. Wat niet veranderd is, is dat het werk ten bate van de zending van de Gereformeerde Gemeenten is. Een groep van ongeveer 35 vrijwilligers is ac tief voor de kringloopwinkel. Zij voorzien de bezoekers, in dien gewenst, van advies. Door de vrijwilligers is een ruime kringloopwinkel gerealiseerd, met een oppervlakte van ruim 400 vierkante meter. Er is win kelruimte op zowel de begane grond als op de eerste verdie ping. Ook is er een aparte unit voor de tweedehands kleding. Daar zit ook veel kinderkleding tussen. Tijdens de openings uren kunnen spullen voor de verkoop gebracht worden. Ook kan het team een complete of gedeeltelijke inboedel aan huis ophalen. Voordeel is dat de kringloop gemakkelijk te bereiken is, via de N57. En dat een groot en gratis parkeerterrein voor de deur ligt. Ramsjburg is open op dinsdag, woensdag en vrij dag van 9.30-17.00 uur (pauze van 12.00-13.00 uur). Meer informatie via: 06-34018495 of info@ramsjburg.nl. www.ramsjburg.nl nHarer Geoffrey Henderikse van De Loods. FOTO: CARIEN MIDAVAINE

de Faam | 2011 | | pagina 16