BLAUW GERUITE KIEL VLISSINGEN GOED BEZOCHTE STAPAVOND VOOR OUDERS IN VLISSINGEN ZOMERPROJECT KUNST IS TAAL" 'TAAL IS KUNST EN SAMENWERKING VERGADERINGEN GEMEENTE NIEUWS- EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN JUiben Oreel De stapavond vorige week woensdag, 29 juni,t was een succes. Ruim 70 ouders of verzorgers hebben van de gelegenheid gebruik gemaakt om kennis te maken met de horecagelegenheden waar hun kinderen uitgaan. Deze avond werd georganiseerd door de gemeente en enkele horecaondernemers uit Vlissingen en startte in de bibliotheek. Na een welkomstwoord van burgemeester Roep in de bibliotheek en interviews met een vertegenwoordiger namens de horeca en het project jeugd en Alcohol rouleerden de ouders in vier groepen over de cafés Speyk, De Dop, Popeye en De Vic. In elk café hielden verschillende organisaties een workshop over de diverse facetten van gezond en veilig uitgaan. Onder meer werd ingegaan op indrinken en de verantwoordelijkheid van zowel ouders als cafés. Er werd dankbaar gebruik gemaakt van de gelegenheid om met elkaar in gesprek te gaan over het thema. De avond werd afgesloten in café De Concurrent waar nog geruime tijd werd nagepraat. Deze zomervakantie biedt Local- Board de mogelijkheid om mee te doen aan het zomerproject "Taal is Kunst en Kunst is Taal". Van 15 augustus t/m 19 augustus is er de zomervakantieweek met iedere dag een leuke activiteit, Pannavoet- bal, een dag gezellig naar de speel tuin. De week wordt afgesloten met een kampvuuravond en kampeer- avond. Gedurende de zomervakantie ben je dus in de gelegenheid om kennis te maken met talen en vreemde talen te leren. De taallessen starten op maan dag 11 juli a.s. De volgende talen worden gegeven: Engelse taal iedere maandag, dinsdag en donderdag van 13.15-15.15 uur Franse taal iedere maandag, dinsdag en donderdag van 09.00-11.30 uur Arabische taal iedere woensdag en vrijdag van 09.00-11.30 uur Iedere vrijdagmiddag wordt de week In de nota over de bibliotheek waar de gemeente raad donderdag 7 juli een besluit over neemt, staat een heel klein stukje over mogelijke samenwerking tussen culturele instellingen. Er wordt gemeld dat gesprekken gevoerd zijn met 7 culturele instellin gen over vormen van samenwerking. Uitkomst: vooral technische en praktische bezwaren en financieel voordeel wordt hierbij niet voorzien. Bovenstaande is allemaal korte termijn denken! Blijkbaar zijn er dus 8 culturele instellingen in Vlissingen. Iedereen begrijpt dat als je die samenvoegt, dat grote besparingen oplevert. Eén leiding, één admi nistratie, één receptie en eventueel op termijn één behuizing, enz. zal op de personele lasten enorm schelen. Nu al direct een aantal zaken doorvoeren: kunstuitleen laten uitvoe ren door de bibliotheek, daar zijn immers medewerkers die gespecia liseerd zijn in uitleen; uitleen van kunstwerken kan daar echt wel bij. Organisaties van Bevrijdingsfestival, Onderstroom, Film by the Sea, Rescue Vlissingen en Sail met elkaar laten samenwerken en vooral eikaars sterke punten laten benutten. Zomaar een paar mogelijkhe den die mij direct te binnen schieten. De PvdA wil graag vechten voor het behoud van cultuur in Vlissingen. Wij vinden dat het aantal festivals in festivalstad Vlissingen juist moet worden uitgebreid. Dat moet met minder geld! Culturele instellingen, ik roep u op om mee te denken, praten en werken aan samenwerking van uw organisaties. Denk daarbij nu eens anders dan vele jaren het geval geweest is. Denk in mogelijkheden en niet in problemen. De eventuele problemen lossen we wel op, maar laat u niet remmen in creatief geweld waar u allen over beschikt naar mijn overtuiging. Alleen samenwerking kan het culturele aanbod in Vlissingen redden. Als alle organisaties de bezuinigingen alleen blijven benaderen van uit hun eigen wereldje dan gaan we het niet redden en dat zou dood zonde zijn! Doe mee en zet de hakken niet in het zand! Rens Reijnierse, fractie-voorzitter PvdA rens@pvdavlissingen.nl afgesloten met een leuke activiteit (zwemmen, kalligraferen, film kij ken, flensjes bakken, etc. Geef je op'en bel onderstaand tele foon nummer, vol is vol. De taallessen en zomervakantie- week worden aangeboden en gege ven door/bij LocalBoard Midden gebied Vlissingen, Ridderspoorlaan 2 - bijgebouwtje, telefoon: 06 - 85 27 79 31 b.g.g. 06 - 14 03 89 93. LocalBoard zoekt nog enthousi aste vrijwilligers die zich graag willen inzetten voor het mid dengebied. Ook zoekt LocalBoard sponsors om de activiteiten te sponsoren. Dit kan financieel (rekeningnr.: 1295.13.598), maar ook met knutselmateriaal, oude tijdschriften etc. De materialen kunt u afgeven bij St. Local Board Middengebied Vlissingen, Ridder spoorlaan 2 - bijgebouwtje. Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat, op grond van artikel 2.12 en artikel 3.10 van de Wabo, juncto afdeling 3.4 van de Awb, voornemens zijn vergunning te verlenen voor het afwijken van het bestemmings plan 'De Schelde' ten behoeve van de bóuw van een horecapaviljoen met tentoonstellingsruimte op de kade aan de westzijde van het Dok van Perry (aan de-Houtkade). Inzage De aanvraag met bijbehorende tekening, de ontwerpbeschikking en de ruimtelijke onderbouwing liggen met ingang van 7 juli 2011 gedurende zes weken ter inzage in het gemeentehuis te Vlissingen. U kunt de stukken elke werkdag tijdens openingstijden inzien. Op afspraak kunnen de stukken ook op donderdagavond tussen 16.00 uur en 19.00 uur worden ingezien (Dhr. W. Huige, telefoon 0118-487339 of email whe@vlissingen.nl). De stuk ken zijn ook digitaal in te zien op de gemeentelijke website: www.vlis singen.nl/publicaties. Tijdens de periode van ter inzage legging kan een ieder schriftelijk of mondeling zienswijzen inbrengen. Schriftelijke zienswijzen moeten worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders, Post bus 3000, 4380 GV te Vlissingen, ter attentie van de afdeling SBP. Voor mondelinge zienswijzen kunt u een afspraak maken met dhr. W. Huige.' Wij wijzen u erop dat alleen beroep tegen de uiteindelijke beschikking kan worden ingediend als de indie ner ook een zienswijze heeft inge bracht tegen de ontwerpbeschik king en belanghebbende is. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de 3 weken op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde plannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de ver gadering, raadplegen op www.vlis singen.nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de vólgende welstands- vergaderingen zijn 21 juli en 11 augustus 2011. Verordening voor het financiële beleid en beheer 2012 gemeente Vlissingen Burgemeester en wethouders van de gemeente Vlissingen maken bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 9 juni 2011 heeft besloten de Verordening voor het financiële beleid en beheer 2012 gemeente Vlissingen vast te stellen. De verordening treedt in werking op 1 januari 2012. De verordening ligt met ingang van 6 juli 2011 voor een periode van zes weken voor een ieder ter inzage in de hal van het stadhuis, aan de Paul Krugerstraat 1. De digi tale versie van de verordening is te raadplegen via www.vlissingen.nl/ verordeningen Inspraak nota Onbetaalbare Kracht Nota Mantelzorg- en vrijwil ligerswerkondersteuning 2011 - 2014 Gemeente Vlissingen Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Vlissingen heeft de nota Onbe taalbare Kracht vastgesteld. De titel van deze nota, Onbetaal bare Kracht, staat voor de ver schillende manieren waarop de inwoners van de gemeente Vlis singen- zich inzetten voor naas ten. De beschrijving maakt dui delijk dat het vrijwilligersbeleid een heel breed terrein betreft. De gemeente wil de aanpak van ver schillende beleidsdossiers inte graal benaderen. Daarom kiest de gemeente voor één kadernota voor mantelzorg én vrijwilligers werk. Met de nota wil de gemeente het beleid vaststellen voor de peri ode 2011-2014. De gemeente wil met haar beleid aansluiten bij de behoefte van mantelzorgers en vrijwilligers. Daarnaast wil zij de samenwerking tussen partijen, die mantelzorgers en vrijwilli gers ondersteunen, versterken. De nota heeft vier speerpunten: Mantelzorg, Vrijwilligerswerk, Maatschappelijke Stage en Maat schappelijke Betrokken Onder nemen. Het beleidsplan wordt, voor de definitieve besluitvorming door de gemeenteraad, van 7 juli tot 3 augustus 2011 ter inzage gelegd in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen. Daarnaast wordt het beleidsplan ook gepubliceerd op de gemeentelijke website www.vlissingen.nl/publicaties. Wilt u uw mening over de nota Onbetaalbare Kracht aan de gemeente meegeven? Dan kunt u tot en met 3 augustus 2011 een schriftelijke inspraakreac tie richten aan de burgemeester en wethouders van de gemeente Vlissingen, afdeling SBP, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Eigen bijdragen Wmo voor vervoers- en woonvoor zieningen Het College van burgemeester en wethouders van de gemeen te Vlissingen heeft besloten om vanaf 7 juli 2011 bij nieuwe toe te kennen aanvragen van ver voermiddelen en woonvoorzie ningen een eigen bijdrage in rekening te brengen. Voorbeelden van vervoermid delen zijn scootmobielen en driewielfietsen, voorbeelden van woonvoorzieningen zijn woningaanpassingen, trapliften en losse woonvoorzieningen. Voor verhuiskostenvergoedingen en rolstoelen geldt geen eigen bijdrage. Wie al een Wmo-vervoermiddel heeft, gaat vanaf 1 januari 2012 een eigen bijdrage betalen. Zij ontvangen hierover in het najaar bericht van de gemeente. Vlissingen, 6 juli 2011 B&W Vlissingen Postbus 3000 4380 GV Vlissingen WOENSDAG 6 JULI 2011 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118)487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: gemeente Vlissingen, tenzij anders vermeld Stadhuis Vlissingen Aanvang: 19.30 uur Gemeenteraad Donderdag 7 juli 2011 Agenda 1. Opening 2. Vaststellen van de agenda 3. Spreekrecht burgers 4. Vragenhalfuur raadsleden 5. Vaststelling notulen 6A. Schriftelijke vragen o.g.v. artikel 41 RvO 6B. Afhandeling moties 7. Over te leggen stukken 8. Te behandelen punten: 8.1 Beslisdocument de nieuwe bibliotheek 8.2 Keuring kunstgras velden en vervanging kunstgras voetbal Souburg 8.3 Vaststellen bestem mingsplan Paauwen- burg - Groot Lamme- renburg 8.4 Vaststellen bestem mingsplan Paspoort straat 2 8.5 Voorbereidingsbesluit gebied Kenniswerf en Binnen- en Buitenha vens 8.6 Vervallen route voor gevaarlijke stoffen ter plaatse via de Nieuwe Vlissingseweg 8.7 Wijziging "Verordening rechtspositie wethou ders, raads- en com missieleden Vlissingen 2007" in verband met papierloos vergaderen 8.8 Jaarrekening 2010 Delta NV 8.9 Jaarrekening 2010 en Kadernota 2012 GGD Zeeland 8.10 Jaarrekening 2010 Gemeenschappelijke Regeling Zeeland Seaports 8.11 Begroting Ie wijzi ging 2011 Gemeen schappelijke Regeling Zeeland Seaports 8.12 Jaarrekening en jaar verslag 2010 Zeeuw se Muziekschool 8.13 Begroting 2012 van de Zeeuwse Muziekschool 9. Moties 10. Sluiting www^lissingen.nl/ gemeenteraad STADSPARK TIJDENS ONDERSTROOM DICHT VOOR VERKEER Stadspark Scheldekwartier is ✓voor alle verkeer en voetgan gers afgesloten vanaf maandag 4 juli t/m maandag 11 juli 2011 Deze afsluiting is in het kader van, de opbouw en uitvoering van de locatievoorstellingen van festival Onderstroom in en rondom dfrZware Plaatwerkerij en de Machinefabriek. Voor meer informatie over Onderstroom, kunt u contact opnemen met de organise rende Cultuurwerf via telefoon nummer 0118-415505 BONEDIJKESTRAAT KRIJGT NIEUWE NAAM De naam Bonedijkestraat zal met ingang van 1 augustus 2011 worden gewijzigd in Nieuw Bonedijkelaan.

de Faam | 2011 | | pagina 11