r f Uitreiking Carnegie medaille aan Roy van de Voort Verzin een naam voor nieuwe sportaccommodatie Voorborch V Overdracht grafmonument oorlogsslachtoffers Stapavond voor ouders Sanering en aanpassing trapveldje aan de Europalaan Inloopavond planvorming Bachtensteene Bouwspeelplaats zoekt vrijwilligers Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 29 juni 2011 De Faam pagina 9 De gemeente Middelburg nodigt alle ouders en verzorgers van kinderen in de leeftijd van 13 tot en met 17 jaar uit om deel te nemen aan de 'stapavond voor ouders'. In het kader van de Zeeuwse campagne 'Laat Ze Niet (Ver)Zuipen!' geven diverse organisaties in verschillende cafés in de binnenstad van Middel burg informatie en tips over hoe kinderen veilig, gezond en gezellig kun nen uitgaan. Men krijgt tips en trucs, men kan vragen stellen aan deskundigen en onderling met andere ouders/verzorgers ervaringen uit wisselen. Omdat jongeren vaak op stap gaan in buurgemeenten, zijn ouders/verzorgers uit de gemeenten Vlissingen en Veere ook van harte welkom tijdens de Middelburgse stapavond voor ouders. De Middelburgse stapavond begint op woensdag 6 juli in De Spot (Bed- dewijkstraat 15). Inloop vanaf 18.30 uur met koffie en thee. Om 19.00 uur gaat de stapavond van start. Gemeente Middelburg gaat het trapveldje aan de Europalaan sane ren. Aanleiding is dat uit recent onderzoek is gebleken dat op het terrein grond aanwezig is met zogenaamde historische vervuiling, waarschijnlijk door het storten van naoorlogs puin uit de binnenstad. Het saneren gebeurt vanwege de aanwezige fracties koper, lood en zink. Gebruikers van het trapveldje hebben geen gezondheidsrisico gelopen en lopen dat nog steeds niet, tenzij ze de vervuilde grond eten. Herinrichting tot verhard trapveld Om contactmogelijkheden met de grond volledig uit te sluiten wordt, zoals te doen gebruikelijk bij dit soort vervuiling, het veld met de ver vuilde grond afgedekt. In dit geval met asfalt, zodat er een verhard trapveldje ontstaat. Het veld wordt met een hekwerk omheind en voorzien van ballenvangers. Op die manier ontstaat een veilige speelplek waar kinderen uit de buurt het hele jaar door, ook bij min dere weersomstandigheden, gebruik van kunnen maken. Uitvoering van de werkzaamheden Omdat aan de aanleg van de verharding nog een procedure vooraf gaat, beginnen de werkzaamheden naar verwachting na de zomerva kantie. Tijdens de werkzaamheden, die een paar weTen kunnen duren, is het terrein afgesloten voor gebruik. Meer informatie Mocht u vragen hebben over de sanering of herinrichting dan kunt u contact opnemen met de heer Van Bergeijk, bodemspecialist bij de gemeente Middelburg, tel (0118) 67 52 08 of e-mail: d.van.bergeijk@middelburg.nl. In mei 2009 is er een informatiebijeenkomst geweest over de plan vorming van het project Bachtensteene. Het is lange tijd stil geweest rondom het project, terwijl er achter de schermen wel verder is ge werkt aan het plan. In opdracht van de Stichting Werkt voor Ouderen zullen zestig zorgwoningen worden gerealiseerd, ter vervanging van het huidige Sint Willibrord. Inmiddels is het definitief ontwerp vrijwel gereed. Op korte termijn kan ook de procedure voor wijziging van het bestemmingsplan starten. Voor geïnteresseerden is er op dinsdag 5 juli een inloopavond. Tus sen 19.30 en 21.00 uur bent u welkom in de voormalige school aan de Bachtensteene 18. Zowel de architect als medewerkers van de Stichting Werkt voor Ouderen en de gemeente zijn dan aanwezig om uw vragen over het plan te beantwoorden. Voor de kindervakantieweek van Middelburg is de Activiteiten Stichting Calimero op zoek naar vrijwillige medewerkers. De Bouwspeelplaats wordt gehouden van maandag 11 juli tot en met vrijdag 15 juli op het speelveld aan de Geersesweg. Vindt u het leuk één of meerdere dagen te komen helpen met het begeleiden van kinderen (4 tot 12 jaar) met hutten bouwen, sport en spel, knutselen of muziek en bent u ouder dan 15 jaar dan is Calimero opzoek naar u! Tevens is de stichting een geregistreerde partner voor 'maatschappelijke stage'. Informatie en/of aanmeldingen kan via st.calimero@zeelandnet.nl of telefonisch, 06 466 67 204. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan-de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Vorige week vrijdag ontving Roy van de Voort uit handen van bur gemeester Koos Schouwenaar de zilveren medaille van de Stichting Carnegie Heldenfonds. Roy kreeg deze medaille voor zijn heldendaad door vorig jaar zijn dochtertje Amber het leven te red den door haar uit de klauwen van een kraagbeer te halen, in de be renkuil van dierentuin Eifel-Zoo in Lunebach, Duitsland. Foto: Aart bv Op de plek waar nu sporthal Voorborch is, aan de Breeweg, gaat halverwege september de spa in de grond waarmee de bouw van een nieuw Multifunctio nele Sportaccommodatie van start gaat. Het nieuwe complex bestaat uit twee hallen, twee zalen en de huidige velden die samen ruimte bieden aan recre atieve en competitieve sporten. De hal die er nu staat, wordt ges loopt. Dit complex en het straatje er naar toe moeten een naam krij gen. Een naam die niet alleen aan sluit bij het gebruik van de nieuwe sportaccommodatie, en het sport complex, maar ook bij de omge ving. Wij vragen u met een suggestie te komen. Uit de inzen dingen wordt de beste naam ge kozen door een jury die bestaat uit de heer Henri Brandenburg, voorzitter van de straatnamen- commissie, en wethouder Ed de Graaf. De winnaar krijgt naast een eervolle vermelding ook een ca deaubon van honderd euro. Voor de duidelijkheid: het gaat dus om een nieuwe naam voor de ac commodatie én een nieuwe naam voor het straatje er naar toe. Stuur uw naam voor de nieuwe Multifunc tionele Sportaccommodatie op het sportcomplex Voorborch en de toegangsweg er naar toe mét mo tivering naar Peter Wisse (p.wisse@middelburg.nl). Bij voor keur per mail onder vermelding van uw naam adres en leeftijd. U kunt uw suggesties inzenden tot 1 augustus 2011. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd. Foto: Jan Koole ■ammmr Leerlingen van de R.K. Franciscus- school hebben vorige week woensdag het grafmonument voor de slachtoffers van het bombarde ment geadopteerd. Het monument staat op de begraafplaats aan de Walcherseweg. Bij het monument zijn slachtoffers begraven van het bombardement op Middelburg op 17 mei 1940. De militairen zijn inmiddels overge bracht en begraven op het ereveld op de begraafplaats aan de Wes telijke Oude Havendijk en de be graafplaats van Kapelle. De Stichting Februari 1941 heeft in de jaren '80 een project opge start onder de naam Adopteer een Monument. Een aantal Middel burgse scholen hebben een monu ment geadopteerd. Foto: Jan Koole

de Faam | 2011 | | pagina 9