Nissan Leaf: auto van het jaar! 16D Waterschap kiest M\N Lupoclub op visite bij Auto Poppe v^&AUTO /A/jJLw&W' voor Nissan Sturm Vlissingen Omdat de Volkswagen Lupo 3L 1.2 TDI een erg bijzondere auto is, is er natuurlijk ook een club van enthousiaste liefhebbers van dit model: de Volkswagen 3-Liter Lupo club Nederland. Tij dens een rondrit door Zeeland was deze club on langs op visite bij Volkswagendealer Auto Poppe in Vlissingen. De Lupo3L 1.2 TDI is een auto die sinds 1 ja nuari 2010 is vrijgesteld van wegenbelasting in Nederland. Met een verbruik van rond de 1 op 30 is deze diesel echt héél zuinig. Dit maakt het autorijden in de Lupo 3L erg goedkoop. Volgens de leden van de club is de Lupo de zuinigste pro ductieauto ter wereld. Koffiepauze In een lint van 15 Lupo's toerden de auto's door de provincie, om uiteindelijk voor een koffie pauze op visite te gaan bij het Walcherse Volks- wagenbolwerk Auto Poppe aan de Gildeweg in Vlissingen. Dat werd dus een echt Zeeuwse koffiepauze, mét bolus bij de koffie. En een uit gebreide rondgang door de showroom tussen al het hedendaagse moois wat Volkswagen te bie- .den heeft. Modern Tussen al dat moois ging de aandacht met name uit naar de huidige erfgenaam van de Lupo in zuinig gedrag: de Volkswagen Polo 3 cilinder 1.2 TDi Common rail. Waar de Lupo beroemd om was, maakt deze jongste telg helemaal waar: ook deze rijdt op slechts drie liter in de tank zo'n honderd kilometer. De rondrit door Zeeland was voor de meeste deelnemers een leuk dagje uit, maar voor één van de rijders was het een opmaat voor iets groters: een rit door heel Europa met zijn Lupo. De vijftien Lupo's gingen graag met hun jongste familielid op de foto, op een rijtje voor het pand van Auto Poppe met de Polo helemaal voorop. Middelburg Waterschap Scheldestromen zorgt ervoor dat wij hier in Zeeland droge voeten houden. En Nis sandealer Auto Sturm zorgt ervoor dat Schel destromen zijn werk goed kan doen. Vorige week werd de overeenkomst getekend waarin het wa terschap zo'n 160 auto's afneemt van de Zeeuwse Nissandealer. Waterschap Scheldestromen vervangt de komen de tijd het wagenpark. Bij een Europese aanbe steding kwam Auto Sturm uit Middelburg als beste uit de bus. Bi> deze aanbesteding telden niet alleen de prijs, maar ook bijvoorbeeld be heer, service, onderhoud en pechhulp. Iedereen kent waterschap Scheldestromen van het beheer aan de polders en de zeeweringen. Maar als grote wegbeheerder is het waterschap natuurlijk ook actief met bijvoorbeeld gladheids- bestrijding. En ook de rioolgemalen, polderge malen en bijvoorbeeld de bever- en muskusrat- tenbestrijding zorgt Scheldestromen ervoor dat heel Zeeland droge voeten houdt. Met bijna 4.000 kilometer aan wegen is water schap Scheldestromen de grootste wegbeheerder van het land na Rijkswaterstaat. Maar met zo'n 600 kilometer duinen en dijken moeten de men sen van Scheldestromen ook nogal eens van het asfalt af. In vier jaar tijd levert de Nissandealer nu zo'n 160 voertuigen die aan al die eisen kun nen voldoen. Van kleine tot middelgrote perso nenwagens, Bestelauto's in de vorm van de Nis san NV 200, Primastar en Interstar; daarnaast auto's met laadbakken, al dan niet met kraan en fourwheeldrives in de vorm van Nissan Navara's. Nissan Sturm levert alle auto's met een compleet verzorgingspakket: binnen Zeeland hebben alle auto's recht op de haal- en brengdienst: bij een eventuele storing heeft de chauffeur binnen het uur een vervangende auto ter beschikking. Bui ten Zeeland strekt de service van Auto. Sturm zich uit tot pechhulp binnen het uur. Op de foto neemt dijkgraaf Toine Poppelaars symbolisch de 160 auto's in ontvangst van Di recteur Hans Sturm van Auto Sturm. Door Marina Meijers Goes/Vlissingen En met deze onderscheiding is de 100 procent elektrisch aangedreven Leaf in de 48-jarige geschiedenis van de ver kiezing de eerste elektrische auto die de titel wint. En de manier waarop Hakan Matson, president van deze verkiezing, het zo treffend verwoordde, spreekt voor zich: "Er zullen ongetwijfeld in de toekomst meer elektrisch aangedreven auto's de titel winnen, maar er kan er maar één de eerste zijn en dat maakt de Nissan Leaf voor altijd bijzonder." Dus deze middag mochten wij met een heel bijzondere auto op pad! En inder daad, het is een aparte ervaring; weg rijden in een auto waarbij je weet dat je niet kunt tanken zodra de brandstof op is... Maar daar is de Nissan Leaf uiteraard op voorbereid. Het navigatiesysteem (met een flink scherm) geeft aan waar laadstations nog niet dik gezaaid in Zeeland, maar daar komt snel veran dering in. In april is al een akkoord getekend om het aantal laadpalen uit te breiden en zo komen er in Zeeland binnen een paar maanden 75 laadpalen voor elektrische auto's bij. De eerste op- lgadpunten zijn inmiddels al in gebruik genomen. Volgens de stichting E-Laad (een samenwerkingsverband tussen verschillende netwerkbeheerders) is Zeeland hiermee de eerste provincie met een dekkend netwerk. En zo kun je dus met een gerust hart in de Nissan Leaf op pad. Maar nu even terug naar de auto. De elektromotor en de omvormer van de LEAF zijn door Nissan zelf ontwik keld. Deze AC-motor is voorin ge plaatst en drijft de voorwielen aan. Hij levert een vermogen van 80 kW en 280 Nm trekkracht, genoeg voor een maxi mumsnelheid van 145 km/uur. De elektromotor wordt gevoed door een geavanceerde, gelamineerde li- thium-ion-accu met een capaciteit van meer dan 90 kW. Deze accu is ontwikkeld door de Automotive Ener gy Supply Corporation (AESC), een samenwerking tussen Nissan en elek tronicagigant NEC Corporation. Hij zet nieuwe maatstaven op het gebied van energie: de nieuwe accu kan twee keer zoveel opslaan als eerdere gene raties. Deze zero emission auto heeft een zeer complete uitrusting. De Leaf is onder meer voorzien van een regene ratief remsysteem, airconditioning, sa- tellietnavigatie en een parkeercamera. De innovatieve smartphone-techno- logie stelt de bestuurder in staat met behulp van zijn telefoon het interieur van de auto van tevoren te verwarmen dan wel te koelen. De Nissan Leaf is zo compleet uitgerust dat de enige op tie een in de achterspoiler gemonteerd zonnepaneel is! De Nissan Leaf is verkrijgbaar vanaf 34.990 euro. Meer informatie over de Nissan Leaf bij Auto Sturm Goes en Auto Sturm Middelburg. Tot de volgende keer, Marina Deze week had ik de eer om de 'Europese auto van het jaar 2011' testen! En wat voor een auto: de Nissan Leaf is de eerste elektrisch aangedreven auto die deze titel heeft gewonnen. De 58 leden van de jury (afkomstig uit drieëntwintig Europese landen) verkozen deze Nissan boven zes auto's met een conventionele verbrandingsmotor. er oplaadstations zijn en welke oplaad- stations 'haalbaar' zijn met de energie die nog rest. Op dit moment zijn de woensdag 29 juni 2011 - pagina 31

de Faam | 2011 | | pagina 31