Walcheren Bevalling in beeld met een geboortereportage SEC Catering voor trendy kwaliteit Fiets Scooter Shop B B B Uit het Zakenhart van... Gastouderopvang De Draaitol B Middelburgse heeft zich gespecialiseerd in de fotografie van bevallingen "Foto's die vaders maken zijn vaak te bloederig..." Club plan b is nieuwe uitgaansgelegenheid in hartje Goes y} Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 29 juni 2011 De Faam pagina 20 Carien Midavaine Een vertrouwd gezicht, op een vertrouwde plek met een bekend product. Paul van Limbergen is zichtbaar gelukkig terug te zijn in winkelcentrum Dauwen- daele. Na een uitstap van ruim één jaar op het ZEP, lijkt alles weer als vanouds. "We zijn hier ontzettend warm ontvangen, na een koude ZEP-douche. Het was grandioos", aldus Van Limbergen. Sinds mei zijn de werkplaats en winkel van de Fiets Scooter Shop van dins dag tot en met zaterdag weer open. Hij licht de terugkeer toe: "De verwachtingen op het ZEP waren hoog, maar achteraf dra matisch. De stap om de vaste klanten weer snel vanuit Dau- wendaele te bedienen was snel gezet. Gelukkig is de terugkeer soepel verlopen. Het is als van ouds met de gebruikelijke gratis ophaalservice voorvaste klanten en uiteraard de klantenpas." Naast het bekende assortiment van fietsen, scooters, accessoi res en onderdelen, biedt Van Limbergen de pech-onder- weg-service van FietsNED aan. "Vergelijk het met de ANWB. FietsNED is een landelijke club. Onze collega Yvanka de Wijze is de eerste vrouwelijk fietsNED-rijwiel- hersteller voor de provincie Zeeland. Met een pechhulp- abonnement verzekert men zich van gratis hulp bij pech onderweg. Een abonnement is er vanaf 30 euro. De bus staat klaar om er op uit te gaan!" Behalve de Fiets Scooter Shop, is Paul van Limbergen ook contactper soon voor Computer Service Bedrijf Zeeland. CSBZ be dient uitsluitend bedrijven voor onderhoud, service en toelevering van randappara tuur. Fiets Scooter Shop Middelburg, Vrijlandstraat 55, Middelburg. Tel: 0118- 614 994. fietsenscootershop.nl Middelburg Een gezellige, huiselijke en veilige plek voor kinderen van nul tot vier jaar, daar staat De Draaitol voor garant. Per 1 juli biedt Cynthia Muller gastouder opvang aan in de Middelburgse wijk Dauwendaele. Dichtbij het winkelcentrum, peuterspeel zaal De Koekepeer en christe lijke basisschool De Wilgenhof kunnen kinderen op werkdagen vanaf 7.00 uur bij De Draaitol terecht. "Tot op heden heb ik in de ouderenzorg gewerkt. Nu gaat een lang gekoesterde wens in vervulling en start ik met de kinderopvang aan huis", vertelt gastouder Cynthia enthousiast. "Wat betreft de opzet en uit voering volg ik het beleidsplan van Kinderopvang Walcheren (KOW). De Draaitol is een ge registreerde gastouderopvang, voldoet aan alle wettelijke ei sen en staat onder toezicht van KOW, zo wordt de kwaliteit gewaarborgd." Cynthia is zelf moeder van twee dochters, Kailynn (4) en de negen maanden oude Marit. Ge durende de opvang kunnen de kinderen zoveel mogelijk zichzelf zijn. "Ieder kind ont wikkelt zich op zijn of haar manier, net als een draaitol. De tol gaat soms langzaam en dan weer sneller. Ik hoop met ieder kind veel te kun nen ondernemen en met de groep zoveel mogelijk samen te kunnen doen." De Draai tol beschikt over een vrij rui me en afgesloten tuin waarin de kinderen heerlijk kunnen spelen. Voor de kleinsten zijn er binnen diverse slaap- ruimtes. Binnen is eveneens voldoende ruimte om alleen of met andere kinderen te spelen. De Draaitol, Kriekenhof- straat 44, Middelburg, tele foon: 0118-436953. www.dedraaitol.nl In Amerika zijn geboorte reportages al bijna net zo ingeburgerd als huwelijks foto's. In Nederland is het nog redelijk uniek. Marry Fermont (31) uit Middelburg is geboortefotografe en maakt een stijlvolle herin nering aan de geboorte. Ellen De Vriend Middelburg Marry Fermont is tweedejaars en studeert verloskunde aan de Antwerpse Artesis Hogeschool. Daarnaast is zij fotografe en sinds kort gespecialiseerd in geboortefotografie. Naar eigen zeggen is zij de eerste én enige geboortefotografe in Neder land én België. Voor 600 euro legt zij voor ouders de bevalling vast, van het breken van het vruchtwater tot de aankomst van de grootouders of broers en zusjes. Als de reportages gaan lopen zoals zij hoopt, overweegt ze zelfs om haar studie af te bre ken. "Er zijn voldoende suc cesverhalen uit Amerika. Als fotograaf heb ik niet de zware verantwoordelijkheid die een verloskundige heeft." Mooiste dag Zij vindt het niet raar om een re portage te laten maken van een bevalling. "Huwelijksreportages en foto's van zwangerschappen zijn er genoeg en de geboorte Marry focust zich op het geluk, niet op de pijn van de bevalling. van een baby behoort ook tot de mooiste dagen uit een men senleven. Een aanstaande vader moet je veelal geen foto's laten maken. Die zijn niet stijlvol en vaak te bloederig. Om de intimiteit niet te versto ren, werk ik zonder flitslicht. De placenta fotografeer ik stan daard, maar op het moment suprème sta ik aan het hoofd einde van het bed. Dat levert de mooiste en intiemste foto's op. Een eerste kennismaking van de moeder, de ouders, met de baby. Ik focus mij op het geluk en niet op de pijn van de bevalling. In Amerika begint men er aan te wennen, in Nederland is het nieuw: geboortefotografie." Vliezen breken Marry gaat vooraf mee om zich aan de arts of verloskundige FOTO: P.R. voor te stellen. "Dat is all in, ongeacht de duur van de beval ling." Op tijd komen betekent voor Marry ook regelmatig een race tegen de klok. Zij neemt ook opdrachten aan in het Bel gische Gent en Brussel. "Zodra de vliezen breken bellen de op drachtgevers mij en als zij naar het ziekenhuis vertrekken stap ik in mijn auto." Marry Fermont is bereikbaar via: 06-42224290 www.fermontfotografie.nl Goes Club plan b opent zaterdag 2 juli haar deuren aan de Grote Markt 7 in Goes met een knallende DJ set van DJ Kypski, bekend van C-Mon Kypski. Hij zorgt voor" pompende dansmuziek met hoogstaand scratch werk, of zoals hij het zelf noemt: partyscratch. Naast DJ Kypski verzorgt DJ Vindictiv een DJ set. Hij is geen onbekende in het Zeeuwse muzieklandschap en staat bekend om zijn mash- up van jazzy beats, electro en alles daar tussenin. Plan b is een nieuwe uitgaans gelegenheid in hartje Goes waar nationaal en internati onaal bekende DJ's de tofste platen komen draaien. Originaliteit Ook minder bekende en ta lentvolle DJ's kan de bezoeker komen ontdekken in plan b. Elke avond wordt omlijst met inspirerende visqals. Plan b is open minded en kiest voor kwaliteit en originaliteit, dit vind je terug in haar pro grammering. Verschillende eclectische mu ziekstijlen komen aan bod: funk, soul, breakbeats, dub- step, wereldmuziek, boogaloo, electro, drum'n bass, hip hop en meer. Modern De club is modern en strak ingericht met design meubels. Donderdag 7, 14, 21 en 28 juli is DJ Gladys te beluisteren en vrijdag 8 juli Solo Moderna. Zaterdag 9 juli J to the C (BE), vrijdag 15 juli DJ Mace en 16 juli DJ Court- a-Sock (BE). 22 en 23 juli zijn respectievelijk DJ Op- timus en DJ Sandstorm in plan b en 29 en 30 juli de uit belgie afkomstige Mr. Critical en Mr. Leen- knecht Plan b is geopend van don derdag tot en met zaterdag van 20.00 tot 2.00 uur. Plan b is toegankelijk voor ieder een vanaf 18-jaar, entree is altijd gratis. Marcel van der Voort Vlissingen "Het Vlissingse SEC Catering is op 1 januari van dit jaar of ficieel begonnen. De samenwer king is ontstaan doordat ik met mijn Culi Consult Kookstudio en Martijn van de Woestijne met zijn Café-restaurant SOIF meer aanvragen kregen voor grote catering opdrachten", zegt René Willems van Culi Consult Kookstudio. "Ik kon het groeiende aantal grotere opdrachten niet alleen aan en Martijn evenmin. Daarom bundelen wij de krachten. Na een periode brainstormen zijn wij van start gegaan. SEC Ca tering is bedoeld om de catering mogelijkheden in Zeeland naar een hoger plan te tillen, door in noverend, creatief en met hoge kwaliteit te werken. Volgens een goede prijs-kwaliteitverhouding. Door de ruime ervaring op culi nair, organisatorisch en catering gebied kunnen wij topkwaliteit bieden voor een Zeeuwse prijs, met persoonlijke aandacht voor elke gast", legt Willems uit. SEC Catering heeft inmiddels di verse mooie opdrachten mogen uitvoeren. "Zoals onlangs de opening van de timmerfabriek, de Lions haringparty en voor de crew op het Middelburgse Jazz festival. Wij gaan de catering bij een Belgisch trouwfeest verzor gen, hebben opdrachten in Ber gen op Zoom en Rotterdam en mogen aan het werk tijdens het Domburgse Jazzfestival waar wij de complete catering voor onze rekening nemen. Ook zijn we op het Zeeland Nazomerfestival. Wij kunnen ons onderscheiden van andere cateraars omdat wij vernieuwend zijn in presentatie en gerechten. Ons product is trendy en van hoge kwaliteit. Goede catering is te herkennen aan stiptheid, nakomen van af spraken en kwaliteit. www.seccatering.nl Reparatie aan hufs en om WiiSwfÊiMifü - '«ocs-rodLEN - «c* Paul van Limbergen Yvanka de Wijze FOTO: C. MIDAVAINE Cynthia Muller met haar dochters. FOTO: CARIEN MIDAVAINE René Willems Martijn van de Woestijne. FOTO: J. KARMAN

de Faam | 2011 | | pagina 20