Week krant.m Zeeland fietsland? Veers deel N57 is nu ook open Faam op Facebook Pak een schaar en maak de zomer dit jaar goedkoper Karolingenburcht is schoon Kort Watchers nieuws ONDERSTROOM Laatste kans: zorg voor stemmen op je trouwfoto en win een prijs! www.deweekkrant.nl/trouwen Woensdag 29 Juni 2011 Zeeuwse fietsroutes ontbreken Winnaars Cars kleurwedstrijd Veel knipvoordeel In dit nummer AUTONIEUWS van de jg merkendealers Midden-Zeeland ZOMER VOORDEEL BIJ STEUTEL 1e art. 15% korting 2e art. 20% korting 3e art. 25% korting 4e art. 30% korting 5e art. 40% korting op bijna de gehele collectie!! STEUTEL Wandelnetwerk Walcheren open Een fietstocht voor ouderen Kijk verderop voor 100% korting. I^^MobileJ \m De Faam 'è7ui De Faam Jaargang 112 Nummer 26 Oplage 54.435 "Dat er geen Zeeuwse fietsroutes op de website Nederlandfietsland.nl zijn te vinden is een kwalijke zaak. Ik ga daar achter aan", zegt directeur Patrick Polie van Promotie Zeeland Delta vanuit Domburg. Marcel van der Voort Domburg "Ik ga ervoor zorgen dat Zee land ér op komt te staan. Ik heb geen idee waaraan dit ligt", stelt Polie. Een gemiste kans voor Zeeland dat zich als fietspro- vincie op de kaart wil zetten? Polie: "Het is in elk geval heel erg jammer." De Stichting Lan delijk Fietsplatform in Amers foort is verantwoordelijk voor de genoemde populaire website. "Wij hebben de toeristische or ganisaties in Zeeland benaderd en gevraagd om ons fietsroutes aan te leveren. Daar is niet op gereageerd", beweert woord voerder Anita Bakker. En ver volgt: "Nederlandfietsland.nl wil het aanbod uitbreiden. Ik ga Zeeland weer attenderen op de mogelijkheden bij ons. Dat de provincie ontbreekt wil niet zeggen dat het niet lekker fietsen in Zeeland is." Een geluk voor Zeeland is dat andere bekende websi tes, zoals Fietspad.nl en de ANWB wel aandacht voor de Zeeuwse fietsroutes heb ben. Daarop staan respectie velijk 27 en 26 routes. Op de website van de Fietsersbond zijn de Zeeuwse fietsroutes niet van deur tot deur te plannen. "Dat eerste zal te maken hebben met het feit dat de provincie samen met Brabant en Limburg een eigen routeplanner heeft: w w w.fietsrouteplanner-zuid nl." Volgens woordvoerder Arien de Jong van de Fiet sersbond in Utrecht is dat niet de reden. "Zeeland ontbreekt, omdat die route planner nog in de maak is. Ik verwacht dat de provincie in september op de website komt." Wil je direct op de hoogte zijn van interessant plaatselijk nieuws, leuke aanbiedingen en meepraten over wat speelt op Walcheren? Voeg dan De Faam toe op Facebook! www.de-faam.nl Zie elders in deze krant Oost-Souburg Op de voorpagina van De Faam stond vorige week een artikel over de vondsten in de Karo lingenburcht in Oost-Souburg. Omwonenden hadden bij het speeltoestel scherven en bot ten gevonden. Ook was er een stukje gevonden dat asbest zou kunnen zijn. De gealarmeerde gemeente Vlissingen stuurde direct een team op pad om de burcht aan een nader onderzoek te onderwerpen. "Een extern bureau heeft de scherven en botten wegge haald. Waarschijnlijk zijn het oude scherven uit de burcht zelf, want grond van elders is er niet gebracht. En asbest is niet gevonden", stelt woord voerder Pien Wildeman. Veere Sinds afgelopen zondag is het Veerse deel van de N57 nu ook open voor automobilisten. Heel Walcheren heeft nu vrij baan op de nieuwe Rijksweg N57. Het Veerse deel is daarmee, vijf weken eerder dan was gepland, open. De rotondes bij Vrouwen polder en Serooskerke zijn kort voor de opening op de nieuwe N57 aangesloten, waarmee het hele traject af is. Rijkswaterstaat verwacht dat nu alleen de aansluitende we gen aangepakt moeten worden. Naar verwachting zullen die werkzaamheden voor 1 augus tus worden afgerond. Dat is drie maanden sneller dan de planning. Dat is erg fijn voor het drukke toeristenseizoen en de zomervakantie die eerdaags aanbreken. Middelburg Vier jaar geleden ging bij Mid delburg, na veel gesteggel, de eerste spade voor de N57 de grond in. Het deel in de ge meente Middelburg kon begin dit jaar in gebruik worden ge nomen. Oude weg Het deel in de gemeente Veere .heeft langer op zich laten wach ten omdat veel meer geld nodig was dan gepland was. De oude weg moet nog aange pakt worden. Een aantal stuk ken daarvan wordt verwijderd. Ook worden nog bomen en an dere groenvoorzieningen aan geplant. |^^armteservice| CV-KETELS RADIATOREN SANITAIR EN DAKBEDEKKING VASTE LAGE PRIJZEN! <©0900-23 56 897 (0900-belnuWS) €0,01 p.m. 49 vestigingen in Nederland of bestel op warmteservice.nl MENSWEAR Aan het kerkplein naast het VVV in Goes Koudekerke Een stukje van het Wandelnet werk Walcheren is sinds vorige week bewandelbaar. De Big- gekerkse Watergang is onder deel van het Wandelnetwerk Walcheren wat door Stichting Landschapsbeheer Zeeland wordt ontwikkeld. De Bigge- kerkse watergang sluit aan op de Domburgse Watergang, die ver der loopt richting Middelburg. Nu eindigt het wandelpad van de Biggekerkse watergang nog in Biggekerke. De groenteier van Bioduin, Aldwin Dekker, heeft zijn medewerking verleend aan dit wandelnetwerk. Het pad loopt langs zijn akkers met bio logische groenten. Middelburg De Protestants Christelijke Ouderenbond houdt op 30 juni een fietstocht voor ouderen. De start is bij Swerf-Rust aan de Laurens Stommesweg 1 om 13.30 uur. Vooraf aanmelden is niet nodig. Veere De ramen van de redactie ruimte van De Faam hin gen vol met de mooiste Cars kleurplaten. Het was erg moeilijk om de winnaars te bepalen, want alle kinderen hebben erg mooi gekleurd en geplakt. Om meer kinde ren te kunnen belonen, zijn de prijzen verdeeld in film kaartjes en Toolkits. Winnaars van de Mini Car Toolkit set zijn Sem Rem- mert in Aagtekerke; Justin Kalmeijer in Middelburg en Jonah Zwanenburg in Nieuw- en Sint Joosland. Twee filmkaartjes zijn ge wonnen door: Lindsay de Boer in Middelburg: Kyano Vermeulen in Goes en Tom de Beer in Vlissingen. De prijzen zijn al verstuurd. FESTIVAL VLISSINGEN www.onderstroom.info programma THEATER MUZIEK KUNST AAN DE KUSTI Deze week dit magazine bij uw Alles over dit 4-daagse theater-1 muziek-1 kunst-1 festival in Vlissingen

de Faam | 2011 | | pagina 1