Zeehonden spotten vanuit je kajak agrimarkt stress Mindfulness Vaatwasser kapot? Wasmachine kapot? boosheit Laatste nieuws van achterwiel tot versnellingspook Avonturen van beroemde muis en mediamagnaat Geronimo Stilton Bel (0118) 572427 Bel (0118) 572427 Alles over auto's Dvd-box met 10 euro korting ff -SS®» "De zeehond Is zo dichtbij dat ik zijn snorharen kan teilen..." Beste (Oud-)Leden van Z.V. De Stormvogel, Zomertraining www.meditatiezeeland.nl www.aangeenbrugelectro.nl www.datrepareerikzelfwel.nl www.aangeenbrugelectro.nl www.datrepareerikzelfwel.nl Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 29 juni 2011 De Faam pagina 19 www.dewee kkrant. n I/a uto www.deweekkrant.nl/webwinkel De Zeeuwse wateren tellen steeds meer zeehonden. In de Westerschelde worden de dieren steeds vaker gezien, maar koploper is beslist de Oosterschelde. Tijdens een wandeling over de dijken van deze zeearm zie je ze soms zelfs zwemmen. Frank Husslage Middelburg Guido Krijger van Outdoor In spiration in Middelburg brengt de Oosterschelde nóg dichterbij. Letterlijk binnen handbereik. Vanuit een zeekajak laat hij zijn gasten kennismaken met het mooiste dat de Oosterschelde te bieden heeft. Voordat ik mijn kano instap, geeft Guido een korte uitleg over het kanoën: hoe houd je het beste de peddel vast, hoe stuur je en wat doe je als je in het water valt. Dan steek ik van wal met kilometers ongerepte natuur letterlijk voor de boeg. Al snel wen ik aan de cadans van de peddelslagen en voel ik me één met mijn kajak. Om me heen kijkend ontwaar ik in de verte nog net de dikke toren van Zierikzee en voor de rest zie ik alleen maar water, water en nog eens water. Totdat Guido de eerste zeehond spot. "Waar dan?" Het blijkt dat kleine stipje in de verte te zijn. Maar dat veran- dert snel: ik ben nieuwsgierig, maar de zeehond zo mogelijk nog meer. De grens ligt bij zo'n twintig meter afstand: dan wordt het te spannend en duikt hij onder. Voor even dan, want nieuwsgierig als" hij is, steekt hij al snel zijn kop weer boven het water. Hij is zo dichtbij dat ik zijn snorharen kan tellen. Ondertussen vaar ik verder naar een schelpeneilandje, en de zeehond volgt me een half uur lang. Pas als hij ziet dat ik veilig aanmeer op het onbewoonde eiland, zwemt hij naar zijn fa milie, die ondertussen ook is gearriveerd. Bruinvissen Als ik vanaf het eilandje ga zwemmen is de aanwezigheid van die zeehond wel heel bijzon der. Na een goede lunch stap ik weer in de kajak. Guido heeft vandaag nog meer bijzonders in petto. Al varend langs de oever scant hij de rand van een stroomgeul: zitten er vandaag bruinvissen? Het duurt niet lang voordat er geroepen wordt. "Daar, een vin." Dolfijnen Wie niet beter weet, zou den ken aan dolfijnen. Maar neen. -- V>... s «SS 25? 3. Si i i Zeehonden houden de boel in de gaten. FOTO: P.R. De bruinvissen behoren ook tot de walvisachtigen, maar zijn een maatje kleiner en bovendien zijn ze héél Zeeuws. Steeds opduikend met hun rug gen en vinnen boven water en hoorbaar ademend vormen de bruinvissen een waardige afslui ting van deze gedenkwaardige vaartocht. Outdoor Inspiration biedt tochten voor iedereen Outdoor Inspiration biedt euro inclusief complete uit- ook voor absolute beginners tochten aan. Ze duren circa vier uur en kosten, dankzij een bijdrage van het Natio naal Park Oosterschelde, 40 rusting. Informatie en aan melden via: 06-20526380 "ft outdoorinspiration.nl Ut. i/Oo- wyohJled?! Z.V. "DE STORMVOGEL" VLISSINGEN In 2011 viert Z.V. De Stormvogel hoor 40-jarig bestaan. Dit zal groots gevierd wor den. Alle (oud-)leden worden hiervoor uitgenodigd. Dit fantastische evenement zal plaatsvinden op 2 juli 2011 in het Arsenaal Theater te Vlissingen. Op www.zvstormvogel.nl kunt u meer informatie (o.a. het programma) terugvinden. U kunt uzelf voor deze avond opgeven via het inschrijfformulier op deze site. Graag voor 30 juni a.s. Met vriendelijke groet Z.V. De Stormvogel Pak gevoelens als stress, boosheid en angst aan. Ervaar wat je nu bent en kunt en wat nu op je pad komt. De training: op maandagavond (11 juli t/m 29 augustus) 8 sessies van elk 2,5 uur 8-15 personen Natuurgeneeskundig Therapeut Joke de Vrieze Tel. 06-22868392, Gapinge Aanbiedingen uit deze advertentie zijn geldig van woensdag 2? juni t/m zaterdag 2 julrtenzij anders vermeld. Aanbiedingen zijn niet bestemd voor wederverkopers, max. 50 stuks per product per klant. Prijswijzigingen en drukfouten voorbehouden. Indien een artikel onverhoopt is uitverkocht tijdens de aktieperiode ontvangt u een oktietegoedbon (muv op op artikelen)Agrimarkt Vlissingen, Papegoalenburg S, 4386 DA Vlissingen

de Faam | 2011 | | pagina 19