AANGEENBRUG n sosi» -tt CASUAL KADO Tel. 0118-562548 ZOMER-MENUKAART GARDENIERSBEDRIJF DATTIN neest complete gardeniersbedrijfin de regio, wensen vow uw tuin kunnen^ittiemliseréÊ! wasautomaat Wasdroger Wegwerkzaamheden Zomeravondconcert Veere's Genoegen Gezellige kleedjesmarkt ELECTRO SSSf Langstraat 16-18 Zoutelande Het meest j f\ Echt Zeeuws genieten van onze nieuwe Ons restaurant is 7 dagen per week open! www. datrepareerikzelf welnl —De witgoed onderdelenwmkel Verborgen buitens nu zichtbaar De Padweie 22 - Serooskerke - M: 06-55800799 WWW.GARDENIERSBEDRIJFDATTIN.nl wa Werteop - Irasialaüe - Reparatie - Onderdelen Voor alles op witgoedgebied kunt u bij AANGEENBRUG electro terecht Stichting Landschapsbeheer Zeeland heeft de afgelopen drie jaar samen met diverse organi saties en veel eigenaren samengewerkt aan het project Verborgen buitens op Walcheren 2008-2011. Zo'n twintig verborgen buitens zijn nu zichtbaar gemaakt. Het project wordt deze week officieel afgesloten. Een 'Buiten' is een buitenplaats, hofstede of land huis met park of landgoed wat in de gouden eeuw als (zomer)verblijf voor rijke stedelingen/VOC- handelaren diende. Buitenplaatsen worden soms aangezien voor kastelen, maar een kasteel is over het algemeen een adellijk bezit, terwijl een bui tenplaats veelal eigendom was van leden van de burgerij. De meeste buitenplaatsen zijn in de Franse tijd echter grotendeels verdwenen en wer den een boerderij of woonhuis. Van de fraaie oude parken is vaak niet veel meer over dan en kele restanten van een gracht of enkele bomen en struiken. In zulke gevallen spreken we van een verborgen buiten. SLZ wilde één of meer dere elementen van de vroegere oude buiten plaats herstellen en beter zichtbaar maken. Door het opknappen en herstellen van diverse elementen zoals een gracht of een bomenlaan, zijn de contouren die hoorden bij het vroegere bui ten weer zichtbaar geworden. Bij een aantal bui tens zijn informatieborden geplaatst zodat men kan zien hoe het vroeger was. Wat voor een leek gewoon een grote sloot lijkt, is dat water voor ie mand die wat verder kijkt, het vroegere 'Grand Canal' van een Buitenplaats. Of een rij gewone boompjes is eigenlijk een lindelaan waar vroeger de oprijlaan naar het buiten was. Meer informatie: www.landschapsbeheerzeeland.nl. Westkapelle Een gedeelte van de Zuidstraat in Westkapelle wordt deze week opnieuw bestraat. Het verkeer wordt omgeleid via de Bazienstraat, De Casem- brootstraat en Utrechtsestraat richting de markt en andersom. Het rabat/voetpad blijft bereikbaar. Verder wordt er een gedeelte van het fietspad aan de Schelpweg in Domburg aangebracht in beton- verharding. Eén rijbaan wordt afgezet als werkvak. De andere rijbaan blijft open. Er wordt een tijde lijk stoplicht geplaatst. De wegwerkzaamheden duren nog minimaal een week. Veere Op het terrein van Nieuw-Sandenburgh in Veere wordt er op vrijdagavond 1 juli een zomer avondconcert gehouden. Dit wordt gegeven door muziekvereniging Veere's Genoegen. Ter ere van hun 90-jarig jubileum geven ze hier dit concert voor alle bewoners, familie en vrij willigers van Nieuw-Sandenburgh. Bij slecht weer is het concert binnen. Aagtekerke De Jhr. W. Versluijsschool in Aagtekerke houdt op woensdag 29 juni haar jaarlijkse rommel markt op het schoolplein. De kinderen verko pen hun eigen spulletjes. Verder zijn er ook nog boeken, playmobil, lego, fotokaarten, eten en drinken. Het is van 10.15 tot 11.45 uur. De opbrengst gaat naar de inrichting van de grote hal in de school. dan vereistls voor energieklasse A energieklasse A feÜMHÊÜIÉ van 12.00 uur - 21.00 uur kom proeven van een 3-gangen keuzemenu voor 27,50 ook voor: bruiloft - lunch - high tea - feest - vergadering - congres voor meer informatie, reserveren of een offerte op maat bel 0118-583110 of mail naar reserveer@jansensenco.nl Strandhotei Bos en Duin****, Oostkapelle, Duinweg 82, www.hotelbosenduin.nl Bakplaten en roosters Stofzakken Scharnieren voor voor ovens koelkast

de Faam | 2011 | | pagina 15