r r Remwegtest op Markt in Middelburg Dikke Banden Race op het Damplein Tijdrit RaboSter Zeeuwsche Eilanden door Middelburg Nieuwe dichtbundel stadsdichter Herdenkingsconcert op begraafplaats Bouwspeelplaats zoekt vrijwilligers Een baken voor een kind op zoek Ik houd haar in een lampion Van craquelé papier-maché Met in het hart een minizon Die huivert als een kind in zee Zij bungelt vrij en als ik kon Dan zou ik zachtjes met haar mee In kleine cirkels om en om Gewoon gelukkig met ons twee Hoe toennog helemaal mijn kind De grote zakloop wedstrijd wint En springt naar plakken peperkoek Doet zij mij denken aan dat feest Haar kus terug naar weggeweest Een baken voor een kind op zoek Foto: Jacqueline Pruijsers M »ll I lil ml I '.ii' roaffgTT Stadsdichter Henri Looymans overhandigde zaterdag tijdens het Jazzfestival Middelburg zijn nieuwe bundel aan burgemeester Koos Schouwenaar. Henri Looymans noemt zich een geboren Brabander en een getogen Zeeuw. Eer der verscheen zijn eerste dichtbundel 'Zou jij mijn woorden willen zijn?' (2006), net als deze bundel uitgegeven bij de Walcherse uitgeverij den Boer de Rui ter. Op 8 januari werd hij benoemd tot stadsdichter van Middelburg. Lament VIII Dinsdag 7 juni konden kinderen van basisscho len uit Middelburg met eigen ogen zien dat het veel veiliger is om 30 km/uur per uur te rijden in woonwijken. Op de Markt in Middelburg was een remwegdemonstratie te zien. Vroeger was de snelheid binnen de bebouwde kom overal 50 km/uur. Het verschil in veiligheid zit hem vooral in de remweg. Die is vele malen korter bij 30 km/uur. Aan de kinderen werd getoond wat er ge beurt bij een noodstop met 30km/uur en bij een nood stop met 50 km/uur. De kinderen mochten steeds aanwijzen en schatten waar de auto tot stilstand zou komen en daar werd een grote knuffelbeer geplaatst. Vervolgens ging de auto de noodstop maken. De beer vloog vele malen de lucht in, omdat de remweg langer bleek dan gedacht. Volwassenen weten ook vaak niet dat de remweg bij 30 km/uur gemiddeld 13 meter is en bij 50 km/uur gemiddeld 28 meter. De remweg test kwam tot stand door medewerking van Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ), Rijschool Rinie Vaane, Politie Zeeland, Veilig Verkeer Nederland en gemeente Middelburg. Op de website van de gemeente Middelburg kunt u uw kennis testen over de campagne Gewoon 30 daar kun je mee thuis komen. Drie vragen hoeft u slechts goed te beantwoorden en u komt al in aanmerking voor een kadobon van honderd euro. U vindt de quiz online op www.middelburg.nl. Klik op de banner Ken nisquiz 30 km en vul de vragen in. kunt meedoen tot 21 juni. Veel succes! Voor meer informatie over de remwegtest kunt u zich wenden tot Anja Jonkman-Kuijl, telefoonnummer 0118-675423 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Dit jaar wordt er voor de tiende keer door begraafplaats/crema torium Middelburg een 'Concerto in Memoriam' georganiseerd. Het openluchtconcert, wat dit jaar plaatsvindt op vrijdagavond 17 juni, geeft nabestaanden de gelegenheid hun overleden dier baren te herdenken door middel van muziek. Het concert begint om 19.30 uur en is vrij toegankelijk. Net zoals voorgaande jaren wordt er medewerking verleend door het Middelburgs Muziekkorps en pianist Wouter Izeboud. Tevens wordt ge probeerd op de wensen van belangstellenden in te spelen door elke keer een andere toevoeging aan het concert te geven. Dit jaar werkt naast het Middelburgs Muziekkorps en pianist Wouter Izeboud, violiste Marieke Brokamp mee aan het concert. Het repertoire bestaat uit muziekstukken die regelmatig bij plechtighe den te horen zijn, zoals het klassieke Adagio uit het klarinetconcert van Mozart. Naast klassieke muziek wordt er ook hedendaagse muziek ten gehore gebracht, onder andere To make you feel my love van Adèle. Burgemeester Koos Schouwenaar houdt de openingstoespraak en Lieke Bosveld spreekt enkele passende woorden met als thema 'Herinnerin gen en mijn levensweg'. Na het concert kunnen belangstellenden hun dierbaren herdenken door het leggen van een bloem of het aansteken van een waxinelichtje. Een roos en waxinelichtje zijn na het concert vrij te verkrijgen. Aansluitend kan er in de koffiekamer van de begraafplaats worden nagepraat. Een programma van het herdenkingsconcert is verkrijgbaar bij de informatie balie van de begraafplaats. Het concert vindt onder alle weersomstan digheden plaats, dus het is raadzaam een paraplu mee te nemen. Voor de kindervakantieweek van Middelburg is de Activiteiten Stich ting Calimero op zoek naar vrijwillige medewerkers. De Bouwspeelplaats wordt gehouden van maandag 11 juli tot en met vrijdag 15 juli op het speelveld aan de Geersesweg. Vindt u het leuk één of meerdere dagen te komen helpen met het begelei den van kinderen (4 tot 12 jaar) met hutten bouwen, sport en spel, knutselen of muziek en bent u ouder dan 15 jaar dan is Calimero opzoek naar u! Te vens is de stichting een geregistreerde partner voor 'maatschappelijke stage'. Informatie en/of aanmeldingen kan via st.calimero@zeelandnet.nl of telefo nisch, 06 466 67 204. Voor de start van de internationale dames wie lerwedstrijd 'de RaboSter Zeeuwsche Eilanden' wordt in Middelburg op donderdag 16 juni een Dikke Banden Race georganiseerd. Op het Damplein wordt een parcours uitgezet. De start van deze Dikke Banden Race is om 16.00 uur. De DELTA Dikke Banden Races zijn 'officiële' fiets- wedstrijden voor kinderen die rijden op hun eigen fiets. Alle kinderen van groep 3 tot en met groep 8 kunnen hieraan meedoen. De leeftijdscategorieën De DELTA Dikke Banden Races is ingedeeld in ver schillende leeftijdscategorieën: Categorie 1: meisjes en jongens van 6, 7 en 8 jaar Categorie 2: meisjes en jongens van 9 en 10 jaar Categorie 3: meisjes en jongens van 11 en 12 jaar Inschrijfformulier Het inschrijfformulier krijg je via je school. Doet jouw school niet mee of heb je geen-flyer gehad? Stuur dan een mailtje naar dikkebandenraces@DELTA.nl. Het Delta Zeeland Fonds heeft besloten om voor ieder kind wat meefietst een donatie te geven aan een goed doel. Met dit bedrag ondersteunt Delta het jeugdsportfonds en organiseren zij een aantal fietsclinics voor scholen met kinderen waarvoor het niet gewoon is om even op.de fiets te stappen. Op 16, 17 en 18 juni vindt de internationale dames wielerwedstrijd de RaboSter Zeeuwsche Eilanden plaats. De eerste etappe van deze wielerklassieker, een tijdrit, vindt plaats in Middelburg. De start en de finish van deze tijdrit is op donderdag 16 juni op de Dam. De eerste wielrenster start om 18.30 uur en de laatste renster om ongeveer 21.30 uur. Het af te leggen parcours bedraagt 5.0 km. Het parcours is op donderdag 16 juni van 17.00 uur tot uiterlijk 22.00 uur afgesloten voor alle ver keer, met uitzondering voor de hulpdiensten. Wel zijn er op diverse plaatsen in het parcours over steekplaatsen voor zowel gemotoriseerd verkeer als voor fietsers en voetgangers. Route van de tijdrit Dam, Sint Pieterstraat, Wagenaarstraat, Hofplein, Lange Noordstraat,"Stadhuisstraat, Volderijlaagte, Klein Vlaanderen, Seissingel, Noordsingel, Sport- laan, Nassaulaan, Krooneveldweg, Oostperkweg, Havendijk, Punt, Rotterdamsekaai, Dam. Wij zijn er van bewust dat dit enige overlast met zich mee zal brengen. De organisatie en de ge meente Middelburg vragen daarom uw begrip en zullen proberen de overlast tot een minimum te be perken. Tevens vragen wij u uw medewerking om op die dag tussen 17.00 en 22.00 uur uw auto zo veel mogelijk buiten het parcours te parkeren! Tweede etappe De tweede etappe start op vrijdag 17 juni om 18.30 uur vanaf de Markt in Middelburg. Via Zuid-Beveland, Noord-Beveland en weer terug op Walcheren wordt er in Vlissingen gefinisht. Voor meer informatie www.sterze.nl of www.middelburg.nl

de Faam | 2011 | | pagina 9