Commissievergaderingen juni Het woord aan raadslid Jan Zwemer Parkeerterrein Oude Veerseweg wordt opgeknapt Zeeuwse Veteranendag Afscheidsreceptie wethouder Frank Streng Een raadscommissie adviseert de raad over raadsvoorstellen die tot zijn werkterrein behoren. Aan het einde van elke commis siebehandeling wordt het advies van de commissie aan de ge meenteraad vastgesteld. Deze staat op voor maandag 4. Op woensdag 22 juni is het com missie Maatschappelijke Zaken. Zij gaat het onder andere hebben over de Verordening voorzienin gen Wmo Middelburg 2011 en de evaluatie Porthos'. Maandag 27 juni vergadert de commissie Ruimte. Een dag later, dinsdag 28 juni, komt de com missie Algemeen Bestuur bij el kaar. Het eerste deel van een commis sievergadering is gereserveerd voor burgers. Insprekers kunnen op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp in brengen. Middelburgers die willen inspreken zijn dus niet afhankelijk van de agenda. Zij kunnen zelf een onder werp aankaarten. De gemeente biedt op deze manier een extra ma nier om bij de besluitvorming be trokken te zijn. Wie wil inspreken, krijgt daarvoor vijf minuten de tijd. Als het druk is met insprekers, kan de voorzitter de spreektijd inkor ten. Niet ieder onderwerp is ge schikt voor inspraak. Bijvoorbeeld als het om een benoeming gaat of een besluit van het gemeentebe stuur waartegen bezwaar of be roep openstaat. Als u inspreekt op een onderwerp dat-op de agenda staat kunt u aan een deel van de discussie meedoen. Nadat het on derwerp door de commissie is be handeld krijgt u gelegenheid voor een laatste reactie. Wie wil inspre ken, moet dat 24 uur voor de ver gadering laten weten aan de commissiegriffier. Bij de gemeente Middelburg zijn dat Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De bijeenkomsten zijn openbaar. Agenda's van commissievergade ringen zijn te bekijken op www.middelburg.nl via de banner 'vergadering gemeenteraad'. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ter inzage in de hal van het stadskantoor. De commissievergaderingen vin den plaats in het stadskantoor en beginnen om 19.30 uur. Op zaterdag 18 juni vindt voor de vijfde keer de Zeeuwse Vete ranendag plaats in Middelburg. Veteranen uit Zeeland, maar ook veteranen van buiten de provincie die een relatie hebben met Zeeland, bezoeken deze jaarlijkse bijeenkomst. Programma 10.30 uur: Ontvangst veteranen door de Commissaris van de Ko ningin in Zeeland mevrouw Karla Peijs in het Staten- complex. 13.30 uur: Herdenking met kranslegging op het Abdijplein. 14.45 uur: Vertrek parade vanaf de Balans via de Sint Pieter straat, het Damplein, Korte Delft en Lange Delft naar de Markt. 15.00 uur: Fly-over van oude oorlogsvliegtuigen en défilé. Na het défilé worden de deelnemers en de gasten ontvangen door het gemeentebestuur van Middelburg in de Kloostergangen van het Abdij complex. Veteranen die zich willen aanmelden voor deze dag kunnen contact op nemen met de secretaris van de Stichting Zeeuwse Veteranendag de heer Thijs Koops (0118) 46 08 07 of 06 50 87 20 45. Vlaggen Overheidsinstellingen en inwoners van de Middelburgse binnenstad wor den ter gelegenheid van deze veteranendag verzocht om op 18 juni te vlaggen met de Nederlandse driekleur. Op vrijdag 24 juni neemt de heer Frank Streng afscheid als wethouder van de gemeente Middelburg. Hij wordt per 7 juli 2011 geïnstalleerd als burgemeester van de gemeente Medemblik. Frank Streng was vanaf april 2006 wethouder van de gemeente Middel burg. Om u in de gelegenheid te stellen op passende wijze afscheid van hem te nemen als wethouder, wordt u van harte uitgenodigd voor de open bare receptie die hem wordt aangeboden op: Vrijdag 24 juni 2011 van 16.00 - 18.00 uur in de Wandelkerk/Kloostergangen van het Abdijcomplex (ingang via Abdijplein) in Middelburg Foto: Jan Koole CDA-Middelburg: besturen met hart, handen en hoofd. Bijvoorbeeld: Ziekenhuis Blijvende zorgen om deze zorg. Mi nister Schippers laat de optie van een klein volwaardig ziekenhuis op Walcheren vallen en geeft aan dat "de lokale partijen nu aan bod zijn n Hoewel de Zeeuwse ziekenhuizen (Terneuzen-Goes-Vlissingen) nu in gesprek zijn, lijkt wat ons betreft een particulier initiatief een begaan bare weg. Jaren geleden is het Slo- tervaart ziekenhuis (Amsterdam) door particuliere ondernemers om gevormd tot een goed renderend ziekenhuis vanuit een failliete situ atie. Kwalitatief uitstekend, goed be reikbaar en betaalbaar. Zeker, Amsterdam is Middelburg niet, maar toch Stationsbrug Een brug dichtgooien doe je niet zomaar. Veiligheid en bereikbaar heid zijn de punten waarop CDA oor deelt wanneer deze brug voor auto's gesloten zou kunnen worden. Zolang er niets gedaan wordt aan de toeleidende wegen geeft het plaatsen van een paar verbodsbor den aanleiding tot een verkeers chaos aldaar. Ook willen wij aandacht voor de bereikbaarheid vanuit het centrum naar het Station, kan. Niet op alle zondagen en niet op de zondagmorgen. Bouwput Deze Middelburgse wond ligt nog open. Wachten met bouwen van ap partementen tot 60% verkocht is kan lang duren als de prijs in een (te) hoge prijsklasse zitten. Een top- prijs voor deze top-locatie wordt een flop. De plannen om betaalbaar te bouwen op deze top-locatie biedt een perspectief voor de start van de bouw. Dit jaar nog Drugsverkoop In september 2010 sloten Bergen op Zoom en Roosendaal in één keer al hun coffeeshops. De ervaringen tot nu toe: minder overlast door drugs en vooral: investeren in ge zondheid, in minder schooluitval, in minder criminaliteit en een betere leefbaarheid in de buurt. Middelburg heeft inmiddels al enkele jaren geen coffeeshop meer. In tegenstelling tot PvdA, WD, Groen Links, Duur zaam Rood, LPM en D66 zegt het CDA: niet doen. Vragen - reacties Jan Zwemer, fractievoorziter CDA janzwemer@cdamiddelburg.nl 06-513 268 21 http://twitter.com/JanZwemer www.cdamiddelburg.nl Vorige week is er gestart om het enige parkeerterrein aan de oostkant van Middelburg, het terrein aan de Oude Veerseweg, te voorzien van een nieuwe as- faltiaag. De huidige wethouder, Frank Streng, en zijn opvolger Chris Simons gaven hiervoor het startsein door plaats te nemen op de asfaltmachine om een stuk van het parkeerterrein te asfalteren. Nadat de toegangsweg is her straat gaat het terrein aan de Oude Veerseweg op vrijdag 17 juni open. Op het parkeerterrein komen voorzieningen voor een vijf tal camperplaatsen en komen er oplaadpunten voor elektrische auto's Foto: Aart van Belzen het waterschapskantoor en het Stadskantoor. In maart was er geen geld voor de nodige maatregelen. Wij willen een afgesproken sluiting van de brug niet forceren, maar ver standig doseren. Betaald parkeren Al jaren was er een groot tekort op deze post. Zo lang vraagt het CDA ook al om passende maatregelen. Eén van de maatregelen is nu om op koopzondagen vanaf 13.00 uur in het centrum van Middelburg be taald parkeren in te voeren. Wij vin den, als je meent op zondag inkopen te moeten doen in het cen trum, dat betaald parkeren dan ook Foto: Jan Koole

de Faam | 2011 | | pagina 8