l/nnn 7 ju Pi wpT7Y/nnnt nip lOW-r -unfénnm c p hit?inop.nl.ojaj Krijgen de boeren eindelijk voldoende regen? Piet weet het Bedrijfsnieuws 6q Piet Paulusma Zomerstudies filosofie Padma 10 startbewijzen voor de Kustloop Blaaszorg goed bij het ADRZ Veranderingen Beursvloer Jonge Johannes promoot Zeeuws Sambaband bij Fit For All Uit het Zakenhart Altijd actueel: www.de-faam.nl www.de-faam.nl Middelburg Het leven en de leer van Fran- ciscus van Assisi: eerbied, een heid, eenvoud en liefde staan centraal tijdens de zomerstu dies in het Padmacentrum, Verwerijstraat 51a in Mid delburg. De zomerstudies zijn elke vrijdag van 19.30 tot 21.30 uur vanaf 10 juni. Kosten zijn 7,50 euro. www.spfz.nl Zoutelande Op de website van De Faam stond de Lezersactie waarbij 10 startbewijzen voor de Kust loop te winnen waren. 384 lezers deden hieraan mee. De winnaars zijn: Peter Dinge- manse in Koudekerke; Robert Carol, Marcel Adriaanse en Rally waaraan het personeel van BMW meedeed. In het restaurant van molen de Jonge Johannes werden de teams verwelkomt door twee meisjes in Walcherse streekdracht. Er waren vier kazen te proeven en te benoemen en de molenste nen moesten geteld worden. Ook konden de deelnemers op de foto met de Zeeuwse meisjes. Vlissingen Onder het motto Er is verschil, laat je adviseren, helpt CZ Zorgverzekeraar de klant bij het maken van de beste keus uit het zorgaanbod. Voor elk van de door CZ geselecteerde aandoeningen worden de prestaties van de ziekenhui zen gewaardeerd op basis van medische kwaliteit en patiëntervaringen. De scores zijn gebaseerd op betrouwbare indicatoren en worden geve rifieerd bij de ziekenhuizen zelf. Het Admiraal de Ruyter Ziekenhuis scoort goed op het gebied van blaasverwijderings- operaties en wil nu streven naar de beste zorg door de ingreep vaker te doen. Middelburg Om meer continuïteit te geven aan Maatschappelijk Betrok ken Ondernemen gaat de Stichting Beursvloer Zeeland haar activiteiten uitbreiden. Bij een nieuwe koers hoort ook een nieuwe naam: vanaf nu gaat Beursvloer Zeeland verder als De Zeeuwse Uitdaging. Het doel is om bruggen te slaan tussen bedrijven en maatschappelijke organisaties om hiermee de leefkwaliteit in Zeeland te verbeteren. Hiertoe zullen matchgroepen van ondernemers worden gestart die een aantal keren per jaar bij elkaar komen. treedt op 20 juni op tijdens het Zumba Event bij Fit For All in Middelburg. Om 18.30 uur begint het event met een spetterende Zumba demon stratie. Ook zijn er twee Zumba workshops. Deze avond kan gedanst worden op de muziek van sambaband Obras de Lota. En er is een limbowedstrijd. Voor de winnaar hiervan en de deelnemers die tijdens het event lid worden, zijn er leuke acties. Aan de bar zijn zomerse drankjes en hapjes te nuttigen. Het Zumba Event is tot onge veer 22.00 uur. Meer informatie: 0118- 629440 www.fitforaUmiddelburg.nl Gerard van Damme van de Uitspanning in Serooskerke ontving vrijdag 27 mei BMW teams uit België. Serooskerke was één van de stops van de Opent u eën nieuw bedrijf, heeft u een bijzonder nieuw product, iets speciaals of een jubileum? Stuur dan een bericht aan de redactie of bel: 0113-274024. www.de-faam.nl Jan Schot in Middelburg; L.M. Klaasse in Aardenburg; Jolanda Kraamer in Aagte- kerke; Ronald Dees en Ineke Tempelaar in Vlissingen; Piet Posthuma in Oost-souburg en Irene Koole in Zoutelande. De organisatie neemt contact met de winnaars op over de startbewijzen. Deze zijn niet om te wisselen voor geld. Middelburg Sambaband Obras de Lota Zorg datje de OV-chipkaart hebt Met ingang van 7 juli is de OV-chipkaart het vervoer- bewijs in de Provincie Zeeland en kan er niet meer gereisd worden met de strippenkaart of de chipknip in het openbaar vervoer. Uitzondering vormen de sterabonnementen die in hun huidige vorm blijven bestaan en gebruikt kunnen worden. Daarnaast zal het altijd mogelijk blijven een kaartje in de bus te kopen. Echter tegen een hoger tarief dan indien gereisd wordt met de OV-chipkaart. De OV-chipkaart biedt u veel voordeel en gemak. Ook als u buiten de Provincie Zeeland reist. Vraag nu gratis de persoonlijke OV-chipkaart aan De Provincie Zeeland biedt de inwoners van Zeeland tot 1 augustus 2011, de mogelijkheid om gratis de persoonlijke OV-chipkaart aan te vragen met auto matisch opladen. De voordelen zijn; Bespaar 7,50 op de aanvraag Altijd voldoende saldo op je kaart door automatisch opladen Unieke Zeeuwse editie Geschikt voor leeftijdskorting en abonnementen Te blokkeren bij verlies of diefstal Binnen 4 weken thuisgestuurd direct klaar voor gebruik en 5 jaar geldig Hoe vraag ik de gratis persoonlijke OV-chipkaart aan? Via: www.zeeuwseovchipkaart.nl Via: 0900-2100800 (lokaal tarief) Via een aanvraagpakket verkrijgbaar in de Bibliobus. De Bibliobussen hebben meer dan 80 halteplaatsen in Zeeland: www.zeeuwsebibliotheek.nl Compensatieregeling Provincie Zeeland Met de invoering van de OV-chipkaart gaat u in de bus betalen per kilometer in plaats van per zone. Dit is een eerlijke manier van afrekenen: u betaalt waarvoor u reist. Dit kan echter soms leiden tot prijsverschillen. De provincie Zeeland compenseert reizigers die in het eerste jaar na het afschaffen van de strippen kaart per reis 0,40 of meer extra gaan betalen met de OV-chipkaart. U ontvangt in dit geval per reis een vast bedrag van 0,50 retour. De compensatieregeling gaat per 7 juli 2011 in. Kijk op www.zeeuwseovchipkaart.nl voor meer informatie. Waar kan men de Zeeuwse OV-chipkaart activeren voor gebruik in de trein? Voor reizen in de trein met een anonieme- of persoonlijke OV-chipkaart (ook de Zeeuwse OV-chipkaart) heeft u 'reizen op saldo' op uw kaart nodig. U kunt 'reizen op saldo' aanvragen via www.ns.nl/reizenopsaldo of bij NS Klantenservice via 0900-2021163 0,10 p.m.). Daarna activeert u uw OV-chipkaart bij een NS-kaartautomaat of een van de ophaalpunten voor de OV-chipkaart. Kjjk op www.ov-chipkaart.nl/adresvinder voor een ophaalpunt bij u in de buurt. Daarna kunt u saldo laden en in- en uitchecken bij NS. Voor gebruik in bus of tram hoeft u de Zeeuwse OV-chipkaart niet te activeren. Zodra u deze kaart ontvangt is deze direct klaar voor gebruik. ov-chipkaart.nl www.degoedekantop.nl

de Faam | 2011 | | pagina 6