- Cinderella - Livedo - Refined - v. Dijck Je moet een druif in de tuin écht temmen Weinig ruimte, leifruit biedt uitkomst Diverse dessins - alle maten Al is de tuin nog zo klein, een klein vijvertje past er altijd in Tuinen bezoeken Spannend zo'n vijver Groei Bloei Altijd actueel: www.de-faam.nl Kijk in Groei Bloei van juni Een leuk tijdverdrijf: Ga eens een middag lekker rondneuzen in an dermans tuin. Laatje inspireren. En zetje eigen tuin op de adres- sensite voor Open Tuinen. www.bezoekmijntuin.nl Foto: Leontine Trijber Niet iedereen heeft plaats voor een boomgaard. Toch kun je zelfs in een piepkleine tuin fruit telen: met leibomen. Je leidt ze langs een muur, langs draden of latten. Een haagje van leifruit (foto) is heel praktisch en leuk in de moestuin. Vooral appel en peer doen het goed als lei boom. Schrik niet van het soms pittige prijskaartje als je ze aanschaft; ga hiervoor naar een gespecialiseerde kweker. Of kweek ze zelf met hulp van handleiding. Wat kan een druif geweldig snel groeien! Hij produceert meterslange ranken, als je even niet oplet. Dat kost uiteraard veel kracht, die de plant beter in de pro ductie van verrukkelijk zoete vruchten zou kunnen steken. Je moet een druif écht tem men. Snoei hem daarom niet alleen in hartje winter, maar eveneens in de zomer. Knip alle ranken die uit de leggers (hoofdtakken) komen af tot op twee bladeren na een gevormd trosje. Valt er geen tros te bekennen? Snoei die rank dan terug tot 40 cm. Denk vervolgens niet dat je klaar bent. Voordat de tijd aanbreekt om te oogsten blijft die eigenwijze plant nog talloze uitlopers aanmaken in de oksels van de overgebleven bladeren. Kort ook deze ifitlo- pers regelmatig in of breek ze simpelweg af. FOTO: HANS CLAUZING Goes Lange Vorststraat 60, Tel. (0113) 23 37 96 Middelburg Gravenstraat 3, Tel. (0118) 63 38 30 Middelburg Lange Viele 11-13 Tel. (0118) 67 44 00

de Faam | 2011 | | pagina 44