Bijna Onderstroom 5x Deernen kunnen roeien met riemen die ze hebben Herlaad zowel uw 4 oplaadbare als wegwerp batterijen Al het nieuws uit het binnen- en buitenland is te vinden op onze site Batterijlader Actueel vrijkaart Klik&Win Win vrijkaarten make-up voor de film Bridesmaids Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 8 juni 2011 De Faam pagina 43 www.deweekkrant.nl/webwinkel www.de-faam.nl Vlissingen Een aantal Zeeuwse ploegen deed afgelopen vrijdag mee met dé sloeproeiwedstrijd van het jaar: Harlingen-Ter- sch'elling, ofwel de HT. Met een wind kracht zes en golven die volledig over de sloep en haar bemanning heen spoel den was het een slopende wedstrijd. Ruim 25 sloepen hebben de eindstreep niet gehaald, zij bleven steken op het wad (Schuitegat voor insiders). De Zeeuwse Deer- Het festival Onderstroom in Vlissingen is een mix van theater op locatie, de interna tionale straattheaterdag op zaterdag, dagelijks korte en vermakelijke voorstellingen in tentjes, live muziek in het fes- tivalhart en beeldende kunst zowel onder als boven de grond. Dit jaar is Onderstroom van 7 tot en met 10 juli. Tara De Vriend Vlissingen nen waren ook dit jaar weer de beste Zeeuwse vrouwenploeg met een tiende plaats. Ze heb ben een half uur a drie kwartier op het wad de sloep vooruit ge duwd, maar zijn gelukkig niet door de KNRM verdergesleept. Na een slopende zes uur roeien en lopen werden de Zeeuwse Deernen als ware kampioenen door de Zeeuwse aanhang ont haald op Terschelling. De beste Zeeuwse mannenploeg dit jaar was de Guinevere uit Bruinisse met een 31ste plaats. Het festival speelt zich af op de Groene Boulevard met het festivalhart Sunset City. Verder wordt er gebruik gemaakt van unieke locaties in de stad. Een aantal hoogtepunten zijn: de slagwerk sensatie als openings voorstelling van Les Tambours du Bronx, de theatrale actieko medie van De Jongens met Ak- tieman, het meesleep theater van Mama Roux en de onder grondse kunst van Monsters in de kazematten. Verder is er da gelijks live muziek op de Groene Boulevard met onder andere Perquisite, Loonaloop, Chico Trujillo en The .357 String Band. Tijdens de festivaldagen is in de Oranjemolen op Sunset City een servicepunt ingericht. Hier kunnen bezoekers terecht met vragen, voor informatie over het progamma en om kaar ten te kopen. tentjes zelf en voor een aantal is er voorverkoop. Op 29 juni wordt een festivalmagazine huis aan huis bezorgd in de regio Midden-Zeeland. De magazi nes zullen dan ook verkrijgbaar zijn bij bibliotheken en in ove rige openbare ruimtes. Meer informatie over het festivalpro gramma en de voorverkoop is te vinden op de website. De Zeeuwse Deernen waren de beste Zeeuwse vrouwen- ploeg. FOTO: P.R. Gratis Een deel van het festival is gra tis toegankelijk. Voor een aantal voorstellingen worden kaartjes van 1,00 euro verkocht bij de www.onderstroom.info Het meesleep theater van Mama Roux. FOTO: ASTRID VAN LOO Kijk stiel lp www.de-faam.nl vanaf 7 juli in de bioscoop

de Faam | 2011 | | pagina 43