Zonnige kijk op toekomst Tiende keer Concerto in Memoriam Potjes cultuursubsidie leeg Goes en Vlissiiujen OHO/» KORTING 1.JU Win een reis of fotoshoot met je trouwfoto of-film - Ga naar www.deweekkrant.nl/trouwen Deze week feÊ bezorgd Laat uw stem horen! met uw Faam! Zeeuwse Bibliotheek Kijk verderop voor 100% korting. Otttd )^kjep[ekje tot /O opl artikel naar keuze le en 2e Pinksterdag zijn wij gesloten 1E PINKSTERDAG: PINKSTERMARKT BOULEVARD VLISSINGEN Bewaarkrant Vlissingen Krantenhoek Woensdag 8 Juni 2011 Zeeuwse ondernemers zijn positief Betalen voor elke hond Middelburg De Provincie Zeeland heeft de volgende incidentele cultuursub- sidieprogramma's gesloten: Cultuureducatie, Erfgoed Toegankelijk, Ontwikkeling Amateurkunstbeoefening en Volkscultuur. De budget ten voor 2011 zijn al volledig besteed en nieuwe aanvra gen kunnen zodoende niet meer worden gehonoreerd. Dit houdt in dat er voor die programma's geen subsidie aanvragen meer gedaan kun nen worden voor projecten in 2011. De Provincie Zeeland stelde 752.000 euro beschik baar voor cultuur, door cul tuursubsidieprogramma's. De lekker-utt-eten-mot- heel-veel-korting-pas, heb jij 'm al? Middelburg Dit jaar wordt er voor de tiende keer door begraafplaats/crema torium Middelburg een Con certo in Memoriam gehouden. Het openluchtconcert, op vrij dag 17 juni, geeft nabestaanden de gelegenheid hun overleden dierbaren te herdenken door muziek. Het concert begint om 19.30 uur en is vrij toegan kelijk. Net zoals voorgaande jaren wordt er medewerking verleend door het Middelburgs Muziekkorps en pianist Wou ter Izeboud. Tevens wordt ge probeerd op de wensen van be langstellenden in te spelen door elke keer een andere toevoeging aan het concert te geven. Dit jaar werkt ook violiste Marieke Brokamp mee aan het concert. Het repertoire bestaat uit mu- ziekstükken die regelmatig bij plechtigheden te horen zijn, zo als het klassieke Adagio uit het klarinetconcert van Mozart. Naast klassieke muziek is ook hedendaagse muziek te horen, onder andere To make you feel my love van Adèle. Burgemees ter Koos Schouwenaar houdt de openingstoespraak en Lieke Bosveld spreekt enkele pas sende woorden met als thema 'Herinneringen en mijn levens weg'. Na het concert kunnen belangstellenden hun dierbaren herdenken door het leggen van een bloem of het aansteken van een waxinelichtje. Een roos en waxinelichtje zijn na het cóncert vrij te verkrijgen. Aansluitend kan er in de koffiekamer van de begraafplaats worden nage praat. Een programma is ver krijgbaar bij de informatiebalie van de begraafplaats. Middelburg In de gemeente Middelburg zijn vanaf medio juni steek proefsgewijs huis-aan-huis controles voor de honden belasting. Dat gebeurt door medewerkers van het gespe cialiseerde bedrijf Legitiem- De controleurs moeten altijd een legitimatie bij zich heb ben. Het houden van één hond kost 62,14 euro per jaar. Iedere volgende hond kost 124,28 euro extra. In formatie: 0118-675772. oarino Met de kortingscoupons uit de GAMMA krant De kortingscoupons voor le en 2e Pinksterdag zijn bij ons geldig op dinsdag 14 jun Alléén met de GAMMA Voordeelpas. Zie de voorwaarden In de bouwmarkt. GroenRijk Middelburg Mortiere Boulevard 2 (jlOcrl f IJ K 0118-470400 www.groenrijk.nl cü o <D E CD Goes. Marconistraat 11tel. 013 251200 rj m fTl JT1 Vlissingen, Govert Fliocklaan 7. tel. 0118 '179799 OOI II I EJ «Bewaarkrani Wilt u uw mening geven over een artikel in De Faam of een probleem uit uw omgeving aankaarten? Stuur dan een bericht via de website. Klik op: 'online krant' en daarna op 'contact' of zet uw bericht bij het artikel. www.de-faam.nl OOSTKAPELLE - Ondernemend Veere kan weer genieten van de eerste Hollandse Nieuwe tijdens de haringparty op 20 juni in Restaurant Anno NU in Oostkapelle. Gedeputeerde Sjoerd Heijning opent de party om 17.00 uur. De organisatie is in handen van Vishandel Maarten van de Kreeke en Grand-Café Restaurant Anno Nu. foto: jasper karman De Faam Jaargang 112 Nummer 23 Oplage 54.435 Het vertrouwen van Zeeuwse ondernemers is in het tweede kwartaal sterk gestegen: van +2,5 naar +17,7 procent. Daarmee heeft Zeeland opeens de kop overgeno men van het Nederlandse peloton. Landelijk steeg het vertrouwen eveneens: van +1,5 naar +12 procent. Redactie Middelburg De Zeeuwen zijn met name optimistisch over de omzet die gehaald wordt over de grens. Ook denken ze meer te investe ren. Over de noodzaak om ex tra personeel aan te nemen zijn de meningen nog verdeeld. Dit blijkt uit de economische ba rometer COEN van de Kamer van Koophandel. De Zeeuwse export blijft een belangrijke mo tor achter het vertrouwen. Meer dan eenderde van de Zeeuwse bedrijven heeft de export in de eerste maanden van 2011 zien groeien, slechts 4 procent meldt een daling. Landelijk gaat het om respectievelijk 27 en 9 procent. De industrie heeft een belangrijk aandeel in de goede exportprestaties. Ook de andere sectoren laten mooie rapportcijfers zien. Binnen de landsgrenzen haalt de Zeeuwse onder nemer wel net iets minder omzet binnen dan colle ga's in de rest van het land. Toch verwacht een op de drie Zeeuwse ondernemers de komende maanden een groei van de binnenlandse omzet, tegenover 13 pro cent een daling. Landelijk liggen deze percentages net iets hoger op 34 (groei) en 11 procent (krimp). Vooral in de horeca, vervoerssector, detailhandel en de industrie is het Zeeuws bedrijfsleven positiever gestemd. Onder nemers in de bouw en de groothandel wat negatiever. De betere bedrijfsprestaties leiden maar beperkt tot een toename van de vraag naar arbeid.

de Faam | 2011 | | pagina 1