r r T Gemeenteraad vergadert op 6 juni Het woord aan raadslid Rob van Eijkelenburg Gemeentelijke balies dicht en gratis parkeren Wijziging data ophalen huisvuil Rioleringswerkzaamheden Langstraat Arnemuiden Wensen voor uw wijk 7 Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 1 juni 2011 De Faam pagina 8 De gemeenteraad van Middelburg komt op maandag 6 juni bij elkaar voor haar maandelijkse ver gadering. Die begint om 19.30 uur in het stadskantoor. U bent van harte welkom om de vergade ring bij te wonen vanaf de publieke tribune. Agenda: 1) Opening, mededelingen en vaststelling agenda 2) Vaststellen notulen raadsvergaderingen d.d. 18 en 19 april 2011 3) Ingekomen stukken 4) Vaststellen Jaarstukken 2010 gemeente Middelburg 5) Zienswijze op Begroting 2011 gemeenschappelijke regeling Stadsgewestelijke Brandweer Vlissingen-Middelburg 6) Jaarstukken 2010 gemeenschappelijke regeling Kredietbank Walcheren 7) Zienswijze Jaarstukken 2010 gemeenschappelijke regeling LétÉ 8) Zienswijze Jaarstukken 2010 gemeenschappelijke regeling Sociale Dienst Walcheren 9) Zienswijze Begroting 2012 gemeenschappelijke regeling Sociale Dienst Walcheren 10) Zienswijze Begroting 2012 gemeenschappelijke regeling LétÉ 11) Zienswijze Jaarverantwoording 2010 gemeenschappelijke regeling Zeeuws Archief 12) Zienswijze Begroting 2011 gemeenschappelijke regeling Zeeuws Archief 13) Verlenen bijdrage investeringskosten van de nieuwe welzijnsaccommodatie Griffioenstraat 14) Beschikbaar stellen krediet aanpassing Kloveniersdoelen 15) Beslissing op bezwaar Oranjeplaat 36 16) Vaststellen Ontwerpbestemmingsplan 2e herziening Mortiere 17) Beschikbaar stellen krediet uitvoering van de reconstructie Banckertplein en Banckertstraat 18) Beschikbaar stellen krediet voor de uitvoering van het plan Belvedère Nieuw- en Sint Joosland 19) Beschikbaar stellen krediet aanpassen bewegwijzering 20) Herziening Route Gevaarlijke Stoffen 21) Vaststellen Erfgoedverordening 22) Zienswijze Jaarrekening 2010 en Begroting 2012 gemeenschappelijke regeling Openbaar Lichaam Afvalverwijdering Zeeland 23) Vaststellen herziene exploitatieopzet Grenadierweg 31 verstrekken aanvullend krediet 24) Vaststellen exploitatieopzet Compagnieplein De agenda's, voorstellen en besluiten van vergaderingen van de raad en commissies zijn te lezen via www.middelburg.nl Gemeenteraad Raadsinformatie. Ook liggen de stukken ter inzage in de informatiehoek in het stadskantoor. Informatiemarkt Op woensdagavond 8 juni organiseert de ge meente Middelburg een openbare informatie markt met speciale aandacht voor de Wet op de maatschappelijke ondersteuning (Wmo). De Wmo omvat vele thema's met een grote diversiteit aan verschillende organisaties met een eigen achterban. Eigenlijk heeft iedereen met de Wmo te maken, direct of indirect. Tijdens de informatiemarkt zullen verschil lende sprekers aandacht schenken aan de breedte en de diverse belangen van de Wmo. De informatiemarkt vindt plaats in de raadzaal en begint om 19.30 uur. Rond 22.15 uur wordt de avond afgesloten met een drankje en de kans om met elkaar van gedachten te wisselen. Onze gemeente toetst regelmatig het oordeel van Middelburgers over de dienstverlening van de medewerkers van de gemeente. In het burgerjaarverslag van de burgemeester over 2010 is te lezen dat medewerkers van balies in het stadskantoor een hoge waardering krijgen, vooral op het gebied van beleefdheid naar u. Ook de medewerkers verder weg van de balies scoren goed! Zo zijn 9 van de 10 Middelburgers die brieven stuurden tevreden tot zeer tevreden over het taalgebruik in de brieven van ambtenaren. En de algemene tevredenheid van Middelburgers over de medewer kers van de gemeente steeg van 73% in 2009 naar 87% in 2010. Wij als leden van de gemeente- raad kunnen een voorbeeld nemen aan de ambtenaren van de ge meente. Hoewel ook 7 van de 10 Middelburgers vinden dat de stad goed bestuurd wordt, we halen het niet bij de waardering die u geeft aan de dienstverlening van de ambtenaren Heeft dat misschien te maken met de stommiteit om de Stations- brug, tegen alle afspraken in, voorlopig toch maar voor auto's open te houden? D66 stemde tegen dit voorstel van de WD, al leen al om de reden dat we die af sluiting voor auto's beloofd hadden aan de inwoners. Of heeft die lagere waardering voor het gemeentebestuur te maken met uw mening over het parkeerbeleid. D66 vond dat par keertarieven met name in de bin nenstad best omhoog kunnen, maar miste in het voorstel van B&W solide argumenten hiervoor en al helemaal een visie. Dus ook daar moest het college van B&W het zonder de D66-stemmen doen. En die parkeergarage aan de oostkant van de stad had er natuurlijk al lang moeten staan als opvang voor het verkeer dat nuvan de nieuwe N57 komt. Het gemeentebestuur zal naar in zicht van D66 aan waardering gaan winnen als zij er op korte ter mijn in slaagt het debacle van de bouwput Zuidsingel te beëindigen. Dat kan ook, menen wij. Komende maand wordt in de raad een voor stel behandeld om in de Mortiere een appartementencomplex neer te zetten met 6 bouwlagen, koop, huur en zorgappartementen. Er is vraag naar deze appartemen ten, zo lezen we. Gauw ermee beginnen dus... maar niet in de Mortiere maar... juist ja, op de bouwput Zuidsingel! Rob van Eijkelenburg Fractievoorzitter D66 rijke06@zeelandnet.nl Met Hemelvaartsdag (donderdag 2 juni) en op vrijdag 3 juni zijn de ge meentelijke balies in het stadskantoor gesloten. Ook op tweede pinkster dag (maandag 13 juni) zijn de gemeentelijke balies gesloten. Gratis parkeren Met Hemelvaartsdag en op tweede pinksterdag is het op straat en in de parkeergarages gratis parkeren. Huisvuil van donderdag 2 juni (Hemelvaartsdag) wordt op vrijdag 3 juni opgehaald. Ook met Pinksteren is er een wijziging. Medewerkers van de gemeentelijke reiniging komen het huisvuil van maandag 13 juni op dinsdag 14 juni ophalen. Wij vragen u om op beide dagen het huisvuil voor 7.00 uur buiten te zetten. Maandag 30 mei is aannemersbedrijf Hoondert en Zn. uit 's Heerenhoek begonnen met rioleringswerkzaamheden in de Langstraat in Arnemuiden. De werkzaamheden worden in fasen uitgevoerd om de overlast zo klein mogelijk te houden. De werkzaamheden bestaan uit het openbreken van de bestrating, ge deeltelijke vernieuwen van het vuilwaterriool, aanleggen van een schoon- waterriool, vernieuwen van de huis- en kolkaansluitingen en aanbrengen van bestrating. Als alles volgens planning gaat dan zit de riolering voor de bouwvakantie er in, maar de bestratingwerkzaamheden zullen dan niet gereed zijn. Als de straatmakers in de bouwvakantie niet doorwerken dan zal de straat tijdelijk dicht gemaakt worden. Na de bouwvakantie wordt de bestrating dan in de definitieve vorm aangelegd. Dokstraat De appartementen in de Dokstraat in Arnemuiden zijn gebouwd en de nieuwe bewoners zijn er ingetrokken. Nu het appartementencomplex ge reed is, moet de Dokstraat nog worden aangepast. De werkzaamheden zijn inmiddels gestart en duren tot eind juni. Het toezicht wordt namens de gemeente Middelburg uitgevoerd door ondergetekende. Als u vragen heeft over de werkzaamheden kunt u con tact opnemen met Leendert Priester van de gemeente Middelburg, be reikbaar op nummer (0118) 67 52 26. Foto: Jan Koole Prettig wonen is iets wat we allemaal willen. Verschillende partijen zetten zich daar voor in. Niet alleen gemeente, maar ook Stichting Welzijn Middel burg, Politie, Woongoed en ga zo maar door. De gemeente vindt het belang rijk u te vertellen wat deze partijen doen om de leefbaarheid bij u in de wijk te behouden en te verbeteren. Maar wat zeker zo belangrijk is, is de wens van de bewoners. Wij horen graag van u hoe de leefbaarheid in uw wijk kan verbeteren. Daarom vragen wij u om uw wensen kenbaar te maken. Dit doen we al een aantal jaar tijdens de wijktafel, maar nu kunt u ook via inter net uw bewonerswens(en) kenbaar maken. Op de website van de gemeente Middelburg www.middelburg.nl onder het kopje wonen en leven wonen in Middelburg wijken en dorpen vindt u een formulier waarmee u uw wens kunt aangeven. Dit kan tot uiterlijk 1 juli. Daarna kijkt het college welke wen sen uitgevoerd kunnen worden binnen de bestaande budgetten.

de Faam | 2011 | | pagina 8