'In het weekend bereid ik mij voor op de komende week' Uit de agenda van Voor uw agenda: 13 juni Dag van het Kasteel Zeeuwse cultuurhistorie zichtbaar in Kastelenlexicon Provincie Zeeland Oproep voor: bedrijven, instellingen en organisaties Reageerde u al op onderzoek naar Zeeuwse arbeidsmarkt? Provinciehuis gesloten Zeewier als brandstof of in chocolade? 111lillljj Provinciewerk Informatierubriek van de Provincie. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl CD Voorrang in agenda Kees vindt het contact met de Statenleden belangrijk. 'Zij krijgen direct voorrang in mijn agenda als ze me bellen. Op zeer hoge uitzondering na, ben ik dan ook altijd aanwezig tijdens de commissievergade ringen. De openbare commissievergaderingen Economie en Mobiliteit op 6 juni en Bestuur, Financiën en Welzijn op 8 juni in het provinciehuis staan dan ook*„al lang i-n .mij^agenda.' Kees heeft een aantal prio riteiten de komende tijd. 'Ik wil dat de financiën, in dë^e bëzuirtigingstijd op orde blijven door een buffer te creëren. Dat betekent dat de Algemens Rjserve^pg uitkomt dat ruimschoots boven het weerstandsvermogen ligt. Dat bereiken we o n^e ran der^doö r on s, meer dan in het verleden, te richten op de kerntaken. Verder vind ik, op hét gelief varv ihfr^trucfuur, de landbouwroutes erg belangrijk. Door deze landbouwroutes maken we Zëélaad Veltfgerr lAfes'Qheiden dan namelijk de kwetsbare ver keersdeelnemers zoals fietsers van de fheer gevaarlijkere verkeersdeelnemers. Over het algemeen is mijn prioriteit natuurlijk dat we het cölleg^akkoorcP'Stüweni&kfgchten als GS-college realiseren de komende jaren.' 4 Downloaden of aanvragen - Het Collegeprogramma Stuwende Krachten kunt u downloaden via: bestuur.zeeland.nl/gedeputeerde_staten of gratis aanvragen bij de medewerkers van het informatie centrum via telefoon 0118-63 14 00 of e-mail infocentrum@zeeland.nl. Dit is het tweede interview in een reeks van vier, waarbij u kennismaakt met de gedeputeerden van het nieuwe college aan de hand van hun agenda. Deze keer Kees van Beveren (CDA). Zeeland heeft een rijke geschiedenis op het gebied van kastelen en historische buitenplaatsen. Eerder bracht Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland (SCEZ) al zestig onbekende kastelen aan het licht. Die resultaten maken deel uit van het onderzoek dat onder leiding van de Nederlandse Kastelenstichting (NKS) wordt uitgevoerd. Bewonersgeschiedenis De NKS houdt een kastelenlexicon bij. Aan dit digitaal bestand van alle kastelen in Nederland kunnen nu dus ook Zeeuwse kastelen worden toegevoegd. 'Met SCEZ verzamelen we hiervoor gegevens zoals type kasteel, bouwjaar van het kasteel, de bewonersgeschiedenis en of er bestemmingsplannen gelden voor de locatie', vertelt directeur Annemieke Wielinga van de NKS. 'We gebruiken bijvoorbeeld ook google-earth- en kadasterkaarten.' Ruimtelijke ontwikkelingen De Provincie Zeeland subsidieert dit project tot en met 2012 met 45.000 euro. wat gebruikt kan worden bij ruimtelij ke ontwikkelingen in de provincie. Annemieke: 'We startten met 321 Zeeuwse objecten en zijn nu bezig met het onder zoek naar de laatste 1.50 objecten. We weten nog niet hoeveel daarvan écht een kasteel zijn geweest. Eind 2012 ver wachten we hiermee inderdaad klaar te zijn.' Open deuren 13 juni is het Dag van het Kasteel. In Zeeland zijn in ieder geval de volgende buitenplaatsen of kastelen open: Slot Baarland in Baarland en Buitenplaats Ter Hooge in Koudekerke. Voor de exacte programma's per kasteel of buiten plaats, openingstijden en entreeprijzen zie: www.kastelen.nl Bent u één van de 28 duizend ontvangers van het jaarlijkse onder zoek naar de Zeeuwse arbeidsmarkt? U kunt uw antwoorden dan nog tot 8 juni 2011 insturen via: https://surveys.rmitools.nl/ribiz/2011/ Gebruik daarbij uw inlog code die op het formulier staat. U kunt ook de meegestuurde ant- woordenvelop gebruiken. Dit gezamenlijke onderzoek van de Kamer van Koophandel Zuidwest-Nederland, gemeenten en Provincie Zeeland geeft antwoord op vragen als: hoe ontwikkelt het aantal banen zich in Zeeland en hoe is dat ten opzichte van de landelijke cijfers en stijgt het aantal ondernemingen verder? Als ondernemer kunt u de uitkomsten gebruiken bij uw eigen plannen. De Provincie Zeeland gebruikt deze cijfers bij haar econo misch- en ruimtelijk beleid. Als voedsel is zeewier een veel gebruikte deco- ratievorm bij sushi om bijvoorbeeld de verschil lende rijst- en visingre- diënten bij elkaar te hou den. In Japanse zoutjes geeft zeewier een pittige smaak. Op dit moment onderzoekt de Universi teit Wageningen UR (WUR) de kweek van zee wier, dat gebruikt kan worden als brandstof of grondstof voor chocola de, margarine en tand pasta. Wist u dat dit in Zeeland gebeurt? Zeeboerderij Als u voor de haven De Schelphoek in Se- rooskerkq op Schouwen-Duiveland staat, ziet u de vlotten liggen in de verte. Deze vier aan elkaar bevestigde vlotten vormen de eerste zeeboerderij of testlocatie van zeewier in Nederland. Wetenschappers van de WUR brachten hieronder verschillende soorten zeewier aan om het productieproces en de oogst- en ver werkingsprocessen van zeewier te onderzoeken. Deze manier van telen, verwerken en vermarkten van zeewier is uniek in Europa. Alleen in Zuidoost Azië, Japan en Frankrijk bestaat eeuwenlange ervaring met teelt en gebruik van wieren. Willem Brandenburg (WUR), is projectleider van het onderzoek: 'Ik vergelijk het altijd met de teelt van aardappelen en tarwe. De een moet groeien op ruggen in het veld, de ander juist niet. In het zeelab zien we hoe zeewieren het beste gedijen en in welke systemen. Wij weten dan wat de best mogelijke combinaties zijn. Dat is een extra stimulans voor de aqua- cultuur. We begonnen een paar weken geleden en het ziet er al veel belovend uit: het zeewier groeit als kool.' De Provincie levert, vanuit het Uitvoeringsprogramma Energie en Klimaat, een bijdrage van 88.000 euro aan het onderzoek. Gedeputeerde Ben de Reu opent de zeeboerderij officieel op 7 juli 2011. Zie ook: www.zeeland.nl/verkort/energie_klimaatbeleid De Provincie Zeeland is gesloten op donderdag 2 juni, vrijdag 3 juni, maandag 13 juni en vrijdag 17 juni. Kees van Beveren, geboren en getogen Zeeuw uit Zierikzee en woonachtig in Middelburg, is inmid dels ruim een jaar gedeputeerde. In het vorige col lege volgde hij Toine Poppelaars op. In het nieuwe college behoudt hij grotendeels zijn portefeuille met daarin o.a. landbouw, visserij en aquacultuur met een uitbreiding van dossiers als goederenver voer, verkeersveiligheid en kernenergie. 'Ik merk dat mijn ervaring van een jaar gunstig is ten opzich te van mijn nieuwe tollega collegeleden. Met een groot aantal dossiers ben ik al bekend. Daarom heb ik minder inleestijd nodig.' Eén avond thuis eten Mijn werkdag start thuis vóór zeven uur 's ochtends. Dan zie ik mijn twee thuiswonende kinderen nog. Mijn andere twee kinderen wonen en studeren in Wageningen en Tilburg. Omstreeks acht uur ben ik dan op kantoor. Vorige week at ik 's avonds maar één keer thuis. Mijn agenda loopt vol, maar met heel leuke én afwisselende afspraken. Afgelopen week opende ik o.a. de internationale Zwarte Bessen Con ferentie en bezoekerscentrum Bonton in Yerseke. Ik hield een praatje bij de Zeeuwse Dag van de Bouw en ontving de brochure 'Ruim baan voor onze eilan den'. Verder sprak ik met staatssecretaris Bleker. In het weekend bereid ik mij voor op de komende week. Veel lezen doe ik niet, want ik ben van de hoofd lijnen. We vinden het als GS-college erg belangrijk om als team te werken, terwijl je binnen deze func tie vooral ook zelfstandig werkt. Op sommige dagen zien we elkaar niet eens. Om die reden lunchen we één keer per week met elkaar.' r Colofon Redactie: afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland. Opmaak: Prepress Provincie Zeeland. Fotografie: Anda van Riet (foto Kees van Beveren), llona Vette (zeeboerderij), Eddy Westveer (werkvloer) voor DNA Beeldbank op www.laatzeelandzien.nl. Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met de mensen van het informatiecen trum. Via de e-mail infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 14 00. Of schrijf naar Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6, 4331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 22 juni 2011. Provinciewerk leest u ook via nieuws.zeeland.nl/provinciewerk

de Faam | 2011 | | pagina 50