Walcheren 4e Delta Tour Zeeland tijdens Pinksterweekend CT Fashion: webwinkel voor bad- en ondermode Uit het Zakenhart van... 15 jaar Oriental Garden KAKAO: chocolade servies Internationale wielerkoers door Zeeland gaat voor veel spektakel zorgen "We hebben altijd een goed rennersveld aan de start..." Bedrijfsleven verliest miljoenen euro's door criminaliteit J0'W' Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 1 juni 2011 De Faam pagina 37 Heerlijke bonbons, chocolade en noga. FOTO: JASPER KARMAN Middelburg Koen en Dominique de Bruin hebben onlangs een chocolade en servieswinkel met de naam KAKAO geopend. De winkel is te vinden in het rijksmonu ment De Milde Maerten aan de Lange Noordstraat 60 in Mid delburg. Het assortiment van KAKAO bestaat uit bonbons, chocolade en noga. Er zijn ruim dertig verschillende soorten bonbons en er is een variëteit aan chocolade. Het zogenaamde maatwerk bestaat onder andere uit chocolade pumps (eventu eel gevuld met bonbons), fles sen, bloemen, harten en kleu rige vlaggen met bijvoorbeeld de tekst 'geslaagd' er op. "Erg leuk om cadeau te geven. Op dit moment zijn bijvoorbeeld de chocolade asperges erg in trek, ze zien er prachtig uit en smaken heerlijk", aldus Koen. De bonbons en kwaliteitscho colade worden ambachtelijk gemaakt door Visser Choco lade uit Limburg. Frank Vis ser gebruikt biologische en duurzaam geproduceerde cacao van de aller zuiverste kwaliteit uit Tanzania. De cacaoboeren zijn verenigd in Biolands en krijgen een eerlijke, goede prijs voor hun product. "Verantwoorde en (h) eerlijke chocolade dus", zegt Dominique. "Onze 'nougat' wordt geïmporteerd uit de Provence en is van na tuurzuivere lokale producten zoals honing, vruchten en amandelen gemaakt door de gebroeders Silvain. Binnen kort komt daar ook nog ser vies uit Frankrijk bij, van het 190 jaar oude merk Gien. De zomercollectie heeft frisse kleuren en sommige servie zen zijn uitgevoerd met zee en strand taferelen." KAKAO, Lange Noord straat 60 in Middelburg. Telefoon: 0118-651553. www.kakao.nl Xiao Ping en Arthur Priem met een aantal medewerkers Koudekerke Deze maand, op 27 juni, bestaat Oriental Garden in Koudekerke vijftien jaar. Dat wordt gevierd met wokken en lopend buffet voor de feestelijke prijs van 15 euro. Later in het jaar volgen een aantal speciale avonden met Indonesische- en Thaise danseressen in origineel kos tuum. Eigenaar Arthur Priem en zijn vrouw Xiao Ping lieten in de beginperiode een dans groep en gerenommeerde koks uit China overkomen: "Samen met enkele andere restaurants brachten wij de Keizerlijke Keuken. Dat zorgde voor veel publiciteit", weet Arthur, "Ge rechten van toen, ondermeer gestoofde paling in ketjapsaus met knoflook, worden hier nog steeds geserveerd." Arthur en Xiao Ping openden op 27 juni 1996 en begonnen als eersten met een buffet. "In 2004 kwam daar het wokbuffet bij", vertelt Arthur. "We hebben pas de stoelen en tafels vernieuwd en nu meer zitcomfort, waar wij veel positieve reacties op krijgen van onze klanten." Een team van vijftien mede werkers staat voor de klan ten klaar. Oriëntal Garden heeft een uitstekende kaart, met tipaan gerechten, bereid op een hete plaat, vlees, vis, garnalen. De babi pangang saus is beroemd, net als de goed gevulde loempia's: kro kant en niet vet. "Het eerste wat ik ooit at in China waren Pekingeend pannenkoekjes, superlekker. Ik dacht, als ik ooit een-restaurant krijg dan... Mijn kok maakt ze precies zo!" Bij Oriental Garden ook a la carte, afha len, bezorgen en catering. Oriental Garden, Schut- testraat 10, Koudekerke, te lefoon 0118-551122 "3 www.orientalgarden.nl De Delta Tour Zeeland, die voor de vierde keer ver reden wordt, gaat in het Pinksterweekend (10-12 juni) voor het nodige wieler spektakel op de Zeeuwse wegen zorgen. De proloog wordt deze editie verreden op een uitdagend en spec taculair parkoers rondom de Vlissingse Boulevards. Leonjanssens Vlissingen In vergelijking met voorgaande jaren is deze proloog wat langer (afstand 3,8 kilometer) en geeft daarmee tijdrijders meer kansen ten opzichte van de sprinters dan voorheen. De winnaar van de Delta Tour Zeeland 2009 en 2010, Tyler Farrar, kan meer strijd verwachten om voor de derde keer op het hoogste po dium te komen. De organisatie is in handen van de Stichting Zeeuws Wielerweekend. Frans Reinhoud is betrokken bij Par koers/beveiliging: Veiligheid op het parkoers is van groot belang. Voor de wielrenners en voor het publiek. De proloog wordt verreden in een mooi en druk stukje Vlissingen met de start bij de Leeuwentrap. Via de Burgemeester van Woelde- renlaan, terug over de roton de, Rooseveltlaan, Boulevard Evertsen, Boulevard Bankert, Coosje Buskenstraat en dan via de Badhuisstraat naar de De vierde editie van de Delta Tour Zeeland start vrijdag 10 juni. FOTO: P.R. finish op het Stadhuisplein." Verkeershinder mogelijk vanaf 16.30 uur, om 17.30 uur wordt het parkoers afgesloten voor het verkeer tot 21.30 uur. Zaterdag wordt Middelburg-Goes gere den, een etappe van 192 km. die de coureurs over Walche ren, Noord-Beveland, Schou- wen-Duiveland, St.Philipsland, West-Brabant naar de finish (16.45) op de Nansenbaan in Goes voert. Voor de start wor den de renners op de Markt in Middelburg aan het publiek voorgesteld. Zondag is de slot etappe, Terneuzen-Terneuzen die door heel Zeeuws-Vlaande- ren gaat en ook een stukje door België. De start is om 12.00 op de Markt in Terneuzen en de finish is rond 16.50 uur op de Binnenvaartweg. Er verschijnen 21 ploegen aan de start waar onder een Nationale selectie, Rabobank met Theo Bos, Stef Clement, Sebastian Lange- veld, Skill Shimano, Garmin, met Tyler Farrar, LAN met de niet te onderschatten Bobby Traksel, het Spaanse Vaca en uit Frankrijk Francaises des Jeunes. Eveline de Lange, se cretaris:" We hebben altijd een goed rennersveld aan de start die voor het nodige vuurwerk kunnen zorgen." In Terneuzen zal blijken wie de beste wordt op deze Zeeuwse driedaagse en de bloemen van rondemiss Mandy Storm (24) uit Goes krijgt. Veere Het Zeeuwse bedrijfsleven verliest jaarlijks miljoenen euro's vanwege allerlei vor men van criminaliteit, zoals winkeldiefstallen, inbraken, overvallen en ramkraken. Als er geen extra maatre gelen worden genomen, neemt deze verliespost de komende jstren alleen maar verder toe. De vertegenwoordigers van alle betrokken onderne mersorganisaties, de Re giopolitie, het Openbaar Ministerie en Zeeuwse over heden hebben daarom bij de Kamer van Koophandel vorige week een ferme handtekening geplaatst onder de afspraak om meer te gaan samenwerken om economische criminaliteit te voorkomen. Samenwerken Meer samenwerking tussen ondernemers, gemeente en po litie is pure noodzaak gewor den om de criminaliteit tegen het bedrijfsleven te voorkomen. Ervaringen elders in het land tonen dit duidelijk aan. In Zee land zet het Regionaal Platform Criminaliteitspreventie (RPC Zeeland) zich in om door geza menlijke initiatieven deze vor men van criminaliteit terug te dringen. Zonder formele bevoegdheden en taken, maar, zegt voorzitter Luit Ezinga, "Door de deel name van tal van keyspelers bij uitstek in staat om prakti sche verbindingen en coalities te realiseren. De ervaringen elders tonen aan dat juist de brede, integrale aanpak van het criminaliteitsprobleem, waarbij overheden, politie en bedrijfsleven de handen ineen slaan, de weg naar succes is. Met deze afspraken geven alle organisaties en overhe den aan dat zij een verant woordelijkheid hebben bij het terugdringen van de cri minaliteit tegen het bedrijfs leven. En dat zij er vertrou wen in hebben dat door een gezamenlijke aanpak betere resultaten bereikt kunnen worden." Vlissingen CT Fashion is de webwinkel van Lydia Klinkenberg in Vlis singen. "Ik ben nu enige tijd bezig met een aantal collecties in badkleding, voornamelijk zondoorlatende badkleding. Zondoorlatend betekend voor 80 procent. Je kunt niet het zelfde bruin effect verwach ten als op de huid waar geen kleding gedragen wordt. Het is licht, comfortabel materiaal en het weegt bijna niets. Van het merk Kiniki verkoop ik bad- en herenondermode. En sinds kort ook Flirt badmode uit Bulgarije. De nieuwste col lecties met trendy kleuren zoals turquoise en tijgerprint. En ook vrolijke, frisse kleuren met een moderne uitstraling." CT Fa shion verkoopt ook sportshirts, lekker luchtig en zeer geschikt om mee te sporten. Nieuw in het assortiment is Clever Mode, badmode voor heren. Deze is van een hoogwaardige kwaliteit textiel en kenmerkt zich vooral door stoere prints. "In Nederland ben ik zowat de enige die Clever Mode levert. Het heeft echt een mannelijke uitstraling", laat Lydia weten. "Voor de dames heb ik een groot aanbod in badpakken, bikini's, monokini's, tankini's, strings, tanga's, bikinibroekjes en bikinitops. Met bijpassende kaftans, pareo's en bandana's. Badpakken in de maten 32 tot 46 en zondoorlatend." Voor heren zwembroeken, hipsters, surfshorts en tanga's. Qua prijs zit CT Fashion in het mid densegment. In de maand juni is er een introductie-aanbieding voor lezers van De Faam. Bij bestelling tot 125 euro krijgen zij 10 procent korting en bij bestelling daarboven 15 pro cent korting. Bij bestelling 'De Faam' vermelden. CT Fashion, telefoon: 06-19689023 www.ctfashion.nl Imar Éü7 CT Fashion heeft een breed aanbod bad- en ondermode,

de Faam | 2011 | | pagina 37