Soul Bass en Beat: gelimiteerde oplage App als hulp bij aanrijdin Sterke Porsche 911 Carrera 4 GTS Chevrolet- aircocheck met oog op vakantie Hyundai i40 sedan heeft coupétrekjes Dubbele winst voor Toyota Prins in RvB Antonov Plc Sedan van Volkswagen in China woensdag 1 juni 2011 - pagina 22 Porsche blijft de 911-serie verrijken. Porsche blijft met versies van de 911 komen. Het Duitse merk heeft nu een 911 Carrera 4 GTS klaar staan. De vierwiel aangedreven sportauto is voorzien van een 3.8 liter zescilinder boxermo tor. De 911 Carrera 4 GTS is daarmee 408 pk sterk en vergeleken met de Carrera 4 S De aircocheck die Chevrolet- rijders tot eind juli kunnen laten uitvoeren is geheel gratis en bestaat uit een check van het aircosysteem, een visu ele inspectie en een controle op lekkage. Iedereen die de aircocheck laat uitvoeren en daarvoor een afspraak met zijn dealer maakt via www.che- vroletaircocheck.nl ontvangt van de Chevrolet-dealer een leuke give-away in de vorm Na de stationwagon heeft Hyundai de sedanversie van de i40 onthuld. Die heeft alle kenmerken van een coupé en biedt 503 liter bagageruimte. Evenals de stationwagon levert het merk de sedan met een keuze uit vier motoren. Zowel betekent dat een winst van 23 pk. In vier seconden tikt de Carrera 4 GTS de 100 km/u aan en de topsnelheid bedraagt zo'n 300 km/u. De Porsche 911 Carrera 4 GTS is te herkennen aan zijn zwarte side skirts en zwaarte paneel en 19 inch zwart gespoten wielen. van een handig Chevrolet zonnescherm voor in de auto. Daarmee kan het hoofd extra koel worden gehouden. Aanvullend op de gratis aircocheck biedt Chevrolet zijn klanten tevens de mogelijkheid om het aircosysteem te laten reinigen (Airco Reiniging) of zelfs een complete ser vicebeurt aan het systeem te laten uitvoeren. diesel- als benzinerijders kunnen profiteren van twintig procent bijtelling. Uiteraard zijn alle Hyun- dai-kenmerken aanwezig. De wielbasis bedraagt 2,77 meter en heeft zijn weerslag op de binnenruimte. Bijna een kwart van de Nederlanders is de afgelopen drie jaar betrokken geweest bij een aanrijding. Dit blijkt uit onderzoek van autoverzekeraar Allsecur.nl onder ruim 1.500 bestuurders. Opvallend vaak bellen automobilisten eerst naar het thuisfront. Zo zoeken vrouwen vooral een luisterend oor en bellen zij met hun part ner (39 procent). Mannen wil len over het algemeen vooral weten hoe ze het probleem het beste op kunnen lossen en bellen als eerste met hun partner of een expert (beide 28 procent)AllSecur heeft naar aanleiding van de onderzoeks resultaten een nieuwe service gelanceerd: de Schadecoach, een service die verzekerden helpt bij schade of pech. De Schadecoach vormt een goed alternatief voor de afwezigheid van de politie bij aanrijdingen met alleen blikschade. Na een aanrijding blijken nog steeds veel Nederlanders de politie in te schakelen (22 procent). Die rukt echter niet meer uit bij alleen blikschade. Een feit waarvan bijna één op de drie Nederlanders niet op de hoog te is. De Schadecoach biedt 24 uur per dag, zeven dagen per week direct telefonische hulp bij schade, pech of een aanrij ding. De Schadecoach vertelt klanten hoe te handelen na een aanrijding en regelt acute hulp, maar kan ook helpen bij het invullen van een schadeformu lier. Onderdeel van de nieuwe service is een app. Met een druk op de knop is de Schade coach bereikbaar: downloaden via de App Store. Toyota heeft in het boekjaar 2010 zijn winst verdubbeld ten opzichte van het jaar daarvoor. De autobouwer maakte over het afgelopen boekjaar 408 miljard yen winst, omgerekend zo'n 3,9 miljard euro. Dat is bijna een verdubbeling ten opzichte van het jaar daarvoor. Waren de eerste drie kwartalen goed, het laatste kwartaal kelderde de winst en dat had alles te maken met de ramp in Japan. Prins Bernard van Oranje- Nassau (zoon Margriet en Pieter) is benoemd tot lid van de raad van bestuur van versnellingsbakkenproducent Antonov Plc. Het bedrijf zet de stap van ontwikkeling naar produceren en verkopen en prins Bernard gaat zijn IT-kennis daarvoor inzetten. Volkswagen komt met een nieuwe sedan in China. De ontwikkeling gebeurt in een joint-venture met de Shanghai Automotive Indu stry Corporation (SAIC). Shanghai Volkswagen neemt de productie op zich. Een naam voor de auto is nog niet bekend en het platform en de aandrijflijn komen van de Volkswagen Groep. De Hyundai i40 sedan: even rijk uitgerust als de stationversie. Kia komt met een Soul Bass en Soul Beat. De SoulBassbyKia is ge baseerd op de X-tra-uitvoering. Die is al rijk voorzien van extra's en daa: komen op het actiemodel onder andere nog eens een speciale kleur Black, een achterspoiler, 18 inch wielen, privacyglass, cruisecontrol, dakrails en Bluetoothconnectiviteit bij. De meerprijs ten opzichte van de X-tra bedraagt 900 euro en de prijs van de 'Bass' bedraagt 20.595 8 euro. Ook de BeatbyKia is voorzien ||§|||§fj van een ruime meer uitrusting zoals privacyglass, iPod-kabel, Blue tooth, full airco, een elektrische bedienbaar schuifdak en elektrisch inklapbare buitenspiegels. Ook de BeatbyKia staat voor 20.595 euro in de showroom. Dit actiemodel is leverbaar in een viertal kleuren en in drie interieurvarianten www. kia.nl Kia verrijkt de Soul-uitvoering. De 328 bestaat 75 jaar en BMW onderstreept dat met de 328 Hommage. Zowel van binnen als van buiten is deze auto grotendeels opgebouwd uit CFRP, met koolstof vezel versterkt plastic (carbon). Met dit lichtgewicht maar uiterst sterke materiaal slaat BMW een brug tussen heden en verleden. Ook qua design zijn er diverse overeenkomsten zoals de vier lederen riemen die de motorkap overspannen. Mm Auto Accell Zwartepoorte Goes bv Amundsenweg 33 4462 GP Goes Telefoon (0113) 24 52 45 www.zwartepoorte.nl Auto Accell BV Amundsenweg 33 4462 GP Goes Telefoon (0113) 24 52 45 www.autoaccell.nl Auto Ventura bv Amundsenweg 33 4462 GP Goes Telefoon (0113) 24 52 85 www.autoventura.nl

de Faam | 2011 | | pagina 32