werken Zeeuwse weg De Volvo S60 DRIVe is sterk Subaru Outback AutoVermeulen Aardgas wordt speerpunt in Audi-toekomst Showroom Van grote patsers tot kleine mini's Suzuki grossiert in specials Echt speciaal: matgrijze Peugeot Derde Opel Zafira treedt ook aan Alle automerken werken hard om de uitstoot zowel benzine- als dieselmotoren fors terug te dringen. Een overzicht van de belangrijkste wegwerkzaamheden op Walcheren en in Noord- en Zuid-Beveland tot 15 juni Goes De gemeente Goes neemt het asfalt van de Kattendijksedijk, Westhavendijk, Oranjeweg en Oostmolenweg onder han den. Tot en met dinsdag 21 juni 2011 wordt er op vier plaat sen gewerkt. Verkeershinder is helaas niet te voorkomen, maar wordt zoveel mogelijk beperkt, met borden worden de omleidingsroutes aangegeven. Oost-Souburg Nog tot 15 juli wordt er gewerkt aan de Zeewijksingel in Oost-Souburg. De hele singel krijgt nieuwe bestrating en beplanting. De huisaansluitingen van het riool worden ver vangen. Het werk wordt in fasen uitgevoerd. Naar verwach ting zijn de werkzaamheden begin juli afgerond, het verkeer wordt met borden omgeleid. Vlissingen Vanwege werk aan de Schuitvaartgracht is deze tot vrijdag 17 juni afgesloten voor verkeer. Zowel inkomend als uit= gaand verkeer kan gebruik maken van de Hogeweg. Het Ra- vensteinplein is alleen bereikbaar via de Bonedijkestraat. Kamperland De Spuidijk in Kamperland is tot de bouwvakvakantie (23 juli) afgesloten voor verkeer. Waterschap Scheldestromen bouwt een nieuw gemaal. Het verkeer van Kamperland naar de Havenweg wordt omgeleid via de Ruiterplaatweg. Bedrij ven aan De Havenweg blijven bereikbaar. Middelburg In- en om de Ruijterstraat, Trompstraat, Piet Heinstraat en Baarsjesstraat wordt tot na de zomer gewerkt aan een nieuwe riolering, aan wegbestrating, aan nieuwe trottoirs en aan parkeervakken. Het verkeer in- en om de betreffende straten wordt door lokale bewegwijzering omgeleid. Koudekerke De reconstructie van de Middelburgsestraat en de Duin straat is in volle gang. Er is veel verkeershinder rond de dorpskern van Koudekerke en door verkeersborden ter plekke worden de omleidingsroutes voor het verkeer aan gegeven. Serooskerke De rechtstreekse verbinding vanuit Serooskerke naar de Vrouwenpolderseweg langs molen De Hoop is nog tot half juni afgesloten voor autoverkeer. Er is een omleidingsroute ingesteld die met borden wordt aangegeven. Audi zet de 'schone' brandstof aardgas in om de C02-uitstooï van haar programma verder te kun nen terugdringen. Naar verwachting zullen de eer ste auto's hiermee in 2013 leverbaar worden. Het gaat om TFSI benzi nemotoren die hiervoor geschikt zijn gemaakt. Audi spreekt van de zo genaamde TCNG kracht bronnen die onder meer gevoed kunnen worden met methaan. Audi gaat waterstof zelf maken met groene stroom. Om de productie van groe ne stroom te stimuleren is het merk betrokken bij een windmolenpark in de Noordzee. Vier Suzuki's krijgen extra's. Van de Suzuki Alto, Splash, Swift en SX4 zijn nu er extra uitgeruste uitvoeringen. De compacte Alto Silverline (9.999 euro) beschikt over t5 inch lichtmetaal, metaalkleurige ac centen en metaallak. De Splash Black-Line (14.399 euro) heeft van parkeersensoren achter, na vigatie en metaallak. De Swift Sportline (14.799 euro) staat op 17 inch lichtmetaal, de SX4 Limited vanaf 19.499 euro heeft Alcantara bekleding. Als je het nou hebt over een éch te Limited Edition: in een op lage van slechts 25 stuks komt de in matgrijs gespoten Peugeot RCZ Asphalte naar Nederland van. Als technische basis voor dit model dient de snelste versie voorzien van de 200 pk sterke 1.6 liter turbomotor. De auto staat standaard op 19 inch wie len in een combinatie van zwart met metaalkleur en duidelijk daarachter zichtbare zwarte remklauwen. De RCZ Asphalt kost 45.900 euro. Dit is de splinternieuwe Opel Zafira, die in september op de IAA in Frankfurt zal debute ren. De uitstraling komt al erg bekend over, omdat het model nauwelijks afwijkt van de con ceptversie die eerder dit jaar in Genève werd getoond. Binnen in is natuurlijk weer de Flex7 zitopstelling aanwezig waar van de functionaliteit verder is uitgebouwd. De tweede zitrij bestaat voortaan uit drie losse stoelen die afzonderlijk kunnen verschuiven en neergeklapt. Confidence in Motion Once-in-a-!ifetime-opportunity Alle !§fxe eo mpr fietst 6000,- voordeel! Oujback 2$t lêxdry nu tijdelijk voor 35.99!*,- (op=op| Dé Zeeuwse Subaru 6 Sterren Dealer: Pearyweg 6 I 4462 GT GOES I 0113-561812 I autovermeulen.nl St Veelal zien we daarbij kleine motoren die echter qua vermogen en prestaties niet onder doen voor veel grotere uit het verleden. Een goed voorbeeld de recent gelanceerde Volvo S60 DRIVe die wordt voortbewogen door een 1.6 liter common rail diesel die goed is voor 115 pk en een koppel van 270 Nm. Deze versie is onder meer voorzien van een start/stop systeem waarmee het verbruik wordt getemperd tot 4,3 liter/100 km volgens de officiële meet methode. Dat komt overeen met een C02-uitstoot van 114 g/km en dat be tekent naast een A-label ook dat deze S60 valt binnen de normen voor 20 procent bijtelling. Bij diverse modellen is die bijtellingscategorie alleen haal baar door de meest kale versie met de kleinste wielen. Maar het is Volvo ge lukt de S60 DRIVe in maar liefst vijf uitrustingsvarianten aan te bieden met alle denkbare opties met behoud van dit voordeel. De populaire, nieuwe V60 (vanaf 36.295 euro) voldoet helaas net niet. Belangrijk is natuurlijk hoe de auto presteert, want de veelal za kelijk rijder wil toch vlot op z'n werk of bij een klant aan komen. Ondanks de relatief bescheiden motor, komt de S60 voldoende vlot over en is al bij lage toerentallen goed bij de les. De diesel past prima bij het sportief/comforta bele onderstel van de nieuwe Volvo en is echt een goede metgezel voor lange afstanden. De auto kost 34.795 euro.

de Faam | 2011 | | pagina 19