Zeeuwse Veteranendag Bodemonderzoek Speelhof Hoogerzael Gemeentelijke balies dicht en gratis parkeren Buitenspeeldag op woensdag 1 juni Herdenkingsconcert op begraafplaats Wijziging data ophalen huisvui Middelburg zoekt mantelzorgers voor nieuw beleid Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 25 mei 2011 De Faam pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Woensdag 1 juni is het weer zover: de Buitenspeeldag, voorheen bekend als de Nationale Straatspeeldag. In het hele land worden straten afgesloten voor ver keer zodat kinderen veilig kunnen spelen. De dag duurt van 13.00 tot 17.00 uur. Het doel van de Buitenspeeldag spreekt voor zich: zoveel mogelijk kinderen en jongeren aanzetten om buiten te spelen en te sporten in hun woonomgeving. In Middelburg zijn er vijf straten die aan deze Buitenspeeldag meedoen. Dat zijn: Van Cittersstraat in Sint Laurens, Willem Arondeusstraat in Klarenbeek, Roozenburglaan in Dauwendaele, Sint Jansgebied in het Centrum en de Blues route in de Mortiere. Op zaterdag 18 juni vindt de Zeeuwse Veteranendag plaats in Middelburg. De Zeeuwse veteranendag is inmiddels een traditie geworden. Veteranen uit Zeeland, maar ook veteranen van bui ten de provincie die een relatie hebben met Zeeland, bezoeken deze jaarlijkse bijeenkomst. Veteranen die zich willen aanmelden voor deze dag kunnen contact op nemen met de secretaris van de Stichting Zeeuwse Veteranendag de heer Thijs Koops (0118) 46 08 07 of 06 50 87 20 45. Een bewoner van de Griffioen heeft bij gemeente Middelburg gemeld dat er op de Speelhof Hoogerzael enkele stukjes materiaal zijn gevon den die mogelijk asbesthoudend zijn. Op woensdag 18 mei is in opdracht van de gemeente Middelburg een gespe cialiseerd bureau begonnen met een bodemonderzoek op locatie. Donderdag 19 mei is in de bodem materiaal aangetroffen dat wellicht asbesthoudend is. Zekerheidshalve is daarom het terrein voorlopig afgezet. De afzetting is ook noodzakelijk om het onderzoek veilig te kunnen laten plaatsvinden. Het afge schermde deel van de Speelhof is niet toegankelijk totdat nadere resultaten van het onderzoek bekend zijn. Gemeente Middelburg vraagt u de afzetting te respecteren en ook uw kinde ren te wijzen op het feit dat het terrein voorlopig even niet toegankelijk is. Zodra de gemeente meer weet, is dat te lezen op www.middelburg.nl. Met Hemelvaartsdag (donderdag 2 juni) en op vrijdag 3 juni zijn de ge meentelijke balies in het stadskantoor gesloten. Ook op tweede pinkster dag (maandag 13 juni) zijn de gemeentelijke balies gesloten. Gratis parkeren Met Hemelvaartsdag en op tweede pinksterdag is het op straat en in de parkeergarages gratis parkeren. Porthos is hét loket voor alle vragen op het gebied van welzijn, zorg en op groeien in Middelburg. In het loket werken Maatschappelijk Werk Walcheren, Stichting Welzijn Middelburg, MEE Zeeland, Indigo, Bureau Jeugdzorg, de GGD en de gemeente Middelburg samen. In het kantoor van Porthos aan de Sint Sebastiaanstraat 12, vindt u ook de Huurdersvereniging Middelburg, Facilitas Middelburg en Manteling. Meer informatie over Porthos vindt u op www.porthos.nl. U kunt ons ook bellen (0118) 75 14 00. Zorgt u voor een naaste? Bent u een mantelzorger? Dan kunt u ons helpen u te helpen! Wanneer is iemand mantelzorger? Als u (extra) zorg verleent aan een naaste met beperkingen en/of gezond heidsproblemen. U doet dit vanwege de persoonlijke band met die naaste. Het is uw partner, (schoon)ouder, kind, kleinkind, familie, vriend. Mantelzorg kan allerlei vormen van zorg/hulp omvatten, zoals huishoudelijke hulp, praktische steun (administratie of klussen in huis/tuin), verzorging, verpleging, begeleiding, emotionele steun, toezicht. Herkent u zichzelf hier in? Dan willen we graag van u weten waar u tegen aan loopt en waar de gemeente u mee zou kunnen helpen. Wij willen graag leren van uw ervaringen. Ook als u inmiddels geen mantelzorger meer bent. Waar gaan we dit voor gebruiken? Middelburg is gestart met de voorbereidingen voor de nieuwe beleidsnota Wmo. Het beleid rond mantelzorgers wordt in de nota ook opnieuw vormgegeven. Voor dit onderdeel kunnen we uw ervaringen goed gebruiken. We komen bij u thuis langs voor een uitgebreid gesprek. Uiteraard worden uw gegevens vertouwelijk behandeld. Voor meer informatie en opgave Mw. Tanja de Bruin, telefoon 0118 67 55 88 (te bereiken op maandag tot en met donderdag tussen 9 en 12 en 14 en 16 uur). Komt u eens naar het andere Grandcafé! Wij heten Willem en zitten op de Oranjelaan 17. Wij hebben alles van een kopje koffie tot een overheerlijke versgemaakte drie gangen diner vanaf 8.50. Ook kunt u bij ons terecht voor feesten partijen en receptie's, bruiloften, noem het allemaal maar op. U wordt bediend door onze clienten van Philadelphia die bij ons een echt vak leren. Ook hebben wij elke maand een ander thema en dat is 4 juni een BBQ-avond! Op het buffet staan dan overheerlijke salades sauzen en stokbrood met huisgemaakte kruidenboter. En zullen wij voor u een lekker stuk vlees of vis bereiden in onze binnentuin op de bbq. Reserveer nu 0118-61 87 67. Dit jaar wordt er voor de tiende keer door begraafplaats/crema torium Middelburg een 'Concerto in Memoriam' georga niseerd. Het openluchtconcert, wat dit jaar plaatsvindt op vrij dagavond 17 juni, geeft nabe staanden de gelegenheid hun overleden dierbaren te herden ken door middel van muziek. Het concert begint om 19.30 uur en is vrij toegankelijk. Net zoals voorgaande jaren wordt er medewerking verleend door het Mid delburgs Muziekkorps en pianist Wouter Izeboud. Tevens wordt ge probeerd op de wensen van belang stellenden in te spelen door elke keer een andere toevoeging aan het concert te geven. Dit jaar werkt naast het Middelburgs Muziekkorps en pianist Wouter Izeboud, violiste Marieke Brokamp mee aan het con cert. Het repertoire bestaat uit muziek stukken die regelmatig bij plechtighe den te horen zijn, zoals het klassieke Adagio uit het klarinetconcert van Mozart. Naast klassieke muziek wordt er ook hedendaagse muziek ten gehore gebracht, onder andere To make you feel my love van Adèle. Burgemeester Koos Schouwenaar houdt de openingstoespraak en Lieke Bosveld spreekt enkele pas sende woorden met als thema 'Her inneringen en mijn levensweg'. Na het concert kunnen belangstellen den hun dierbaren herdenken door het leggen van een bloem of het aan steken van een waxinelichtje. Een roos en waxinelichtje zijn na het con cert vrij te verkrijgen. Aansluitend kan er in de koffiekamer van de be graafplaats worden nagepraat. Een programma van het herdenkingscon cert is verkrijgbaar bij de informatie balie van de begraafplaats. Het concert vindt onder alle weersom standigheden plaats, dus het is raad zaam een paraplu mee te nemen. Foto: Jan Koole Wij vragen u om op beide dagen het huisvuil voor 7.00 uur buiten te zetten. ren is er een wijzi ging. Medewerkers van de gemeente lijke reiniging komen het huisvuil van maandag 13 juni op dinsdag 14 juni ophalen. Huisvuil van don derdag 2 juni (He melvaartsdag) wordt op vrijdag 3 juni opgehaald. Ook met Pinkste-

de Faam | 2011 | | pagina 9