Commissie Ruimte en Algemeen Bestuur Het woord aan raadslid Carla Doorn Kunstgras voor sportvelden Veersepoort Aanpassing bushaltes Beeldbank Middelburg online Afgelopen maandag is de firma J.D. Infra begonnen met het aanpassen van 35 Middelburgse bushaltes. Dit gebeurt in op dracht van de gemeente Middelburg. De aanpassingen bestaan onder andere uit: het verhogen van het perron; het aanbrengen van geleidebanden en -lijnen voor blinden en slechtzienden; het aanbrengen van een instapmarkering en het aanpassen van de hellingshoeken in de looproute. Deze aanpassingen zijn noodzakelijk omdat in 2015, op basis van de Wet gelijke behandeling op grond van handicap of chronische ziekte, 40% van de haltes in Middelburg aangepast moet zijn. Hiermee wordt de toegankelijkheid van'het openbaar vervoer voor mensen met een handicap vergroot. Omdat het hier om wettelijk verplichte aanpassing gaat, is er geen inspraak mogelijk. Wat de gevolgen voor de halte en de omgeving zijn, verschilt per loca tie. Op www.middelburg.nl wonen en leven verkeer en vervoer vindt u de meest actuele planning en informatie over de werkzaamhe den bij u in de buurt. Als bij u in de buurt een bushalte wordt aange past, ontvangt u voorafgaand aan de werkzaamheden een brief. Voorafgaand aan de gemeenteraadsvergadering komen de raadscommissies bij elkaar. Een be langrijk deel van het raadswerk wordt hierin voorbereid. In deze commissies worden geen be sluiten genomen. Daar is de raadsvergadering voor bedoeld. Die staat op voor maandag 6 juni. De commissie Ruimte vergadert op maandag 30 mei. Op de agenda staat het beschikbaar stellen van kre dieten voor de reconstructie van het Banckertplein en de Banckertstraat, voor de uitvoering van het plan Belvedère Nieuw- en Sint Joosland en het aanpassen bewegwijzering N57. De commissie Algemeen Bestuur komt op dinsdag 31 mei bij elkaar. Zij gaat het hebben over de Jaar stukken 2010 van de gemeente Middelburg en over de visie op Vastgoed. U bent welkom om de vergaderingen bij te wonen. De commissievergaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. Foto: Dick Sakko Detailfoto stadhuis Middelburg uit Beeldbank Middelburg. Foto: Jan Koole De beeldbank van de gemeente Middelburg is online: www.beeldbankmiddelburg.nl. De foto's van de gemeente Mid delburg zijn hiermee ook voor het publiek toegankelijk. De foto's in de beeldbank zijn ondergebracht in aparte rubrieken, varië rend van monumenten tot evenementen en van verkeer en vervoer tot woningbouw. Met behulp van de zoekfunctie kan bovendien op basis van trefwoord en rubriek gemakkelijk een foto gezocht worden. Het downlo aden van de foto's is gratis. Hiervoor moet de bezoeker zich wel even eenmalig registreren. Met behulp van een gebruikersnaam en wacht woord zijn vervolgens alle foto's te downloaden in verschillende forma ten. De gemeente Middelburg krijgt jaarlijks vele verzoeken om foto's te leve ren. Vooral door bedrijven en uitgevers die Middelburg willen promoten en daarvoor foto's willen gebruiken. Nu kunnen deze organisaties en be drijven zelf op zoek naar foto's. Maar niet alleen bedrijven en organisa ties kunnen foto's downloaden, ook iedereen die interesse heeft in een foto kan deze gebruiken onder vermelding van" Beeldbank Middelburg. De voorwaarden voor gebruik staan verwoord op de website. Beste lezer, De vergaderingen over de bezuini gingen liggen inmiddels achter ons. Nu de uitwerking nog. Feit is dat het allemaal niet eenvoudig is. Alle partijen zijn hier, ieder vanuit zijn of haar visie, serieus mee bezig ge weest. Snijden doet altijd pijn. Voor zieningen komen onder druk te staan en dat komt soms hard aan. Wat ook ernstig onder druk is komen staan, is het voortbestaan van een volwaardig ziekenhuis op Walcheren. Het Admiraal de Ruyter Ziekenhuis verkeert in zwaar weer. Er zijn enorme financiële problemen en die worden afgewenteld op de inwoners van Walcheren. Maar ook personeel van het ADRZ, ambulan cepersoneel enz. lijden hieronder. Broodnodige voorzieningen zoals een kraamafdeling zijn naar Goes verplaatst. Ook lijkt er een concur rentiestrijd gaande te zijn tussen het ziekenhuis Terneuzen en het ADRZ als het gaat om dotteren. Wie kan dit allemaal nog uitleggen? Moeten er dan eerst ernstige on gelukken gebeuren voordat men ziekenhuis op Walcheren te behou den. Inmiddels zijn er heel veel handtekeningen opgehaald, ook door Middelburgers. Hier mag men niet aan voorbij gaan. Voorzieningen zijn voor iedereen van belang. Zonder voorzieningen gaat de leefbaarheid in een stad of dorp achteruit. Of het nu gaat om een ziekenhuis, openbaar vervoer, theater, school, winkels of wijkge- bouw. Zo vragen veel inwoners van de nieuwe wijk Mortiere om een ba sisschool. De wijk is veel groter geworden dan in eerste instantie de bedoeling was. In plaats van ca. 600 wonin gen worden er meer dan het dub bele aantal gebouwd. Veel gezinnen met kinderen zijn hier komen wonen. Zij vragen ook om voorzie ningen als een school, een super markt enz. Terecht denk ik dan. Deze zijn in elke wijk in Middelburg te vinden dus waarom niet ook in de Mortiere. Carla Doom Raadslid Lokale Partij Middelburg carla@lokalepartijmiddelburg.nl De gemeente investeert in goede sportaccommoda ties. In dit verband vinden er nu verbeteringen plaats aan het sportcomplex Veersepoort. De aanleg van het kunstgrasvoetbalveld en oefenblok op het complex is in volle gang. Het complex wordt gebruikt door de voetbalverenigingen Zeelandia Middelburg en de Mid delburgse Zaterdag Voetbalclub. Na het ontgraven van de cunetten voor de verharding, speelveld en oefenhoek wordt er voor de velden een constructie aangebracht waarop de kunstmat met belij ning komt te liggen. Rondom het veld komt er nieuw hekwerk met ballenvangers te staan. De werkzaamheden worden uitgevoerd door de firma Traas en Ovaa en zijn op 15 juli klaar. Voor vragen of opmerkingen over deze werkzaamhe den kunt u contact opnemen met de heer Dick Sakko van de gemeente Middelburg. Zijn telefoonnummer is (0118) 67 53 13. woensdag 25 mei 2011 De Faam pagina 8 toegeeft dat men het bij het ver keerde einde heeft gehad? Gede puteerde Van Heukelom heeft enige tijd geleden op Omroep Zeeland verklaard, dat als de provincie hier iets aan had kunnen doen, dit ook was gedaan. Dat vind ik te kort door de bocht. Ik ben er niet van overtuigd dat de provincie alles ge probeerd heeft om een volwaardig Foto: Jan Koole Altijd actueel: de-faam.nl

de Faam | 2011 | | pagina 8