Rust terugbrengen woningmarkt Landelijk en rustig wonen met het bruisende leven dichtbij dlmarsaki Volg Bruce Parry tijdens zijn fascinerende reis naar de Poolcirkel Makelaars aanbod Docuserie 15% minder nieuwbouw verkocht Interesse? Er zijn nog enkele appartementen beschikbaar! Bel ons gerust voor een bezichtiging. nieuw bei ten (fiets) Makelaars Nieuws www.deweekkrant.nl/webwinkel Zoekt u een nieuw of bestaand huis, kijk dan op onze website (online krant bovenaan de pa gina) waar wekelijks de huizen op Walcheren worden belicht www.de-faam.nl Middelburg Brancheorganisatie VBO Makelaar pleit in haar woningmarktvisie voor tijdelijke steunmaatregelen die snel toe te passen zijn. De brancheorganisatie adviseert dit kabinet on derscheid te maken tussen korte en lange termijn maatregelen en doet vier voorstellen. Zo wijst zij op het belang dat banken van de toezichthouder weer de ruimte krijgen om maat werk te leveren. Zij zien dat het strenge beleid op het gebied van hypotheekver strekking de woningmarkt frustreert. Directeur Hans van der Ploeg: "Neem werk- en inkomstenper spectief weer mee in de beoordeling bij hypotheek verstrekking. Zorg dat er een adequate verdiepingslag wordt gemaakt op basis van specifieke persoonlijke VBO vindt dat er steunmaatregelen moeten komen. omstandigheden." VBO op pert daarnaast de overdrachts belasting tijdelijk te verlagen, starters een financieel zetje te. geven en de verhoogde NHG- grens ook na december 2011 op 350.000 euro te laten. "Dit zijn zinnige maatrege len die effect sorteren. De overdrachtsbelasting remt de doorstroming en starters zijn de motor van de woning markt. Elke transactie die zij teweeg brengen, heeft drie woningtransacties tot gevolg. De verhoogde NHG-grens geeft zowel de financier als de consument zekerheid." Vlissingen De NEPROM, de vereni ging van projectontwik kelaars, meldt op basis van voorlopige cijfers van het eerste kwartaal van dit jaar dat de verkoop van nieuwbouwwoningen met ongeveer 15 procent is afgenomen ten opzichte van 2010. Reden voor deze afname zijn de strengere inkomenseisen die banken stellen bij het verstrekken van hypotheken. In 2010 herstelde de nieuwbouw koopwoningenmarkt zich aanzienlijk ten opzichte van het rampjaar 2009. Gemiddeld werden in 2010 ongeveer 7.500 nieuwe woningen per kwartaal verkocht; het jaar daaraan voorafgaand lag dat een derde lager. Veere De prijzen van bestaande koopwoningen in Zeeland zijn in april met gemiddeld 0,8 procent gestegen in verge lijking met dezelfde periode vorig jaar. Dat heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) vrijdag bekendgemaakt. In alle andere provincies gingen de prijzen van bestaande woningen juist omlaag. In Fle voland zelfs met vier procent. Vrijstaande woningen daalden het meest in prijs. De prijs van huizen steeg alleen in Zeeland. FOTO: P.R. Voor het huren van een appartement, belt u naar Woonburg telefoonnummer 0118 554455 Op zoek naar een koopappartement? Bel dan naar Marsaki op het telefoonnummer 0113 273055 Mlilllim». thuis op Walcheren

de Faam | 2011 | | pagina 51