Spot haa Over, op, onder en achter de zeedijk Voorproefje op jazz concerten Prince Bootleg Doors terug van weggeweest DANSEN Het kleine en het grote autonieuws bij elkaar op één website De Lammerenburcht HEERLIJKE LENTE AARDBEI SLOF €8,75 KANEEL- KRAKELINGEN 3,50 MEERGRANEN- BROOD €1,40 4 EIERKOEKEN €1,75 Zuidbeekseweg - Vlissingen Inl. 0118-47 47 16 of kijk op www.lammerenburcht.nl Training Mindfulness Masterclass van Lange Frans Alles over auto's ZATERDAG 28 mei stress angst depressie yprekeren Middelburg, Stationsstraat 1, tel. 0118-61 23 40 Goes, Korte Kerkstraat 15, tel. 0113-21 61 08 Het Gilde van de Betere Banketbakkers m.m.v. Drive-in-show met special dj voor (stijl)dansmuziek Aanvang: 20.30 uur - Zaal open: 19.30 uur Entree: 6,- Verwacht zaterdag 25 juni m.m.v. duo Conny Lee Jan Zuidhof Vrijwilligers gevraagd. Inlichtingen tel. 0118-460956. Zaalverhuur. Inlichtingen tel. 0118-460494 Pak gevoelens als stress, boosheid en angst aan. Frvaar wat jo nü bent on kunt en wat nu op je pad komt. De training: op moandagavond 11 juli l/m 29 augustus 8 sessies vari alk 2.5 uur 8-15 personen Meer informatie: Natuurgeneeskundig Therapeut joke de vrleze Tel. 06-22868392. Gaplnge www.meditatiezeeland.nl Uit in Zeela WEKELIJKS OP DE BOODSCHAPPENLIJST VAN 6,8 MILJOEN LEZERS VAN DÉ WEEKKRANT? Adverteer nu in dé Weekkrant Tussen 21 mei en 10 juli is in het Polderhuis in Westkapelle de expositie Rondom De Dijk te bezich- tingen, met etsen, gravures en kunst én vondsten van de dijkwerkzaamheden op dit moment. De oudste litho is die van Jacob v. Deventer. Deze toont de oude binnendijk en nieuwe buitendijk in 1550. Er zijn gravures te zien uit 1674 (Peeters en Bouttats), 1696 (Smallegangen) en 1743 (Cornelis Pronk). Zo is er een gravure uit 1865 die Westkapelle op de kaart van Walcheren toont, afge tekend met de grenzen uit die periode. Een penteke ning van het oude stadhuis laat de vergane glorie zien. Een schilderij van Neeltjë Flipse-Roelse toont de dijk in haar kinderjaren, een kinderspeelplaats met hutjes van onderrokken tussen de paalhoofden. De dijk wordt verstoord door de oorlogshandelingen en dat is te zien op een aquarel van oktober 1944, een Litho van de landing op 1 november 1944 en een te kening van Louis Heymans over de dijkdichting in 1945. Diverse boeken over deze verschillende periodes vullen de expositie aan. Tot slot worden er voorwer pen getoond die door de dijkwerkzaamheden van nu naar boven zijn gekomen. Gebruiksvoorwerpen van de bezetter en onderde len van de vernietigende wapens van de bevrijder. Polderhuis Westkapelle, Zuidstraat 154-156 in Westkapelle. Elke dag van 10.00 tot 17.00 uur open. Vrijdagavond 27 mei staat Lange Frans in De Piek in Vlissingen. Velen noemen hem de beste rapper van Nederland, zelf is hij tevreden met de titel 'Lange'. Moppie, Zinloos, Het land van en Zing voor me zijn hits waarmee Frans zijn zaal meekrijgt. Drie albums heeft hij op zijn naam staan. Maar er is meer. Lange Frans geeft vrijdag 3 juni een masterclass. De rasentertainer neemt je mee in het creatieve proces het schrijven van een rap. Flow, rijmwoorden, rijmschema's, beats en adem halingstechniek, alles komt aan de orde. Daarna performt iedereen zijn eigen rap live. De masterclass begint om 20.00 uur. Inschrijven via info@cul- tuurwerf.nl o.v.v. Masterclass Lange Frans. www.deweekkrant.nl/auto Te laat voor een kaartje van een concert van Prince bij het North Sea Jazz Festival? Geen nood. Zondag 29 mei treedt Grandpa Nick Ses sieband op in Café 't Schut tershof in Middelburg. Die middag zingt gastzanger Stefen de Wolf nummers van Prince. Dit is meteen het laatste sessieoptreden voor het zomerreces. De sessieband is een groep met elkaar musi cerende vrienden. Sinds 1987 treden ze elke laatste zondag van de maand met elkaar op. De band wordt nog regelmatig verrast met een bijdrage van Paskal Jakobsen van Blof die twee jaar lang leadzanger van de band was. Grandpa Nick heeft zijn domus in 't Schuttershof. De voorstel ling begint om 17.00 uur. Vlaamse bands treden op in De Sp< Onder de nieuwe noemer De Max presenteert Podium De Spot in Middelburg Vlaamse bands. De première op vrijdag 27 mei is voor Buurman en Tom Pintens. Voor de doorwinterde mu ziekliefhebber is Tom Pintens al lang geen onbekende meer. Begin jaren negentig richtte hij zijn eerste eigen groepje op: het intussen ter ziele gegane Flowers For Breakfast, waarin ook vriendin en collega Tine Reymer een prominente rol speelde. Pintens maakte in een niet zo ver verleden ook deel uit van de allereerste bezetting van Think Of One. In 1994 The Bootleg Doors komt op 4 juni naar het Arse naaltheater in Vlissingen. Enige jaren gelden stond de band al met veel succes op het podium aan het strand in Vlissingen. De vertol kers van de legendarische Doors muziek waren jaren achtereen te bewonderen op een groot aantal locaties FOTO: PR in Nederland en speelden regelmatig in binnen- en buitenlandse theaters. Na 2007 was het een tijdje stil rond de band, maar bin nenkort staan ze weer op de poppodia. Kaartverkoop vi? www. epsproductions.nl of via Ar senaaltheater 0118-430303. Zaal open om 20.30 uur. UITGAAN Kijk ook op: deweekkrant.nl Beleef de Zeeuwse Zomer! De zomer komt eraan! Tijd voor een nieuwe serie Zeeuwse Zomer. De leukste activiteiten en de mooiste plekjes van Zeeland ontdek je met Daniela Geldof. Zij gaat deze zomer op zoek naar vertier en plezier in Zeeland. Zin in iets leuks? Laat je inspireren door dit programma, waarin zowel knusse dorpjes, mondaine badplaatsen als spannende outdoor- activiteiten de revue zullen passeren. Zeeuwse Zomer gaat van start op dinsdag 17 mei (herhaling op zaterdag) en is vanaf dan iedere week te zien op maximaal tv. Maximaal viert de zomer! Jij toch ook? öoWifieüf

de Faam | 2011 | | pagina 48