Officiële Mededelingen natuur en landschap van de Provincie Zeeland Informatie over het provinciaal bestuur, zoals Provinciewerk, vindt u op www.zeeland.nl Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 25 mei 2011 De Faam pagina 45 Vervolg van pagina 44 Beroep De belanghebbende die het niet eens is met de opgelegde maat werkvoorschriften en die tegen het ontwerpbesluit een zienswijze naar voren heeft gebracht (dan wel aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten daartegen geen ziens wijze te hebben ingebracht) kan vanaf 27 mei tot en met 7 juli 2011 schriftelijk beroep instellen bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Indien een beroepschrift is inge diend en men van mening is dat de onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist, kan men tevens op grond van arti kel 8:81 van de Algemene wet be stuursrecht de Voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, -verzoeken een voorlopige voorzie ning te treffen. Voor zowel het in dienen van een beroepschrift als voor een verzoek om voorlopige voorziening wordt griffierecht ge heven. VOORAANKONDIGING ARTI KEL 1.3.1 BESLUIT RUIMTE LIJKE ORDENING Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij een herziening voorbereiden van het bestemmingsplan Mortiere. In deze herziening wordt het be stemmingsplan Mortiere uit juli 2003 geactualiseerd. Ook alle uit- werkings-, wijzigings- en herzie ningsplannen die sindsdien zijn vastgesteld, worden in dit nieuwe bestemmingsplan opgenomen. Het plangebied voor het nieuwe bestemmingsplan omvat de woon wijk Mortiere, maar ook het omlig gende bedrijventerrein, de golfbaan, het terrein rondom het Zeeuwse Evenementen Podium en de Woonboulevard Mortiere. Grof weg wordt het gebied omgrensd door de A58, de N57/Nieuwland- seweg, de Torenweg en gedeelte lijk door de Moeringweg. Op dit moment is het nog niet mo gelijk om reacties op het bestem mingsplan naar voren te brengen. Er liggen nog geen stukken ter in zage. Ook worden nog geen onaf hankelijke instanties in de gelegenheid gesteld advies uit te brengen over het voornemen. Later in de procedure komt dit wel aan de orae. Een voorontwerpbestemmingsplan wordt op een later moment ter in zage gelegd en is dan ook te be kijken op ae gemeentelijke website en via ae landelijke website www.ruimtelijkeplannen.nl. Zodra een voorontwerpbestem mingsplan ter inzage wordt ge legd, wordt dit gepubliceerd in de Faam, op de gemeentelijke web site en in de Staatscourant. Het is helaas niet mogelijk u hierover per soonlijk te informeren. Voor meer informatie over deze vooraankondiging kunt u contact opnemen met de afdeling Ruimte lijk Beleid/telefoonnummer 0118- 67 52 85. VASTSTELLING BELEIDSRE GELS VOOR HET AFWIJKEN VAN BESTEMMINGSPLAN NEN Het college van burgemeester en wethouders van Middelburg heeft op 17 mei 201 1 besloten de be leidsregels voor het afwijken van bestemmingsplannen definitief en ongewijzigd vast te stellen. U kunt deze regels nalezen op de website van de gemeente (www.middel burg.nl) onder wonen en leven bestemmingsplannen afwijkingen plannen. De Wet algemene bepalingen om- gevingsrecnt (Wabo) biedt de mo gelijkheid om af te wijken van het bestemmingsplan voor kleinere bouwplannen. De vastgestelde be leidsregels geven aan in welke ge vallen gebruik gemaakt zal worden van de afwijkingsmogelijkheden die de Wabo biedt. kunt dan denken aan het bouwen van een garage bij een woning of bijvoor beeld het wijzigen van het gebruik van een pand. Het concept van deze beleidsre gels heeft eerder gedurende zes weken ter inzage gelegen. In deze periode zijn geen zienswijzen in gediend. Het is niet mogelijk om bezwaar tegen de vaststelling van de be leidsregels in te dienen. INSPRAAK VERLENGEN TIJDSREGIME BLAUWE ZONES Burgemeester en wethouders heb ben op 26 april 201 1 besloten om naar aanleiding van ingebrachte zienswijzen het principebesluit van de gemeenteraad betreffende "Nieuwe maatregelen parkeerbe leid" in die zin te wijzigen dat het tijdsregime van de huidige blauwe zones, met uitzondering van de blauwe zone ter hoogte van het winkelcentrum Dauwendaele, ge lijk wordt getrokken met het gefis caliseerd parkeren. Dit houdt in het verlengen van de tijdsduur van de blauwe zones van maandag tot en met zaterdag van 1 8.00 uur tot 21.00 uur en op koopzondagen van 13.00 uur tot 21.00 uur. Het gewijzigde principebesluit ziet er dan concreet als volgt uit: "de huidige blauwe zones, met uit zondering van de blauwe zone ter hoogte van het winkelcentrum Dau wendaele, krijgen dezelfde regiem tijden als die van het gefiscaliseerd parkeren in de binnensfad". Burgemeester en wethouders heb ben tevens besloten om ingezete nen en belanghebbenden bij de voorbereiding van deze gewij zigde besluitvorming te betrekken. Daarom wordt hiertoe een aparte inspraakprocedure gevolgd. Inzage Voormelde wijziging met bijbeho rende stukken ligt zes weken ter in zage, van 27 mei tot en met 8 juli 201 1Hiervoor kunt u elke werk dag tijdens kantooruren terecht bij de vakbalie in het stadskantoor.. Kopieën zijn daar tegen betaling verkrijgbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met pro jectleider Nieuwe Maatregelen Parkeerbeleid de heer Dirk-Jan van der Vis, telefoonnummer (0118) 67 52 13. Zienswijze Tijdens de inzageperiode kunnen belanghebbenden mondeling of schriftelijk bezwaar maken tegen dit besluit door een zienswijze in te dienen. Uw zienswijze richt u aan: Burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Een belanghebbende die redelij kerwijs kan worden verweten dat hij geen zienswijzen naar voren heeft gebracht, kan geen beroep instellen bij de rechtbank (artikel 6:1 3 van ae Algemene wet be stuursrecht). Eindverslag Van de inspraak wordt een eind verslag gemaakt. De vaststelling van het eindverslag wordt gepubli ceerd in de Faam. Het eindverslag wordt toegezonden aan de indie ners van een zienswijze. AANVRAGEN OMGEVINGS VERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsver gunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toe passing is, hebben ontvangen (tus sen haakjes staat de datum van ontvangst): - Ampèreweg 4: uitbeiden kan toor, kantine en sanitairgroep (12-5). - Blindenhoek 10: verwijderen asbest garage (16-5). - Jasmijnstraat 2 t/m 22 (even nrs.), Leliestraat 39 t/m 45 (oneven nrs.) en Sportlaan 28 t/m 26 (even nrs.): sloop en herbouw bergin gen (10-5) (2011/6725). - Kleverskerkseweg 67: ver nieuwen dak (1 1-5). - Markt 35: aanbrengen lichtbak (16-5). - Noordweg 347: het plaatsen van renovatieglas aantal kozij nen voorgevel (1 1-5). - Noordweg 460: bouw schuur (16-5). Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het Stadskantoor, Kanaalweg 3 te Middelburg, telefoon (01 18) 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omge vingsvergunning kunnen geen be zwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat ae teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt ver leend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVER GUNNINGEN (Reguliere voorbereidingsproce dure) Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): - Domburgs Schuitvlot 23: in tern verbouwen en uitbreiden van een gebouw tot wokrestaurant en aanbrengen gevelreclame (17-5). - Gerrit van der Veenstraat 1: uitbreiden pand (17-5). - Kanaalweg 1aanbrengen en wijzigen reclame gevels (19-5). Obsidiaan 1: maken doorbraak begane grond zijmuur woning (16- 5). Sint Sebastiaanstraat 12: aanbrengen reclame (1 8-5). Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belang hebbenden kunnen zes weken na de datum van het besluit een ge motiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van me ning is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Recht bank Middelburg, sector Bestuurs recht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. ONTWERPBESLUITEN WAAR TEGEN GEEN ZIENSWIJZEN ZIJN INGEDIEND Uitgebreide voorbereidingsproce dure Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat inzake de onderstaande ontwerp besluiten binnen de termijn van ter inzage legging geen zienswijzen naar voren zijn gebracht: - Langeviele 2: verlenen van om gevingsvergunning voor het wijzi gen van de entree van een winkelpand en het aanbrengen van reclame. VERLEENDE OMGEVINGSVER GUNNINGEN Uitgebreide voorbereidingsproce dure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht vergunning heb ben verleend: - Trompstraat 51 t/m 71: vol doen aan brandveiligheidseisen (18-5). De beschikking is ten opzichte van de ontwerp beschikking niet gewij zigd. De vergunningen en alle relevante stukken liggen gedurende zes weken, vanaf donderdag 26 mei 201 1 tot en met woensdag 6 juni 201 1 elke werkdag tijdens kantoor uren ter inzage bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor, Kanaal weg 3 te Middelburg. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergun ningverlening en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. De be langhebbende die het niet eens is met de verleende omgevingsvergun ning ten behoeve van het uitvoeren van de desbe-treffende activiteit kan vanaf vrijdag 27 mei 201 1 tot en met donderdag 7 juli 201 1 een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank Middelburg, sec tor Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Het beroepschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te bevatten: naam en adres van de in diener, de dagtekening, omschrij ving van het besluit waartegen beroep wordt ingesteld en de gron den van het beroep. Degene die een beroepschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorzie ning vragen aan de Voorzieningen- rechter bij de Rechtbank Middelburg. Voor zowel het behan delen van een beroepschrift als van een verzoek om een voorlopige voorziening is griffierecht verschul digd. Kijk voor meer informatie van de gemeente Middel burg op de gemeentelijke in formatiepagina's elders in deze Faam, www.middel burg.nl en Maximaal Tele tekstpagina 830. Wijziging Natuurbeheerplan Zeeland 2011 Op 10 mei jl. heeft het college van GS de Ontwerp planwijziging Natuurbe heerplan Zeeland 2011 vastgesteld. Het Natuurbeheerplan Zeeland bevat het provinciale beleid voor begrenzing, verwerving, omvorming, inrichting en beheer van natuurgebieden en agrari sche beheergebieden van de Zeeuwse Ecologische Hoofdstructuur. De ont werp planwijziging betreft onder ande re de begrenzing van enkele natuurbe- heergebieden en de 'wijziging van enkele beheerpakketten en is met name van belang voor agrarische en particuliere natuurbeheerders die voor 2012 een subsidieaanvraag willen indienen via de Subsidieverordening Natuur- en Landschapsbeheer. Alleen het beheerpakket dat in het Natuurbe heerplan is opgenomen kan worden aangevraagd. De planwijziging staat open voor inspraak, ligt gedurende de inspraak- periode ter inzage op het provinciaal informatiecentrum Abdij 1 te Middel burg, en is verder ook te vinden op de provinciale website op http://provin- cie.zeeland.nl/natuur_landschap/actu eel/index. De ontwerp kaarten kunnen in detail worden bekeken via het Geoloket op: http://loket.zeeland.nl/geo/ in de in teractieve kaart 'Natuurbeheerplan'. De inspraakperiode is van 23 mei tot en met 3 juli. Zienswijzen, voorzien van naam en adres, kunnen worden gericht aan Provincie Zeeland, Postbus 165, 6330 AD Middelburg. Voor nadere informatie over het Natuurbeheerplan Zeeland kan men contact opnemen met dhr. P. van der Reest (natuurbeheer) op 0118-631730, R. Steijn (agrarisch natuurbeheer) op 0118-631196 of T. de Beer (agrarisch en particulier natuurbeheer) op 013- 5950595. Provincie Zeeland

de Faam | 2011 | | pagina 45