Het kan! staur CASUAL KADO Tel. on8-502548 ii 2 JUNI OPEN DAG Vietnamees, Chinees, Restaurant en Afhaal. Uit eten in Zoutelande V Dorpsraad Biggekerke bezorgd om plannen kustresort Zorgeloos en zeker uw huis verkopen? JC VASTGOED Maximale ontspanning op het Principe van de Dode Zee 3 x 45 min, floaten 70,00 m Ouderwets vakmanschap, in een hedendaags tempo ColoRon voor al uw schilderklussen! Bel of mail vrijblijvend voor een duidelijke offerte. ColoRon, Oranjeplein 10, Zoutelande Tel. 06 52033673, ColoRon@live.nl Langstraat 16-18 A IA A Zoutelande MAREA Uitvaartbegeleiding Marianne van de Graaf "Omdat ieder mens een iietdevoi afecheuC verdient" Majoorwerf 5 - 4374 CA Zoutelande - Tel.: 06 - 407 96 513 E-mail: info@marea-uitvaart.nl - Website: www.marea-uitvaart.nl Door Marcel van der Voort Biggekerke "Er zijn plannen om nog dit jaar aan de Kaas- boerweg in Biggekerke een kustresort Zee land met 178 hotelsuites te bouwen. Onze dorpsraad vraagt zich af of de nieuwbouw te hoog gaat worden en overlast geeft aan de omwonenden", aldus waarnemend voorzitter Nanda van den Berg van dorpsraad Bigge kerke. "In Biggekerke wonen negenhonderd mensen. Er zijn in de gemeente Veere veel vakantieparken en campings. Daarom vraag ik mezelf af voor wie er Waarnemend voorzitter Nanda van den Berg, van Biggekerke. PERSOONLIJK VEILIG PROFESSIONEEL Sjaak de Bruijn T 0118 59 10 00 Schoolstraat 3a F 0118 59 34 10 .4354 AJ Vrouwenpolder M 06 53 40 50 73 www.jcvastgoed.nl E jcvastgoed@jcvastgoed.rvl Floaten Massages Cursussen Dorpsdijk 32D www.floatcentrumzeeland.nl Vrouwenpolder - 0118-310121 Speciaal Afhaalmenu Juni 2011 2 Stokjes Sate 2 Gebakken Bananen 2 Vietnamese Loempia's Kipfilet met bamboe en paddestoelen Gepaneerde vleesblokjes met gembersaus Babi Pangang met pikante saus Foe Yong Hai met kipfilet Rundvlees gegaard in pikante sojasaus Kroepoek Met Nasi/Bami of Witte rijst Prijs per 2 personen18,- Vrij-, Zater-, en Zondag: Lopend Buffet Wokken 17,- Kinderen t/m 10 jr. 7,- Ook open op Donderdag 2 juni All In Wokken: 2 uur Onbeperkt Eten Drinken: 22,50 Kinderen t/m 10 jr. 11,25 Schoolstraat 1 - Vrouwenpolder - Tel. 0118- 59 35 07 - www.restaurant-vietnain.nl gebouwd gaat worden? Het is nog niet definitief. Maar de gemeente Veere verwacht dat de ver gunningaanvraag binnen het bestemmingsplan past. Van de dorpraad wonen er twee leden vlak bij de bouwlocatie. Die kijken er vanuit hun huis op uit en zijn dus direct betrokken. Er is twee weken geleden een reclamebord geplaatst" ver telt Van den Berg verder. Van Garderen Dekker Vastgoedontwikkeling is verantwoordelijk voor het project. Biggekerke blijkt aantrekkingskracht op toeristen te hebben. "Er zijn minicampings waar de mensen logeren, een manege waar ook veel Duitsers komen voor een strand- of bostocht, onze speeltuin is bekend in de regio en Bigge kerke heeft een fietsenverhuurbedrijf. Bovendien is er bij de molen ijsver koop en zijn er streek producten verkrijgbaar',' stelt Van den Berg. Een punt van aandacht in het dorp is het basis onderwijs. Biggekerke heeft christelijke basis school De Schute, aan de Schuitvlotstraat 10. Van den Berg: "Op dit moment is de school groot genoeg om te blij ven. Er zijn meer dan honderd kinderen. Wel zien wij dat enkele de dorpsraad andere kernen te klein Foto: Jasper Karman worden voor een basis school. Dus volgen wij de ontwikkelingen op de voet. Er is daarom overleg met de schoolleiding om de Schute in ons dorp te houden." Niet alleen de toeristen, maar ook een deel van de Zeeuwen weten Biggekerke te vinden als er evenementen zijn, zoals de solexrace en ring steken. Van den Berg: "Op de solexrace komen heel veel mensen af. Ringsteken is er eveneens in andere dorpen en steden. Ons dorp heeft meer dere winnaars. Zaterdag 18 juni is er vanaf 9.00 uur in het centrum de evenementendag." Met onder andere een rommelmarkt, demonstratie bolus bakken en optredens. "Wat wij nog missen in Biggekerke is een gezellig terras in het centrum waar mensen iets kunnen drinken. Wij hebben contact opgenomen met de bakkerij van Arduin die daar is gevestigd. Die heeft na overleg met de gemeente geen toestem ming gekregen voor een terras bij de kerk. Het café ernaast heeft tijdens festiviteiten statafels buiten staan, maar geen permanent terras" ver duidelijkt ze. Blokhutten -Tuinhuizen Speeltoestellen Tuinmeubelen Dierenverblijven Torenstraat 33-35 - 4365 AD Meliskerke Telefoon (0118) 56 23 51 GSM 06-22 31 95 44 Fax (0118) 56 29 81 e-mail: info@rottetuinhout.nl Kom genieten in ons sfeervolle restaurant Wij hebben een nieuwe menukaart die volop in het teken staat van de zomer, met voordelige drie gangenmenu's. Naast de kaart nu ook Zeeuwse gekookte mosselen en diverse aspergegerechten Ook kunt u samen met uw gezelschap (tot 25 p.) dineren in het huiskamerrestaurant. Ideaal voor een besloten feest, vergadering enz. 7 dagen per week geopend. Willibrordusplein 18 Zoutelande Tel. 0118-561667 www.restauranthetverschil.nl Restaurant Het Verschil

de Faam | 2011 | | pagina 31