Gynaecologen ADRZ bieden nieuwe sterilisatiemethode Gesloten ADRZ start Wond Expertise Centrum Ademtest om vervelende maagbacterie op te sporen ADMIRAAL DE RUYTER ZIEKENHUIS Zorgverdeling vanaf 15 mei 2011 org voor u Vanaf deze maand bieden de gynaecologen van het ADRZ een nieuwe methode voor sterilisatie van vrouwen aan. Het gaat om een korte ingreep, zonder algehele verdoving, zonder snijden of schroeien en zonder hormoonbehandeling. De poliklinische ingreep duurt hooguit tien minuten. DO 3 XI <u 1 c CU 00 e U) CU N IA <D n -0 '1/1 CU Locatie ADRZ vj 0 M Poliklinieken - Cardiologie e Chirurgie Dermatologie Epileptoloog Geriatrie Gynaecologie/verloskunde Interne geneeskunde Kaakchirurgie Kindergeneeskunde KNO Longgeneeskunde Medische Psychologie Neurochirurgie Neurologie Nucleaire geneeskunde Oogheelkunde Orthopedie Pijnbestrijding Plastische chirurgie Pre operatieve screening Psychiatrie Reumatologie Urologie Diagnostiek Funotieafdelingen Laboratorium prik post prikpost Röntgenafdeling Behandeling Nierdialyse Operatiecomplex Poliklinische operatiekamers Acute Zorg Acute Opname Afdeling Intensive Care Spoedeisende hulp Stroke Unit Verpleegafdelingen w iWif i Dagbehandeling (oncologie) Kinderafdeling Reguliere verpleegafd. Psychiatrische afdeling Geriatrische afdeling Kraamafdeling en tweedelijns verloskunde Bij de Essure procedure worden kleine, buigzame micro-implantaten via de vagina en de baarmoederholte ingebracht in de opening van de eileiders. In de drie maanden na de plaatsing vormen het lichaam en de micro-implantaten samen een natuurlijke barrière die voorkomt dat sperma een eicel bereikt. De eitjes die maandelijks vrijkomen, worden door het lichaam zelf opgeruimd. De menstruatiecyclus wordt dan ook niet beïnvloed. Na drie maanden vindt controleonderzoek plaats om te bevestigen dat de barrière sluitend is. In de tijd tussen plaatsing en controle moet aanvullend een alternatief voorbehoeds middel worden gebruikt. De methode is snelleren patiëntvriendelijker ten opzichte van andere methoden voor permanente anticonceptie waarbij eileiders worden dichtgeschroeid of afgebonden. In een klinische studie over een onder-; zoeksperiode van vier jaar werd geen zwangerschap geconstateerd. De methode heeft dus een hoge effectiviteit. De ingreep wordt aan geboden op de polikliniek gynaecologie, locatie Vlissingen. In Neder land ondergingen al meer dan 15.000 vrouwen deze procedure. Vrouwen (van wie het gezin compleet Is) die niet zwanger willen worden, kunnen na verwijzing door de huisarts, een afspraak maken met één van de gynaecologen. Op Hemelvaartsdag (donderdag 2 juni) en op Tweede Pinksterdag (maandag 13 juni) zijn de poliklinieken, functieafdelingen, laboratoria en röntgenafdelingen van onze ziekenhuizen ge sloten. Er wordt gewerkt volgens zondagsdienst. Snellere behandeling en minder recidieven (zorgen dat wondproblemen niet steeds terug keren). Dat zijn de doelstellingen voor het nieuwe Wond Expertise Centrum (WEC)van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis. Verschillende categorieën patiënten kunnen te maken krijgen met moeilijk genezende wonden. Het is belangrijk deze wonden snel en goed te behandelen. Samen met huisartsen is een wondprotocol opgesteld waarmee een meer uniforme aanpak van wondproblemen wordt bereikt. Als de huisarts of verpleeghuisarts niet voldoende voor uitgang boekt in de genezing van een wond, kan hij of zij de patiënt digitaal doorverwijzen naar het WEC voor meer gespecialiseerde wond- behandeling. Het WEC biedt snelle toegang tot een vervolgbehande- ling. Eventueel aanvullend onderzoek zoals röntgenonderzoek, vaat- laboratoriumonderzoek of het nemen van een wondkweek, worden zoveel mogelijk in één bezoek aan het ziekenhuis gepland. Het WEC heeft een ulcus spreekuur op de polikliniek dermatologie in het ADRZ verdeeld over de locaties Goes en Zierikzee, en een. diabe- tische voetenspreekuur in Vlissingen op de polikliniek vaatchirurgie. Heeft u last van brandend maagzuur bijvoorbeeld of maagpijn? Dan kunt u in aanmerking komen voor een ademtest. Een ademtest is voor de patiënt niet vervelend en heeft geen bijwerkingen. Via een ademtest kan gekeken worden of u besmet bent met de zoge naamde Helicobacter Pylori Bacterie. Dat is een vervelende bacterie die maagklachten kan geven, zoals bijvoorbeeld een maagzweer. Deze bacterie wordt eenvoudig opgespoord via een ademtest bij de Maag- Darm-Leververpleegkundige (MDL-verpleegkundige) Joke Huijbregtse. De ademtest gebeurd alleen in Vlissingen. "Bij de ademtest krijgt de patiënt een oplossing met ureum te drinken"; vertelt Joke. "Het stofje wat in deze tablet zit, komt ook voor in de vrije natuur en is een vol strekt onschuldig stofje, wat in de uitademingslucht gemeten wordt. Daarnaast zit ureum ook in eiwitrijke voeding. Normaal verlaat het via de nieren en de urine weer het lichaam. De oplossing met ureum dat patiënten te drinken krijgen is gemerkt met koolstof-i3. Als mensen besmet zijn met de Helicobacter Pylori Bacterie, dan wordt ureum gesplitst. Daaraan kunnen we meten of er sprake is van een infectie". Voordat patiënten een ademtest ondergaan, is het van belang dat ze nuchter zijn en dat bekend is welke medicijnen geslikt worden. De test duurt in totaal zo'n veertig minuten. Daar zit een half uurtje wachten bij. Er worden twee aluminiumzakken aan de patiënt ge geven met dopjes; een rietje en een oplossing van een ureumtablet. Colofon Vragen of reacties naar aanleiding van deze advertentie kunt u sturen naar Af deling Communicatie, Postbus 3200,4380 DD Vlissingen, email info@adrz.nl. Eindredactie: Afdeling Communicatie ADRZ (Jacqueline van de Kreeke) Fotografie: Peter Wijkhuys Opmaak: de Wilde Zeeuw,Terneuzen De eerste zak wordt door de patiënt vol geblazen met adem via het rietje. Dit gaat heel eenvoudig. Als dit gebeurd is, drinkt de patiënt een half bekertje sap of citroen oplossing. Daarna volgt de oplossing van de Ureumtablet en daarna de andere helft van het sap. Hierna moet de patiënt een half uurtje wachten. De tweede zak wordt na 30 minuten vol geblazen met het rietje. De MDL-verpleegkundige zorgt er voor dat de adem goed bewaard wordt in de luchtdichte zakken en daarna wordt de adem geanalyseerd. Na ongeveer twee uur is de uitslag van de test bekend. Meestal wordt voor de dag er na een afspraak gemaakt met de specialist. Soms wordt de uitslag opgestuurd naar de huisarts en wordt daar binnen een week een afspraak mee gemaakt. Vragen? Neemt u dan contact op met uw huisarts. In ADRZ Goes en ADRZ Vlissingen inclusief MRI en CT scan

de Faam | 2011 | | pagina 18