Zeeuwen in Amerika Speciale aktie in Benefietavond voor Voetbalschool Molukken Waar is Lecker? Twintig uur uniek materiaal, inclusief Hitiers brieven en notities r Vlaamse avond in de Spot BBC Ultimate War Collection Lekker op de BBQ! gesneden ijsbergsla van: €A,29 gemarineerd satévlees van: 5, Interesse of meer weten? }y Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 25 mei 2011 De Faam pagina 17 Lecker is een angstig, Grieks hondje dat nog maar één dag bij het nieuwe baasje in Vlissingen was. Ze zwerft in de buurt van Oostkapelle en Domburg rond. Lees meer: www.de-faam.nl In het Roosevelt Studycenter in Middelburg is het boek Zeeuwen in Amerika gepre senteerd. PZC-journalist Lilian Dominicus schreef het. Zij reisde voor de krant door de Verenigde Staten op zoek naar Zeeuwse nazaten van emigranten en noteerde hun verhalen. Ellen De Vriend Middelburg Dominicus reisde in de winter van 2009 door het Noordoosten en Midwesten en luisterde naar de levensverhalen van Ameri kanen met Zeeuwse roots. Er was zoveel te vertellen dat het uit de hand liep en zij besloot om er een boek over uit te bren gen. Sommige voorouders ver trokken omdat ze bang waren te worden vervolgd voor een strafbaar feit maar de meeste Zeeuwen gingen op zoek naar een beter bestaan in het beloof de land of volgden in het kielzog van een dominee. Zeeuwse spo ren zijn nog steeds te vinden in Amerika. Er zijn plaatsen met T p VI Rgggg|i^n| Lilian Dominicus presenteert haar boek Zeeuwen in Amerika. FOTO: JASPER KARMAN de namen Zeeland, Middel burg en Oostburg. Dominicus bezocht onder andere de wijk Flushing in New York, waar zij geen enkele verwijzing naar Vlissingen of een Zeeuws verle den vond. Ze sprak onder meer met de nakomelingen van de Van Roosevelts uit Oud Vosse- meer, die de bekende Franklin Delano, Eleanor en Theodore hebben voortgebracht. En met nakomelingen van dominee Adriaan Zwemer uit Oostka pelle. Ook namen de Zeeuwen hun kennis mee en begonnen oester- en selderijkwekerijen, melk- en kaasfabrieken. De Zeeuws-Vlamingen wisten wel raad met de zware kleigrond in de staat New York. En de Wal- cherse familie Steketee opende het eerste warenhuis in Grand Rapids (Michigan). Het boek is fraai geïllustreerd met vele foto's en gebonden in een harde band. De verkoop prijs is 29,95 euro. Middelburg De Spot houdt vrijdag 27 mei haar eerste echte Vlaamse avond 'De Max'. "Onder deze noemer willen we Belgische bands uitnodi gen op ons podium. Voor de eerste editie hebben we Tom Pintens, bekend van Zita Swoon, en Buurman uitge nodigd. Ik denk dat het een mooie, unieke avond voor Middelburg wordt", stelt Lineke Broos. Voor de door winterde muziekliefhebber is Tom Pintens al lang geen onbekende meer. Hij slaagde erin om een verrassend ste vige gitaarplaat te maken en toch trouw te blijven aan de dromerig-filmische sfeer die zijn twee vorige albums kenmerken. In België is de al tien jaar meedraaiende formatie Buurman van zan ger/tekstschrijver Geert Ver- dickt een begrip. De groep is erin geslaagd om in het nie mandsland tussen Vlaamse rock, kleinkunst en Neder landstalige pop een geheel eigen plaats te creëren. De Spot gaat om 21.00 uur open en kaarten kosten 7,50 euro. Of bel 0900-3300033 Jorgen Raymann verzorgt ook een optreden met een selec tie uit zijn stand up comedian repertoire. FOTO: P.R. www.deweekkrant.nl/webwinkel Middelburg De Mobilae Maluku Foun dation in Middelburg houdt dinsdag 7 juni een benefiet avond in de Stadsschouw burg in Middelburg. De opbrengst is voor de Seko- lah Sepak Bolah Maluku, de voetbalschool op de Mo lukken. De presentatie van deze benefietavond is in handen van TV per soonlijkheid Jor gen Raymann. Rocky Tuhu- teru (NPS Langs de Lijn) praat dan met bekende voetballers zoals Gio vanni van Bronckhorst en Simon Ta- hamata. Cultu rele groep Maso- hi brengt lagu lagu ofwel Molukse liederen. Het Moluks-Surinaams ge legenheidsduo Jessica Manu- putty en keyboardplayer Harto Soemodihardjo zorgt voor de eigentijdse muzikale noot. Het begint om 20.00 uur. Kaarten kosten 30 euro via www.thea- terverkoopzeeland.nl U7LUUJ. mobilaemalukufoun- dation.org Aanbiedingen uit deze advertentie zijn geldig van woensdag 25 t/m zaterdag 28 mei tenzij anders vermeld. Aanbiedingen zijn niet bestemd voor wederverkopers, max. 10 stuks per product per klont. Prijswijzigingen en drukfouten voorbehouden. Indien een artikel onverhoopt is uitverkocht tijdens de aktieperiode ontvangt u een aktietegoedbon (muv op op artikelen)Agrlmarkt Vlissingen, Papegaalenburg 5,4386 DA Vlissingen 200 gram i 500 gram Houd je van fietsen, wandelen of een dagje weg? Of heb je een andere hobby? Dan is Vrijetijdsbesteding van het GORS op zoek naar jou! We zoeken namelijk enthousiaste 'flex-vrijwilligers' in verband met het uitbreiden van vrijetijdsactiviteiten voor mensen met een licht verstandelijke beperking. De vrijwilligers bedenken en organiseren gezamenlijk activiteiten voor cliënten. Bekijk het vacature overzicht op www.gors.nl of neem direct contact op met Frangois Vervaet via fvervaet@gors.nl of 0625 511 574. A Veelzijdig in ondersteuning

de Faam | 2011 | | pagina 17