Ondernemers kunnen samen Zeeland promoten Walcheren Juwelier Van den Berge sluit na zestig jaar Uit het Zakenhart van... Siebel Juweliers Middelburg 60 jaar Chocolaterie Burger naar 5,8 miljoen in 2015 Promotie Nederland gaat van 16,6 miljoen euro Hoogste punt bereikt voor nieuw pand van Autobedrijf Murre "Samenwerking is de oplossing om Zeeland te promoten..." - Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 25 mei 2011 De Faam pagina 13 Medewerksters Petra, Saskia Claudia. FOTO: J. KARMAN Middelburg Siebel Juweliers opende donder dag 14 april de deuren aan de Lange Delft in Middelburg. Dit is de 38e vestiging van Siebel Ju weliers in Nederland en de 2e in Zeeland. Sinds december 2000 is er al een vestiging in Goes. Voor het nieuwe filiaal zijn acht nieuwe medewerkers aangeno men. Algemeen directeur Karin Bakker: "We zijn supertrots op onze nieuwste winkel. De eerste maand zijn we vooral getroffen door de ongelofelijk hartelijke ontvangst in Middelburg en de vele positieve reacties. De eerste maand hebben we bij na 4.000 bezoeker ontvangen: zowel inwoners van Middelburg en omstreken als toeristen. Sie raden en horloges worden veelal gekocht als herinnering aan een mooi moment. We hebben be gin mei dan ook veel cadeaus verkocht voor Moederdag; met name Pandora en Ti Sento. Siebel Juweliers is ook bij uit stek de winkel waar trouw ringen worden gekocht: in de eerste maand hebben 12 aanstaande bruidsparen hun ringen bij ons aangeschaft." De winkel in Middelburg kenmerkt zich door open heid en transparantie met een warme moderne uit straling. Naast het eigen sieraden- merk Siebel Signature heeft Middelburg de volgende bekende merken in de col lectie: Pandora, Ti Sento, Charming by Ti Sento, Buddha to Buddha, Swa- rovski, Calvin Klein, Guess, Hot Diamonds en Blush. Horlogemerken als Fossil, GC, Guess, TW Steel, Tis- sot, Diesel, Armani, Seiko, DKNY, Michael Kors en Hugo Boss En voor aanstaande bruidsparen trouwringen van de merken Martinshof, Desiree en In- sieme by Siebel. Middelburg Juwelier van den Berge gaat sluiten. Dinsdag 31 mei gaat, na zestig jaar, om 17.00 uur de deur definitief dicht. De broers Gerard en Johan van den Berge en hun echtgenotes Lenie en Lien gaan van hun vrije tijd ge nieten. Hun vader opende in 1951 een juwelierszaak. Hij was in 1938 voor het raam van zijn kamer, in het ouderlijk huis in de Spuist raat, begonnen met horloges en wekkers. Na een onderbreking door de oorlog zat hij in de Koe poortstraat op een bovenkamer als horlogemaker. "Via houten noodwoningen op de Dam en de Londense Kaai opende hij uiteindelijk in 1951 in de Lange Delft deze winkel", memoreert Gerard van den Berge, die in 1959 in de zaak kwam. Zijn broer Johan volgde in septem ber 1963. "Je groeit er in, het is een familiebedrijf en onze beide echtgenotes werken volop mee. Wij zijn sterk in reparaties van horloges, klokken, goud- en zil ver en hebben ruime collecties in horloges en sieraden. In de loop der jaren hebben we een vaste klantenkring opgebouwd: ouders, hun kinderen, later kleinkinderen, hele generaties. Dat is de laatste tien jaar wel wat minder. Je krijgt nu veel meer passanten in je winkel." In 1988 namen Gerard en Johan de zaak over en onderging de juweliers zaak een flinke verbouwing. Beide hadden hun specialisatie: Johan is de goud- en zilversmid en Gerard is de horlogemaker. "Een bijzondere combinatie die je niet vaak meer tegenkomt. Zo konden wij service bieden op een breed terrein", aldus Johan, die nog actief blijft als goud- en zilversmid. In de laatste week is er 50 pro cent korting op alles. Maan dag gesloten. Juwelier van den Berge, Lange Delft 40, Mid delburg De Rijksbijdrage voor de promotie van Nederland als toeristenland loopt terug van 16,6 miljoen euro dit jaar naar 5,8 miljoen euro in 2015. "Dit is geen goede zaak. Daar ben ik heel eerlijk in", reageert ei genaar John Vos van camping In de Bongerd in Oostkapelle. Middelburg Chocolaterie Burger in de Korte Delft viert dit jaar het 60-jarig bestaan. De komende vier we ken zijn er opeenvolgend jubi leumaanbiedingen in bonbons, toffees, chocoladetabletten en chocoladespekken. Vader Adri- aan Burger en zoon Anthony zijn samen eigenaar van Choco laterie Burger. Op 1 december 1950 werd de van J.M. Ster- zenbach overgenomen winkel geopend en later, in 1966, werd het pand aan de overzijde van de straat nieuw betrokken. "Wij waren een Verkadewinkel. Ver kade had vroeger losse koekjes in mooie blikken. Die wogen we nog zelf af', vertelt Anthony, "In oktober 1986 ben ik er een tabaksspeciaalzaak begonnen en ging de chocolaterie naar de Korte Delft. Mijn ouders heb ben lange tijd samen de winkel gedaan. Mijn vader maakte de etalages en mijn moeder was al tijd bezig met verpakken en op maken van artikelen zoals voor Sinterklaas, Kerst en Pasen." Tegenwoordig werkt een team van zes dames parttime in Chocolaterie Burger. Het assortiment is groot en veel zijdig: bonbons, eigen fabri kaat, gemaakt van Belgische Callebautchocolade, met di verse lekkere vullingen zoals slagroom, en truffels. "Wij werken samen met een col lega uit Amstelveen die de fabricage voor zijn rekening neemt. Zo zijn wij verzekerd van topproducten", weet de nog steeds actieve Adriaan. Voor de toeristen Delfts Blauw, babbelaars, veel Zeeuwse streekproducten en een eigen likeurkruikje met de Lange Jan en de Abdij er op. Exclusieve Franse jam en Engelse thee van Twinings. Tabletten Lindt chocolade uit Zwitserland en Italiaan se nougat. Origineel zijn de bedankblikjes gevuld met fudge. Chocolaterie Burger: telefoon 0118-633574. Marcel uan der Voort Oostkapelle Midddlburg Het hoogste punt van het nieuwe gebouw van Autobe drijf Murre aan de Mortie reboulevard in Middelburg is vorige week bereikt. Het project bestaat uit een to taalconcept van werkplaats, showroom, tankstation, was- straat (en wasboxen) en een overdekte stofzuigruimte. Ook wordt gebruik gemaakt van een uniek waterbeheer- singsprogramma voor de autowasstraat. Volgens Joos Nijsse van het gelijknamige architectenbureau in Middel burg de langste en meest ge avanceerde van Zeeland. "De architectonische uitstraling, verwant aan het eerder door ons bureau ontworpen gebouw voor Autobedrijf Murre in Vlis- singen, is een antwoord op de hoge kwaliteitsambities van het bestemmingsplan Mortiere. Hopelijk vormt dit gebouw een catalysator voor de verdere ont wikkeling van dit hoogwaar dige bedrijventerrein in Mid delburg." Wethouder Johan Aalberts Anthony en Adriaan Burger. FOTO: LEON JANSSENS Vos doet zelf ook aan pro motie: "Ik maak reclame in vakbladen, maar ga niet naar beurzen. Ik verwacht dat ik het gat kan opvangen dat door de bezuinigingen ontstaat." Mare Vernooij van strandpaviljoen Piet Hein, bij de duinovergang Westduin vindt de bezuiniging een slechte ontwikkeling. "Mijn Zeeuwse collega's en ik zijn voor een groot deel afhankelijk van Duitse toeristen. Ik denk niet dat hierdoor op korte termijn minder toeristen naar Wal cheren komen. Wel is het op langere termijn merkbaar. Als de Duitsers wegblijven krijg ik minder inkomsten", verduide lijkt hij. "Er moet nu eenmaal bijna overal bezuinigd worden, dus ook hier. Ik heb er niet zo'n moeite mee", meldt Arlette Ventevogel van restaurant Wa terfront op de Vlissingse bou levard. Ze vervolgt: "Vaak wor den mensen op bepaalde posten hierdoor gedwongen eens wat creatiever om te springen met De verminderde Rijkssubsidie is in Zoutelande nu nog niet merkbaar. hun 'anders zo vanzelfspreken de budgetten'. Bezuinigen zie ik niet per definitie als een ach teruitgang. Het biedt soms ook (gedwongen) kansen." Jerry van Zuylen is directeur van de Ama- dore Groep met op Walcheren de hotels Arion en Arneville en de grandcafés Raymondo en Stefano's. "Wij doen in Neder land veel aan promotie, zoals commercials op televisie- en radiozenders. Ook staan wij op vakantiebeurzen in eigen land." Hij voegt eraan toe: "Duitsland en België zijn de volgende doel groepen en wellicht gaan wij in die landen ook promoten. Ik vind dat ondernemers veel sa men kunnen doen. Samenwer king is de oplossing." Dat sa menwerken klinkt als muziek in de oren bij Leendert van Nieu- wenhuyzen van het Vlissingse hotel-restaurant De Belgische FOTO: JASPER KARMAN Loodsen Sociëteit, camping de Nolle en de strandhuisjes. "Veel moeten de ondernemers samen doen. Promoten vind ik heel belangrijk. Ik kom ook op beurzen. En richt mij vooral op Nederlanders, Duitsers en Bel gen." Directeur Jan Jacobs van Stichting Vlissingen Promotie benadrukt dat de rijksbezui niging geen invloed heeft op zijn budget. "Wij hebben tot en met 2012 een subsidiecontract met de gemeente Vlissingen en dienen dat gewoon uit", aldus Jacobs. heeft 18 januari de eerste paal geslagen voor de nieuwbouw van Carwash Murre Mortiere. De nieuwbouw vordert volgens FOTO: JOOS NIJSSE ARCHITECTUUR de planning. Het is de be doeling dat vóór de zomer vakantie de eerste auto's de carwash kunnen gebruiken. S»5S5*ïf ma «fc -.sa a >»ia»« 8SS«' SSB0 m*. i Gerard, Lenie, Lien en Johan FOTO: LEON JANSSENS

de Faam | 2011 | | pagina 13