r Informatieavond Raboster 24 mei in grandcafé Willem Subsidie voor Park Toorenvliedt Commissie Maatschappelijke Zaken www.middelburg.nl Start derde fase bouwput Zuidsingel porthos Middelburg zoekt mantelzorgers voor nieuw beleid Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 18 mei 2011 De Faam pagina 9 Op 16,17 en 18 juni wordt de internationale dameswielerwed strijd de Raboster Zeeuwsche Eilanden gereden. De eerste etappe van deze wielerklassieker, een tijdrit, vindt plaats in Middelburg. De start en finish van deze tijdrit is op donderdag 16 juni op de Dam. De eerste wielrenster start om 18.30 uur en de laatste renster om on geveer 21.30 uur. Het parcours is op donderdag 16 juni van 17.00 uur tot uiterlijk 22.00 uur afgesloten voor alle verkeer, met uitzondering voor de hulpdien sten. Wel zijn er een aantal oversteekplaatsen voor auto's in het par cours. Fietsers en voetgangers kunnen, op aanwijzing van verkeersregelaars, nagenoeg over het hele parcours oversteken. De route van de tijdrit is als volgt: Dam, Sint Pieterstraat, Wagenaarstraat, Hofplein, Lange Noordstraat, Stadhuisstraat, Volderijlaagte, Klein Vlaanderen, Seissingel, Noordsin gel, Sportlaan, Nassaulaan, Krooneveldweg, Oostperkweg, Havendijk, Punt, Rotterdamsekaai, Dam. Voor vragen en voor mededelingen houdt de organisator, St. Wielerco- mité Koudekerke, in samenwerking met de gemeente Middelburg op dinsdag 24 mei een informatiebijeenkomst in grandcafé Willem aan de Oranjelaan. Deze bijeenkomst wordt in tweeën gesplitst. Om 19.00 uur voor onder nemers en om 20.00 uur voor omwonenden van het parcours. Gemeente Middelburg krijgt ruim 4 ton Europese subsidie voor park Toorenvliedt. Er bestaan al langere tijd plannen om het park Toorenvliedt aan te pakken. Tot op heden was geld het grootste probleem. Nu de gemeente Europese subsidie heeft gekregen kan de totale onderhoudsbeurt aan het park eindelijk uitgevoerd worden. Daarnaast zal er aandacht komen voor het Tweede We reldoorlog erfgoed in het park. Park Toorenvliedt maakt onderdeel uit van het overkoepelende Europese project Word War II - Heritage. Een project wat samen met partners uit Zeeland, België, Frankrijk en Engeland wordt uitge voerd. Provincie Zeeland is de hoofdpartner. De andere Zeeuwse partners zijn gemeente Vlissingen en het Muzeeum. Het complex aan bunkers in park Toorenvliedt is het enige overgebleven divi siehoofdkwartier uit de Tweede Wereldoorlog in Nederland. Er staan wel elf bunkers dicht bij elkaar. Het idee is om het verhaal over de oorlog te gaan vertellen vanuit het perspectief van het kind en de gewone burger tijdens de oorlog. In park Toorenvliedt zullen 2 a 3 bunkers gebruikt worden om jonge ren te interesseren voor de geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog. Gedacht wordt aan een combinatie van sport en spel. Ook wordt de toeganke lijkheid van het park verbeterd. Het plan bevindt zich in de initiatieffase. Er ligt'nog geen ontwerp. Het plan zal in samenwerking met de diverse belanghebbenden worden uitgewerkt. Een raadscommissie adviseert de gemeenteraad over raads voorstellen, die tot zijn werkterrein behoren. Aan het einde van elke commissiebehandeling wordt het advies van de commissie aan de gemeenteraad vastgesteld. De raadsvergadering staat op voor maandag 6 juni. Op woensdag 25 mei vergadert de commissie Maatschappelijke Zaken. Die gaat het onder andere hebben over investeringskosten'nieuwe wel- zijnsaccommodatie Griffioenstraat, het beschikbaar stellen krediet aan passing Kloveniersdoelen en de directeur Scheldemondcollege presenteert de bestuurlijke fusie Scheldemondcollege en Nehalennia. De bijeenkomst is openbaar en begint om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. De agenda van de commissievergadering is te bekij ken op www.middelburg.nl via de banner Vergadering gemeenteraad'. Ook liggen de stukken vijf dagen voor de vergadering ter inzage in de hal van het stadskantoor. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-maii naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken- kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Eind mei start Heijmans Bouw Zeeland (HBZ) met de uitvoering van de derde fase van de sane ring van de bouwput aan de Zuidsingel. Het gaat om de derde fase van de in 2008 ver leende bouwvergunning voor het saneren van de bouwput. Na uit voering van de derde fase kan het water volledig uit de put wor den gepompt. De put kan dan vervolgens worden gebruikt als fundament voor een nieuw wo ningbouwplan. In 2008 heeft de (toen nog) Wal- cherse Bouw Unie bouwvergunning gekregen voor de sanering van de Bouwput aan de Zuidsingel. Be doelde sanering, die bestaat uit het aanbrengen van een laag beton en het plaatsen van voorzetwanden over de bovenste drie meter, moest in ten minste drie fasen worden uit gevoerd. Dit heeft te maken met de grote hoeveelheid beton die in meer dere lagen moet worden aange bracht. In juni 2008 zijn de eerste twee fasen uitgevoerd. De derde fase werd uitgesteld om de mogelijk heid open te houden in de bovenste laag beton een aantal voorzieningen in te storten voor de op de bouwput te bouwen woningen. Dat de derde fase nog niet is uitgevoerd heeft alles te maken met de economische crisis. Het bouwplan uit 2008, dat voorziet in 78 woningen, bevat een groot aantal luxe appartementen waarvoor op dit moment te weinig animo bestaat. Op verzoek van de gemeente heeft HBZ, ondanks dat er nog geen zicht is op een definitief bouwplan, toch besloten om de derde fase uit te voeren. Zowel de gemeente als HBZ zijn van mening dat iets moet wor den gedaan aan de weinig fraaie aanblik van de bouwput. Nadat de derde fase is uitgevoerd kan de bouwput worden droog gepompt. HBZ en gemeente overleggen mo menteel over de toekomst van de bouwput. Indien aan het eind van 2011 nog geen duidelijkheid bestaat over het te realiseren bouwplan wordt overwogen de randen van de put af te werken en de bouwput een tijdelijke functie te geven. De bouw put is overigens sinds 2008 eigen dom van HBZ. Volgens planning zullen de werk zaamheden 23 mei beginnen met het plaatsen van de betonnen voor zetwanden. Het plaatsen en afwer ken van de voorzetwanden zal ongeveer 35 werkdagen in beslag nemen. Het storten van de derde laag onderwater-beton is gepland vanaf 4 juli en zal, net als in 2008, gedurende twee dagen en de tus senliggende nacht in een continue proces plaats vinden. Het beton krijgt vervolgens tijdens de bouwvak vakantie de tijd om te verharden. Het leegpompen van de bouwput is ge pland vanaf 15 augustus. De werkzaamheden worden ge coördineerd en uitgevoerd door HBZ. Voor het aanvoeren van de beton zal een vergelijkbare aanpak gelden als in 2008. HBZ zal overleg hebben met de Belangenvereniging Van A tot Z en de ondernemers uit de Korte Noordstraat over de situ atie tijdens het uitvoeren van de werkzaamheden. Daarnaast zullen omwonenden door HBZ schriftelijk worden geïnformeerd over de werk zaamheden. Foto: Aart van Belzen .4 ft,'"V Porthos is hét loket voor alle vragen op het gebied van welzijn, zorg en op groeien in Middelburg. In het loket werken Maatschappelijk Werk Walcheren, Stichting Welzijn Middelburg, MEE Zeeland, Indigo, Bureau Jeugdzorg, de GGD en de gemeente Middelburg samen. In het kantoor van Porthos aan de Sint Sebastiaanstraat 12, vindt u ook de Huurdersvereniging Middelburg, Facilitas Middelburg en Manteling. Meer informatie over Porthos vindt u op www.porthos.nl. U kunt ons ook bellen (0118) 75 1 4 00. Zorgt u voor een naaste? Bent u een mantelzorger? Dan kunt u ons helpen u te helpen! Wanneer is iemand mantelzorger? Als u (extra) zorg verleent aan een naaste met beperkingen en/of gezond heidsproblemen. U doet dit vanwege de persoonlijke band met die naaste. Het is uw partner, (schoon)ouder, kind, kleinkind, familie, vriend. Mantelzorg kan allerlei vormen van zorg/hulp omvatten, zoals huishoudelijke hulp, praktische steun (administratie of klussen in huis/tuin), verzorging, verpleging, begeleiding, emotionele steun, toezicht. Herkent u zichzelf hier in? Dan willen we graag van u weten waar u tegen aan loopt en waar de gemeente u mee zou kunnen helpen. Wij willen graag leren van uw ervaringen. Ook als u inmiddels geen mantelzorger meer bent. Waar gaan we dit voor gebruiken? Middelburg is gestart met de voorbereidingen voor de nieuwe beleidsnota Wmo. Het beleid rond mantelzorgers wordt in de nota ook opnieuw vormgegeven. Voor dit onderdeel kunnen we uw ervaringen goed gebruiken. We komen bij u thuis langs voor een uitgebreid gesprek. Uiteraard worden uw gegevens vertouwelijk behandeld. Voor meer informatie en opgave Mw. Tanja de Bruin, telefoon 0118 67 55 88 (te bereiken op maandag tot en met donderdag tussen 9 en 12 en 14 en 16 uur). Komt u eens naar het andere Grandcafé! Wij heten Willem en zitten op de Oranjelaan 17. Wij hebben alles van een kopje koffie tot een overheerlijke versgemaakte drie gangen-diner vanaf 8.50. Ook kunt u bij ons terecht voor feesten partijen en receptie's, bruiloften, noem het allemaal maar op. U wordt bediend door onze clienten van Philadelphia die bij ons een echt vak leren. Ook hebben wij elke maand een ander thema en dat is 4 juni een BBQ-avond! Op het buffet staan dan overheerlijke salades sauzen en stokbrood met huisgemaakte kruidenboter. En zullen wij voor u een lekker stuk vlees of vis bereiden in onze binnentuin op de bbq. Reserveer nu 0118-61 87 67.

de Faam | 2011 | | pagina 9