r Walcherse samenwerking landmeten Het woord aan raadslid Chris Simons Aanvang werkzaamheden rondom Roggeveenhuis Asfaltonderhoud Ampéreweg Arnestein 1,5 miljoen subsidie voor Bike Friendly City mÊÊÊÊm Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 18 mei 2011 De Faam pagina l m De gemeentes Middelburg, Vlissingen en Veere werken samen op landmeetkundig ge bied onder de naam Walcherse Landmeetkundige Dienst. De wethouders Suurmond (Vlissin gen), Maas (Veere) en Streng (Middelburg) tekenden daar voor vrijdag een overeenkomst. Gemeente Veere heeft nooit een landmeetkundige dienst gehad en gemeente Vlissingen heeft er en kele jaren geleden voor gekozen hun landmeetkundige dienst op te heffen. Deze twee gemeentes kochten de diensten in bij Middel burg. Op basis van die samenwer king is onderzocht of een hechter samenwerkingsverband mogelijk zou zijn, vergelijkbaar met de Wal cherse Archeologische Dienst. Bij de Walcherse Landmeetkundige Dienst werken twee personen. De ambtenaren werken vanuit het stadskantoor van Middelburg. Waar staat mijn gemeentehuis? De wethouders Maas (Veere), Streng (Middelburg) en Suurmond (Vlissingen) wijzen het gebouw aan met een sjalon tijdens de oprichting van de Walcherse Archeologische Dienst. Foto: Jacqueline Pruijsers Afgelopen weken was het gezellig druk in Middelburg. Vakantiegan gers en dagjesmensen overspoel den de binnenstad, met plattegrond in de hand of een gids die hun rond leidde. Ook veel bezoekers die met de riviercruises in Middelburg aan kwamen. Dit geeft toch wel aan dat de promotie van Middelburg werkt. Mede dankzij de evenementen van vorig jaar en de landelijke bekend heid van de kunst cultuurroute. Het initiatief van de kunst cul tuurroute heeft geleid tot veel par ticuliere galeriehouders die gestart zijn in Middelburg. De WD fractie juicht dit cultureel ondernemers schap toe. Goed om te zien dat dit ook kan zonder subsidie. Het geeft Middelburg een elan en een leven dige binnenstad. Bij de behandeling van de bezuini gingsnota hebben we ook de kleine cultuurinitiatieven ontzien, het gaat hier om kleine bedragen maar voor deze instanties van wezenlijk be lang. Toch moeten ook we goed blijven kijken naar de parels die Mid delburg heeft zoals de Zeeuwse Concertzaal en de Zeeuwse Biblio theek. Door de bezuinigingen van provincie en of gemeente staat de kwaliteit bij deze organisaties onder druk. Samenwerking zoeken met andere organisaties biedt mis schien uitkomst. Beide organisaties zijn te belangrijk voor Middelburg. De WD fractie vind dat de kwaliteit van het programma maar ook de openingstijden geborgd moeten blij ven. Gelukkig gaan we ook stappen on dernemen om de Cinema Middel burg aan een nieuw onderkomen te helpen. Hierbij vangen we twee vlie- Foto: Jan Koole gen in 1 klap. De Cinema onder nieuw dak in een gebouw wat al jaren leeg staat, de Kloveniersdoe len. Ook dit is alleen te realiseren door een initiatief van een particu liere onderneming, de Drukkery. De WD fractie ondersteunt dit van harte, zeker omdat dan een mar kant monumentaal gebouw van Mid delburg voor iedereen toegankelijk wordt. We hopen dat de gezellige drukte in Middelburg de komende maan den aanhoud. Dit zal zeker lukken met de evenementen die nog gaan komen. Deze drukte is goed voor Middelburg'en voor onze onderne mers. Als u vragen heeft of met ons wil meedenken kan dit. Op maandag 6 juni a.s. houden we ons liberale café in "de Mug" aan de Vlasmarkt, van 17.00 uur tot 19.00 uur. le dereen is van harte welkom. Frac tieleden en wethouder zijn aan wezig om met u op informele wijze van gedachte te wisselen over de gemeente Middelburg. Chris Simons Fractievoorzitter WD chrsimons@zeelandnet.nl Het bouwrijp maken van de kavel rondom het Roggeveenhuis start op 23 mei. Dit houdt in dat de bomen, heesterbeplanting, paden en par keerplaatsen aan de Noordweg en Noordsingel verwijderd worden. De parkeerplaatsen aan de Noordsingel en Noordweg komen vanaf 22 mei te vervallen. De gemeente zet de parkeerplaatsen af. Er worden momenteel voorbereidingen getroffen om op korte termijn de ondergrondse containers te verplaatsen. De in het trottoir aanwezige containers aan de Noordsingel zullen, nagenoeg op dezelfde plaats, achter de trottoirband in het toekomstig groen gezet worden. Door het verplaatsen van deze containers zal de rijbaan weer vrijgemaakt wor den. In juni wordt aan de Wiardi Beckmanlaan twintig parkeerplaatsen ge maakt. Deze parkeerplaatsen zullen tijdens de bouwperiode gebruikt kunnen worden door de medewerkers van de bouwbedrijven. Voor meer informatie en antwoorden op uw vragen over de bouwwerk zaamheden houdt Woongoed Middelburg een inloopuur. Dit inloopuur is gepland op donderdag 30 juni om 19.30 uur in de entree van het Rog geveenhuis. U krijgt dan meer informatie over de planning, bouwroute en eventueel andere zaken aangaande de bouwactiviteiten. Voor vragen of opmerkingen over het bouwrijp maken van de kavel kunt u contact opnemen met de projectleider van het Roggeveenhuis de heer Dick Sakko van de gemeente Middelburg. Zijn telefoonnummer is (0118) 67 53 13. De nieuwe Ampéreweg (de toegangsweg van Arnestein vanaf de N57) moet nog voorzien worden van een nieuwe asfaltdeklaag en nieuwe mid dengeleiders. De werkzaamheden worden uitgevoerd van 23 tot en met 27 mei. De Ampéreweg is dan afgesloten voor verkeer. Arnestein zal bereikbaar zijn via de Torenweg/Waldammeweg. Het verkeer wordt omgeleid. Op het kruispunt met de Herculesweg zal maar één rijstrook beschik baar zijn. Tevens zal er asfaltonderhoud gepleegd worden aan de (noordelijke) Ampéreweg tussen de Herculesweg en de Ohmweg. Ook dit gedeelte is van 23 tot en 27 mei worden afgesloten voor ver keer. Beide werkzaamheden zijn weersafhankelijk. Bij slecht weer (regen) wordt het werk uitgsteld. Op de site van de gemeente kunt u lezen wanneer de werkzaamheden dan plaats zullen vinden. Gemeente Middelburg krijgt in in totaal 1,5 miljoen euro subsidie om de stad vriendelijker te maken voor fietsers. Europa steunt het project met negen ton, Provincie Zeeland met zes ton. Vanuit de ambitie om Middelburg een meer fietsvriendelijke stad te laten zijn is het zogenaamd integraal programma "fietsen in Middelburg" op gesteld. Dit programma is later omgedoopt in de benaming "Bike Friendly City". Dit komt omdat hiervoor een Europees subsidietraject voor wordt doorlopen; waarbij samengewerkt wordt met diverse andere Europese partners (Kortrijk, Boulogne -sur- Mer, Cambridge en Sout hend - On - Sea, Provincie Zeeland). Bike friendly Cities richt zich op het bevorderen en faciliteren van het ge bruik van de fiets als-duurzaam, gezond en plezierig vervoersmiddel in de steden van het 2 Zeeën gebied. Ook biedt het mogelijkheden voor recreatie, het verbetert het stedelijk welzijn en trekt bezoekers aan. Bike Friendly City richt zich op de volgende vier onderdelen: Fietsroutes Centrum Fietsparkeerplan Middelburg Onthaalparkeerkamer (transferium-oost) Missing links (routes naar het buitengebied) Komend halfjaar gaat Middelburg hard werken om samen met de inter nationale partners het project vorm te geven. Uiteindelijk start dit fiets- project in 2011 en is het in 2013 klaar.

de Faam | 2011 | | pagina 8