Start nieuwbouwproject Groote Markt Vlissingen Walcheren i Winkelen bij Adriaan Olivier is een belevenis Uit het Zakenhart van... Studie Centrum Middelburg De Kapper is vernieuwd 21 karakteristieke woningen worden in het Vlissingse centrum gebouwd Marsaki wil oude tijden laten herleven Ondernemers in Vlissingen worden klaargestoomd voor succes Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 18 mei 2011 De Faam pagina 18 Middelburg Studie Centrum Middelburg aan de Noordpoortstraat 5 is opgericht als reactie op de groei ende vragen naar extra leer- hulp in het onderwijs. Vaak is er binnen het onderwijs weinig tot geen mogelijkheid om deze hulp te bieden. Eigenaar Marije Meijering: "Hier i& behoefte aan. Na de PABO, verdere on derwijsopleiding en ervaring in het onderwijs, ben ik met SCM begonnen. Voor iedereen die op school zit, vanaf de basisschool, middelbaar onderwijs en be roepsonderwijs, en die onder steuning door middel van extra leerhulp en studiebegeleiding nodig heeft. Voor de leerling op de basisschool die problemen heeft met rekenen en taal, de tafels niet onder de knie krijgt of problemen met de spelling heeft. Voor middelbare scholie ren huiswerkbegeleiding, stu dievaardigheden aanleren zoals plannen," structureren en moti veren. De leerlingen komen in principe eerst met de ouders hierheen voor een gesprek. Eerst informeren, wat is er aan hand? We maken een plan van aanpak, wat gaan we doen en hoe gaan we dat doen. Kijken of we de proble men op kunnen lossen. Wat daarin heel belangrijk is dat iedereen een ander karakter heeft, een andere manier van leren. Er wordt per persoon, per leerling een passende begeleiding gemaakt." Mbo en Hbo studenten die door het ontbreken van een goede basis problemen hebben met Nederlandse taal en rekenen kunnen bij SCM terecht voor cursus en individuele bege leiding. Vanaf 25 mei begint Marije met lessen Frans voor leerlingen uit groep 7 en 8, een goede voorbereiding op het middelbaar onderwijs. Informatie: 06-53885062 www.studiecentrummid- delburg.nl De binnenstad van Vlissin gen wordt verrijkt met een bijzonder nieuwbouw project: Groote Markt. De verkoop van de 21 karakteristieke woningen start aanstaande zaterdag. Projectontwik kelaar Marsaki heeft, in samenwerking met l'escaut woonservice, het project Groote Markt ontwikkeld. Carien Midavaine Vlissingen Jaap van Veggel, verkoop co ordinator van Marsaki, is trots op dit nieuwbouw project. "De locatie van deze nieuwbouw is uniek. De plek ligt als het ware ingeklemd tussen het Bellamy- park en de Vlissingense binnen stad. Om preciezer te zijn, de woningen komen parallel aan de Spuistraat en Molenstraat. Centraal gelegen, maar toch in de luwte." Voorheen was deze plek bebouwd met naoorlogse woningen. Inmiddels zijn die woningen gesloopt en is het ge bied klaar voor de nieuwbouw. De stijl die voor het nieuwbouw project is gebruikt, past bij de sfeer van vroeger en is op eigen wijze toegepast in het ontwerp van de nieuw te bouwen wo ningen. In totaal zijn er veertien verschillende type woningen, elke woning bestaat uit drie bouwlagen. Door de toepassing van verschillende steensoorten zijn de woningen uniek in het gevelbeeld. De projectontwik kelaar wil met deze hoogwaar dige nieuwbouw oude tijden la ten herleven en het karakter van het stadsdeel in ere herstellen. Op zaterdag 21 mei is de start van de verkoop van de wonin gen. Geïnteresseerden kunnen van 10.00 tot 12.00 uur terecht op de hoek van de Gasthuis straat en de Slijkstraat in Vlis singen. Van Veggel heeft grote verwachtingen met betrekking tot de verkoop. "De belangstel ling voor het project Groote Markt is groot. Al eerder merk ten we dat tijdens de presenta tie op de Woonbeurs Walcheren afgelopen najaar. Door de grote belangstelling is het project in een stroomversnelling geko men." Aanstaande zaterdag zal niet alleen promotiemateriaal te zien zijn, een maquette moet het beeld van de Groote Markt compleet maken. Zodra er vol doende woningen verkocht zijn, zal de bouw van het nieuwbouw project Groote Markt beginnen. "Naar verwachting begint het in september. De doorlooptijd van de bouw van de 21 wonin gen zal ongeveer één jaar zijn." Marsaki heeft uit allerlei rich tingen belangstellenden voor dit project gehoord. "Jong en oud, het zijn heel verschillende doelgroepen die geïnteresseerd zijn." www.marsaki.nl Vlissingen De Kamer van Koophandel Zeeland en gemeente Vlis singen houden op maandag 23 mei een startersavond. Daarmee willen zij bijdra gen aan het succes van de startende ondernemers. Het starten van een eigen zaak in Vlissingen zit in de lift. Zo zijn er vorig jaar meer dan 244 ondernemers voor zich zelf begonnen in de gemeen te. Een groei van maar liefst 24 procent ten opzichte van het jaar ervoor. Toch blijkt dat de helft van deze jonge on dernemers binnen vijf jaar er de brui aan geeft door gebrek aan succes. Vooral een eigen bedrijf in de persoonlijke dienstverle ning en de detailhandel zijn erg in trek in Vlissingen. Maar er komt veel om de hoek kijken om van een eigen zaak een succes te maken. Tijdens de bijeenkomst wordt het huidige ondernemers klimaat en de kansen in Vlis singen in beeld gebracht. Ook vertellen verschillende, ervaren ondernemers over hun succes en de valkuilen van hun eigen bedrijf. Dat zijn Carla Jacobsen van damesmodezaak Op&Top Zij; Corrie Marteijn van Zwem school Zeeland en Lianne van Belzen van Hotel Brasserie de Leugenaar. Daarnaast komen onderwerpen aan bod zoals financiering, verzekeringen, belastingen en marketing. Ver schillende vakspecialisten uit de gemeente staan klaar om in te gaan op persoonlijke vragen als heb ik een goed product? Waar zitten mijn concurrenten? Wat is een goede locatie voor mijn bedrijf? En, niet te vergeten... hoe kom ik aan klanten? Er zijn verschillende or ganisaties aanwezig die de ondernemer verder helpen zoals Rabobank Walcheren Noord-Beveland, Belasting dienst, Accountants- en Ad viesgroep Rijkse, Sas Assu rantiën, Ropa webdesign en Roosevelt communicatie. De bijeenkomst in het stadhuis is van 19.00 tot 22.00 uur en gratis. Aanmelden via: www.kuk.nl/startvlis- singen Met een drukbezochte middag heropende De Kapper vrijdag de vernieuwde kapsalon. Eigenaar Margriet van der Bijl: "Het in terieur was tien jaar oud en echt niet meer van deze tijd. Alles verandert, mensen zijn druk en ik vind als je bij je kapper komt dan mag je verwend worden. Wij hebben er een hele wellnesshoek er bij gekregen, vier was-units mét massage. Bij de haarwassing van de klanten gaat ook de mas sage in de stoel in werking. Een heel prettige massage voor rug en benen. Lekker tot rust komen, bij de kapper kun je ontspan nen. Echt een stukje wellness. De klant kan zelf kiezen voor deze behandeling en dit is niet van invloed op de prijs." De was- units zijn afgeschermd met tus senwanden van glas. De Kapper, dames-, heren- en kinderkapsa lon, is nu licht en ruim ingedeeld met een zwarte tegelvloer en een wand van decoratieve steentjes in warme kleuren. Alles ia nu gelijkvloers. Margriet werkt met producten van het merk Matrix. "Op biologische ba sis, hoge kwaliteit en goed betaalbaar. Vooral haarkleu ren heeft een grote vlucht ge nomen; Matrix geeft glans, goede dekking en houdbaar heid. Technisch een heel goed product. Wij werken met een team van acht hair- stylistes samen met elkaar." Binnenkort wordt een nieuw computersysteem in gebruik genomen waarbij de klanten een klantenpas krijgen. Daar kan korting op gespaard wor den en via email wordt men op de hoogte gehouden. De Kapper werkt op afspraak én men kan vrij binnenlopen. Maandag vanaf 13.00 uur geopend. De Kapper, Korte Geere 10, Middelburg, tele foon 0118-633488 www.dekappermiddelburg.nl Middelburg Adriaan Olivier, kinderwoon winkel en interieur, is verhuisd naar Sint Janstraat 3a. Wanneer je bij Adriaan Olivier binnen stapt merk je dat winkelen een belevenis wordt. Ervaring De sfeer in de winkel, het ge waardeerd worden als klant, de prachtige producten en de goede service, leveren een er varing op die de klanten raakt. Eigenaar Sonja Engels: "We wilden graag een overzichtelijke winkel, in de binnenstad, hartje Middelburg, die goed in de loop ligt. We zijn in april verhuisd naar deze lokatie in de Sint Jan straat, een gezellige winkelstraat met hippe winkels en trendy cafeetjes. Onze winkel zit in een mooi oud pand met grote etalages. Onze klanten reageren enthousiast en ervaren het als een mooie sfeervolle" winkel." Het assortiment van Adriaan Olivier is hetzelfde gebleven zoals authentieke bedden, com modes, unieke, handgemaakte lampenkappen en heel veel accessoires. Opvallend is de grote collectie van LIEF! en prachtige krijtverfkleuren van Painting The Past, authentieke kleuren. "Bijzondere kraamca- deautjes die met zorg worden ingepakt," maar ook: „zelfs van cadeaubonnen maken we iets bijzonders", zegt Sonja Engels. "Vanzelfsprekend is ons gedeel te voor het volwassen interieur gebleven. Onstpanning Winkelen bij Adriaan Olivier is een vorm van ontspanning, je zintuigen worden geprikkeld." Maandag tot en met zaterdag geopend. Adriaan Olivier, Sint Jan straat 3a, Middelburg, telefoon 0118-850652 en www.adnaanenolivier.com Een impressie van het bouwplan Groote Markt in Vlissingen. FOTO: ROM MARSAKI De wellnesshoek, met rechts Margriet van de Bijl «pap» Sonja Engels met dochters Sophie en Annefleur

de Faam | 2011 | | pagina 18