Opknapbeurt parkeerterrein Oude Veerseweg Wel vlaggen op 17 mei Dierenasiel Walcheren voortaan in 10 september Het woord aan raadslid Jannie Sandee-Maljaars Open Monumentendag www.middelburg.nl In week 19 of 20 begint aannemersbedrijf KWS, in opdracht van de ge meente Middelburg, met het opknappen van het parkeerterrein aan de Oude Veerseweg. Het vernieuwde parkeerterrein wordt in week 24 op geleverd. Tijdens de werkzaamheden kan er geen gebruik worden ge maakt van het terrein. Met de komst van de N57 is het Middelburgse centrum via de oostzijde ontsloten en ontstaat er behoefte aan een parkeergelegenheid aan die zijde van de stad. Daarom is besloten het bestaande terrein een opknap beurt te geven. Het parkeerterrein wordt opnieuw geasfalteerd. Ook wordt het trottoir naar het terrein doorgetrokken, komt er om het parkeerterrein een af scheiding en plaatsen we openbare verlichting. Verder wordt er ruimte gemaakt voor vijf camperplaatsen, twee invalideparkeerplaatsen en twee oplaadpunten voor elektrische auto's. Burgemeester en wethouders van Middelburg hebben alsnog be sloten om dit jaar op 17 mei, de verjaardag van prinses Maxima, te vlaggen. Middelburg vlagde niet, omdat tijdens de Tweede Wereldoorlog op 17 mei 1940 de binnenstad geheel werd verwoest. Het gemeentebestuur vond het uit eerbetoon aan de slachtoffers van het bombardement niet gepast om op die dag te vlaggen. Vorig jaar heeft gemeente Middelburg extra aandacht besteed aan het bombardement, toen zeventig jaar geleden. Onder de naam 'Het Verge ten Bombardement' werden diverse activiteiten, presentaties en tentoon stellingen georganiseerd. Daarmee is een periode afgesloten waarin het bombardement uit de vergetelheid is geraakt. Het college van B&W is van mening dat dit tevens een aanleiding is om het vlaggenprotocol van Middelburg aan te passen en besluit daarom vanaf dit jaar weer te gaan vlaggen in de binnenstad op 17 mei. De vaste dagen waarop in Middelburg wordt gevlagd zijn: 31 januari. Verjaardag van de Koningin* 27 april Verjaardag van de Prins van Oranje* 30 april Koninginnedag* 4 mei Nationale Dodenherdenking 5 mei Nationale Bevrijdingsdag 17 mei Verjaardag van Prinses Maxima* Laatste zaterdag in juni Nationale veteranendag 15 augustus Formeel einde Tweede Wereldoorlog 7 december Verjaardag van Prinses Catharina-Amalia* 15 december Koninkrijksdag Vlaggen met oranje wimpel Met uitzondering van 4 en 5 mei wordt, indien de dag op zon- en feest dagen valt, één dag later gevlagd. Op 4 mei wordt de vlag vanaf 18.00 uur tot 21.15 uur half stok gehangen. Afgelopen weekend zijn de dieren uit het Dierenasiel Walcheren verhuisd naar hun nieuwe onderkomen aan de Maanweg 5 in Vlissingen. De loca tie aan de Oostperkweg in Middelburg sluit. Deze huisvesting is sterk verouderd. Na het samengaan van de dierenasiels van Middelburg en Vlissingen in 2005 is gezocht naar een nieuwe locatie. In juli van het vorige jaar ging de eerste paal de grond in. Enkele weken geleden werd het gebouw aan de Maanweg opgeleverd. Het biedt onderdak aan 24 honden en 120 katten. Het dierenasiel is op werkdagen geopend van 13.00 - 16.00 uur en op zaterdag van 11.00 - 12.30 uur. Om te vieren dat het nieuwe asiel open is, organiseert Stichting Dierenasiel Walcheren op 21 mei een opendag. Kijk voor meer informatie op www.dierenasielwalcheren.nl. woensdag 11 mei 2011 De Faam pagina 8 Altijd actueel: de-faam.nl Zaterdag 10 september is het weer Open Monumentendag. Ook u kunt meewerken om deze dag tot een succes te maken. De Monumentendag is een manier om mensen intensiever in contact te brengen met hun historische ge bouwde omgeving en zo de be langstelling voor monumenten en monumentenzorg te vergroten. Op Open Monumentendag zijn landelijk duizenden monumenten gratis ge opend voor publiek. Het thema van de 25e Open Monu mentendag is Nieuw gebruik - Oud gebouw en gaat over herbestem ming. Herbestemming van monu menten sluit nauw aan bij de missie van Open Monumentendag. De toegenomen publieke aandacht voor monumenten door de Open Monumentendag heeft er voor ge zorgd dat de zorg voor monumen ten steeds meer op de politieke agenda is komen te staan. En daarmee ook het behoud, de bete kenis en herbestemming van mo numenten. Bij zowel de Open Monumentendag als bij herbestem ming is aandacht voor behoud, maar ook voor ontwikkeling en een nieuwe vorm. En net als bij de Open Monumentendag wordt ook bij herbestemming vooruit geke ken en krijgen monumenten, onge acht hun leeftijd, een nieuw leven, een nieuwe betekenis, en kunnen daarmee een verbetering voor hun omgeving betekenen. Nieuwe bestemming In veel gemeenten hebben monu mentale gebouwen, om ze te kun nen behouden, een nieuwe bestemming gekregen. De ko mende decennia zullen veel gebou wen leeg komen te staan, zo is de verwachting. Verplaatsing van pro ductie, ontkerkelijking, teruglo pende middenstand, nieuwe eisen aan werkomgevingen en gezond- Tijd voor bezinning Tijdens de gemeenteraadsverga dering van 18 en 19 april is beslo ten hoe we in Middelburg de komende jaren 6,7 miljoen euro aan bezuinigingen of ombuigingen gaan realiseren. Aan deze besluit vorming zijn maanden van verga deren, onderhandelen en keuzes maken vooraf gegaan. Dat bezuini gingen van een dergelijke omvang impact heeft op de inwoners van Middelburg hebben we gemerkt aan de hoge opkomst tijdens de in formatiemarkten en de hoeveelheid aan insprekers tijdens de commis sievergaderingen. Insprekers die probeerden om raadsleden te over tuigen waarop vooral niet bezuinigd moet worden. Als fractie hebben we bij elk bezui nigingsvoorstel afgewogen of deze bezuiniging voor het CDA accepta bel is. Het probleem van bezuini gingen schrappen is dat je dan ergens anders op moet bezuinigen want het bedrag van 6,7 miljoen euro moest wel gehaald worden. Het besluit is nu genomen en de uit voering van de ombuigingsoperatie ligt nu bij het college waarbij we als van de insprekers. Waren we vol doende herkenbaar voor onze kie zers en hebben we onze beloftes uit het CDA-verkiezingsprogramma overeind kunnen houden. In de frac tievergadering zullen we hier uitge breid over spreken en wilt u hierover uw mening kwijt dan horen wij dat graag van u. Het is dus tijd voor bezinning. Het is 4 mei als ik dit stukje schrijf en dat is ieder jaar een dag van be zinning. De dag waarop we de slachtoffers van de Tweede We reldoorlog herdenken en de slacht offers die daarna tijdens oorlogen elders gevallen zijn. We beginnen met een vesperdienst in de Nieuwe Kerk en vervolgens sluiten we ons aan bij de plechtigheid op het Ab dijplein. Goed om daar ieder jaar weer met velen te zijn en samen de slachtoffers te gedenken. We mogen immers nooit vergeten dat leven in vrijheid niet vanzelfspre kend is maar dat we daar aan moet blijven werken. Jannie Sandee - Maljaars Raadslid CDA jsandee@hotmail.com heidszorg, of minder boeren zijn een paar redenen. Gebouwen die daarbij vrijkomen vragen om nieuwe bestemmingen. Veel van die gebouwen zijn juist de mo numenten die beeldbepalend zijn voor een stad of dorp. Ze staan er middenin, zoals de kerk, of waren decennialang de grootste werkge ver in de omgeving. Op Open Monumentendag zal de link gelegd worden tussen monu mentale gebouwen en hun nieuwe functie, nieuwe betekenis, of zelfs nieuwe omgeving. Meedoen en informatie Het Middelburgs organisatiecomité is op zoek naar huiseigenaren of instellingen die deze dag hun mo nument open willen stellen of men sen die iets vertellen over bovengenoemd thema. Vaste deelnemers aan de monu mentendag ontvangen binnenkort hun aanmeldingsformulier. Voor meer informatie of aanmel ding kunt u, graag voor 1 juni, con tact opnemen met Jacky Nijsen, telefoonnummer 67 54 58 of Annet Hannewiijk, telefoonnummer 67 52 82. Of mail naar j.nijsen@middelburg of a.hannewijk@middelburg.nl Van de Perrehuis in Nationale Monumenten Estafette Ter gelegenheid van 25e Monu mentendag vindt vanaf begin dit jaar de Nationale Monumenten Estafette plaats. In aanloop naar de Open Monumentendag voert de Nationale Monumenten Estafette langs alle provincies van Neder land. Elk weekend gaat voor het publiek een monument open dat behoort tot de nationale top 25 van best bezochte monumenten van 25 jaar Open Monumenten dag: de 25 Open Monumenten van de Week. Op zaterdag 4 juni gaat het van de Perrehuis aan het Hofplein open. Het is gratis toegankelijk en er worden rondleidingen verzorgd. Van de Perrehuis, Hofplein Foto: Jan Koole gemeenteraadsleden wel voortdu rend geïnformeerd zullen worden over de effecten van deze bezuini gingen. In de gemeentepolitiek is de rust nu even weergekeerd en als CDA-fractie willen we deze tijd ge bruiken om het hele proces te eva lueren. Hebben we ons gehouden aan de vooraf afgesproken kaders en hebben we voldoende geluisterd naar de argumenten en voorstellen Foto: Jan Koole

de Faam | 2011 | | pagina 8