r r Dodenherdenking Middelburg en Arnemuiden A Frank Streng burgemeester Medemblik porthos Julianabad open Verwijderen foutgeparkeerde fietsen rond station 9 mei Restauratie kademuur Tips voor vrijwilligersorganisaties en verenigingen Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 4 mei 2011 De Faam pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (Ö118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Porthos is hét loket voor alle vragen op het gebied van welzijnzorg en op groeien in Middelburg. In het loket werken Maatschappelijk Werk Walche ren, Stichting Welzijn Middelburg, MEE Zeeland, Indigo, Bureau Jeugdzorg, de GGD en de gemeente Middelburg samen. In het kantoor van Porthos aan de Sint Sebastiaanstraat 12, vindt u ook de Huurdersvereniging Mid delburg, Facilitas Middelburg en Manteling. Meer informatie over Porthos vindt u op www.porthos.nl. U kunt ons ook bellen (0118) 75 14 00. SWM organiseert in Porthos de IDEE bijeenkomst, voor vrijwilligersorganisaties en verenigingen. IDEE staat voor: Interactief Delen van Ervaringen en Expertise. Dé gelegenheid voor vrijwilligersorganisaties om elkaar te ontmoeten en ervaringen uit te wisselen. De bijeenkomst vindt plaats op dinsdag 24 mei van 19.00 -21.00 uur in Porthos, Sint Sebastiaanstraat 12 in Middelburg. Het programma, met ruimte voor uitwisselen ervaringen: Werving vrijwilligers - benader het eens anders Finus Kuijs (MWW) vertelt vanuit zijn ervaring bij Adesse (Kindertelefoon en Sensoor) hoe een nieuwe be nadering van de werving van vrijwilligers resultaat boekte. Omgaan met de media - hoe kom ik in de krant? Anita de Jong, voormalig eindredacteur PZC, geeft tips om positieve aandacht te krijgen in de regionale media. Wat is wel nieuwswaardig en wat niet? Er zijn geen kosten verbonden aan deelname. Aanmelden uiterlijk 18 mei via het contactformulier op www.samenvrijwillig.nl of telefonisch via 0118-751400. M'i» De dodenherdenking vindt woensdag 4 mei plaats op het Abdijplein. Het programma ziet er als volgt uit: 18.00 uur vlaggen halfstok 18.45 uur luiden klok Lange Jan 19.00 uur vesperdienst in Nieuwe Kerk 19.30 uur verzamelen op het Abdijplein 19.45 uur aanvang plechtigheid, toespraak burgemeester Koos Schouwenaar 19.48 uur samenzang begeleid door de Chr. Brassband Middelburg 19.50 uur Voordrachten Leerlingen van de Stedelijke Scholengemeenschap Nehalennia, de CSW van de Perre en het Calvijncollege zullen gedichten voordragen en de slachtoffers herdenken. 20.00 uur taptoe -twee minuten stilte- samenzang eerste en zesde couplet van het Wilhelmus 20.04 uur kranslegging 20.15 uur défilé Arnemuiden 19.30 uur klok luiden vanaf toren Nederlands Hervormde kerk 19.30 uur verzamelen op de Algemene Begraafplaats aan de Radermacherstraat (oude begraafplaats) 19.45 uur koraalmuziek door Muziekvereniging Arnemuiden 19.55 uur toespraak door wethouder J. Aalberts 20.00 uur hoornsignaal door Muziekvereniging Arnemuiden 20.00 uur twee minuten stilte daarna Last Post door Muziekvereniging Arnemuiden Wilhelmus eerste en zesde couplet kranslegging onder begeleiding van koraalmuziek door MVA afsluiting Maandag 2 mei is het Julianabad aan de Koningin Julianalaan in Arnemui den open gegaan. Er kan iedere dag, behalve op zon- en feestdagen, in het buitenbad gezwommen worden tot en met zaterdag 3 september. Openingstijden is voor het vrijzwemmen open van maandag tot en met zaterdag van 13.15 uur tot 17.00 uur. Maandag 9 mei worden de fietsen verwijderd, die rondom het NS-station in Middelburg niet in de daarvoor bestemde beugels staan. Waarom deze actie? Buiten de fietsenstallingen staan dagelijks tientallen fietsen gepar keerd. Hierdoor zijn perrons, sta tionsrestauratie en kaartautomaten lastig bereikbaar. Vooral ouderen, gehandicapten en hulpdiensten ondervinden hier hinder van. De gemeente en NS willen middels ruimingsacties de overlast vermin deren. Fiets weg? Eigenaren, die hun fiets missen en die tijdens de actie verwijderd is, kunnen die ophalen tegen con tante betaling van 15 euro en op vertoon van legitimatiebewijs en passende fietssleutel. Ophalen kan bij Stichting Gered Gereed schap aan de Arnesteinweg in Mid delburg van maandag tot en met donderdag van 09.00 uur en 15.00 uur. Vorige week donderdag is wethouder Frank Streng voorgedragen als burgemeester van de gemeente Medemblik. Streng treedt over twee maanden in functie. Sinds 2006 is Frank Streng wethouder van de ge meente Middelburg, daarvoor werkte hij bij de gemeente Veere. Foto: Aart van Belzen Foto: Aart van Belzen In februari gaf wethouder Frank Streng het startsein tot de restau ratie van de kademuur langs de Rouaansekaai. Het werk van het eerste gedeelte (tot aan de Bel- linkbrug) zou volgens de planning worden met het tweede gedeelte (tot aan de Spijkerbrug). Door het verlengen van de werkbare pe riode (voordat de vorst invalt) wordt er in september al begon nen met het tweede gedeelte. tot en met april duren. Echter, het restauratiewerk is nog niet klaar. Daarom wordt er doorgewerkt tot eind mei. Volgens de eerder gemaakte plan ning zou er in oktober gestart

de Faam | 2011 | | pagina 9