r Wijkbeheergroep zoekt nieuwe leden Het woord aan raadslid Willemien Treurniet www.middelburg.nl Koninklijke onderscheidingen voor negen Middelburgers M;dde|burg v!agt niet op 17 mei Gemeentelijk balies dicht, parkeergarages gratis open Wijziging data ophalen huisvuil Laatste wijktafels van de eerste ronde Vergadering over straten Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 4 mei 2011 De Faam pagina 8 Afgelopen vrijdag was het lin tjesregen. Burgemeester Koos Schouwenaar was de hele dag op pad om Middelburgers te verrassen met een koninklijke onderscheiding. De burgemeester reikte de ver sierselen behorende bij de konink lijke onderscheiding uit aan: de heren J. Joosse, Arnemuiden, A.J.T. Willeboordse, L..J. Joosse, H. van Klinken en G.J. Smit (rid der) en aan de dames P.C.S. Maas, A. Joosse-de Bruin, A.E. Harwijne-Vroomman (ridder) en J. Smolders-Helmendag. Zij werden daarmee lid of ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Mevr. A. Joosse-de Bruin en dhr. L.J. Joosse ontvangen van burgemeester Koos Schouwenaar een koninklijke onderscheiding. Foto: Jan Koole De wijkbeheergroep Arnemuiden is op zoek naar nieuwe leden. Een aantal leden heeft onlangs aangegeven zich niet langer in te zetten voor de wijkbeheer groep. Els Goudt, Liesbeth Mar- teijn, Peter Rotte en Ronny Theune willen verder gaan, maar zijn op zoek naar versterking. Wat doet een wijkbeheergroep? Een wijkbeheergroep (WBG) is een groep bewoners die zich op vrijwil lige basis heeft georganiseerd. De WBG heeft een signalerende, in ventariserende en initiërende func tie als het gaat om het verbeteren van de leefbaarheid, het verster ken van participatie en zelfwerk zaamheid van en door bewoners en de integrale aanpak van buurt problemen. Voor de gemeente Middelburg zijn de wijkbeheer groep de ogen en oren van de wijk. Zij weten als geen ander wat er speelt in de wijk. Een keer per maand komt de WBG bij elkaar voor een overleg met gemeente en politie. Aanmelden Heb je interesse om je in te zetten voor de leefbaarheid in Arnemui den? Meld je dan aan bij de wijkbe heergroep of de wijkmanager. Stuur een mail naar arnemuiden@ wijkaanpakmiddelburg.nl of naar info@middelburg.nl, t.a.v. wijkma nager Y. van Nunen. Voor meer in formatie kun je contact opnemen met de wijkmanager via (0118) 67 50 00. Openingstijden WOP In het oude stadhuis aan de Langstraat- is het wijkondersteu- ningspunt (WOP) gevestigd. De openingstijden van het WOP wijzi gen met ingang van volgende week. Voortaan is dit geopend: iedere le dinsdag van de maand van 19.00 tot 20.00 uur iedere 3e dinsdag van de maand van 10.30 tot 11.30 uur Voor informatie over de wijkbe heergroep kijk op www.wbga.nl. Een van de interessante aspecten van mijn functie als raadslid vind ik de vele ontmoetingen met instellin gen, bedrijven en bovenal de bur gers van Middelburg. Ik vind het belangrijk hun verhaal te horen, bij raadsvoorstellen naar hun kant van de zaak te luisteren en naar aanlei ding hiervan tot een afgewogen oordeel te komen. Ook de wijktafels vormen een goede gelegenheid om burgers te ontmoeten. Op de laatst gehouden wijktafel in Nieuw-Middelburg sprak ik met de vrijwilliger die het wijkon- dersteuningspunt (WOP) in deze wijk bemant, of liever, bevrouwt. Naar aanleiding van dit gesprek ben ik zelf ook eens op bezoek gegaan bij dit WOP. Terwijl ik mijn fiets par keer, hóór ik dat er binnen druk ge beld wordt. Dat is heel gebruikelijk, zo blijkt tijdens het gesprek. Wijkbe woners weten het wijkondersteu- ningspunt te vinden! De mensen van het wijkondersteuningspunt spreken zelf liever van een wijkontmoetings- punt. Wat is het belangrijk dat er een plek is om elkaar te ontmoeten in de wijk waarin we wonen, waarin we leven. Door ontmoetingen ge beuren er mooie dingen. We leren elkaar beter kennen en weten el kaar beter te vinden. Dit komt de leefbaarheid in de wijk ten goede. De Christenunie zou graag zien dat bewoners zelf het initiatief nemen om de wijk leefbaarder te maken. Maar dan moeten de verantwoorde lijkheden hiervoor wel in de wijk neergelegd worden. De mensen in de wijkbeheergroe- pen en op het wijkondersteunings punt doen huri werk geheel vrijwillig. Wat geweldig dat er steeds weer burgers zijn die dit vrijwilligerswerk willen doen! Dat geldt ook voor al het andere vrijwilligerswerk op scholen, op sportclubs, in de wijk, in de kerk etc. De Christenunie zou graag zien dat dit werk wordt gesti muleerd en ondersteund vanuit de gemeente én dat het bij de wijkbe woners blijft. Dit komt de wijk ten goede: het zorgt ervoor dat men sen elkaar in de wijk ontmoeten en samen initiatieven blijven nemen. Met vriendelijke groet, Willemien Treurniet Raadslid Christenunie watreurnietcu@kpnmail.nl Het gemeentebestuur heeft, afwijkend van de landelijke vlaginstructie, besloten om op de verjaardag van Prinses Maxima op 17 mei niet in de Middelburgse binnenstad (stadhuis en Lange Jan) te vlaggen. Op 17 mei 1940 werd immers door het Duitse bombardement een groot deel van de Middelburgse binnenstad verwoest. Aan bewoners en instellingen in de binnenstad wordt gevraagd de gedragslijn van de gemeente te willen volgen. Dit gebied wordt begrensd door de vesten en het Kanaal door Walcheren. Met Bevrijdingsdag (donderdag 5 mei) en op vrijdag 6 mei zijn de ge meentelijke balies in het stadskantoor gesloten. Gratis parkeren Met Bevrijdingsdag is het op straat en in de parkeergarages gratis parkeren. Huisvuil van donderdag 5 mei (Bevrijdingsdag) wordt op vrijdag 6 mei opgehaald. Wij vragen u om op 6 mei het huisvuil voor 7.00 uur buiten te zetten. Milieustraat De milieustraat aan de Waldammeweg is op donderdag 5 mei gewoon open. Wijktafels vormen het overleg tussen bewoners, gemeente, de wijkwethouder en maatschappelijke instellingen, zoals politie, Woongoed en wijkverenigingen. Wijktafel Nieuw- en Sint Joosland Op dinsdag 10 mei is de wijktafel Nieuw- en Sint Joosland. Zij gaan het hebben over de stand van zaken in het dorp, aanwenden van het dorps- tafelbudget en er is een presentatie van de heer Van Westenbrugge van Rijkswaterstaat over de sanering van het Kanaal door Walcheren. De bij eenkomst wordt gehouden in het 'Durps uus op d'n oek' en begint om 20.00 uur. Wijktafel Arnemuiden De wijktafel Arnemuiden is op donderdag 12 mei. Deze wordt eenmalig voorgezeten door de heer Jo Kodde. Op de agenda staan onder andere een presentatie van Rijkswaterstaat over de sanering van het Kanaal door Walcheren en een presentatie over de stand van zaken valorisatie Arnemuiden. Een onderwerp dat al vaker op de wijktafel gepresenteerd is en waarvan nu de laatste stand van zaken wordt verteld. De wijktafel vergadert in De Arne en begint om 20.00 uur. De agenda's en verslagen van eerder gehouden vergaderingen kunt u bekijken op www.middelburg.nl>wonen en leven> wijken en dorpen en dan wijktafels. Op woensdag 11 mei vindt er een openbare vergadering plaats van de commissie Straatnaamgeving. Deze vergadering is van 15.00 tot 17.00 uur in het stadskantoor. Op de agenda staat onder andere de naamge ving voor een nog aan te leggen straat achter de Veerseweg en de naamgeving van de toekomstige aangepaste weg naar sportpark de Voorborch. Foto: Jan Koole

de Faam | 2011 | | pagina 8