li Vermist! Van A naar beter? 't Grmtesclmrttf WL W 1Ê0 Peultjes MELIESTE Bospeen Bart zoekt een baasje om gezellig mee te knuffelen WAK Zeeland groeit uit naar landelijk evenement, 14 t/m 21 mei Koop een tekstlink in mei en krijg er gratis een maand bij Historisch besef ASPER6ES en AARDBEIEN Mandarijntjes 20 voor Bereik online uw lokale doelgroep! voor een vitaminekuurtje... HR*+ dubbelglas Spiegels Monumentenglas Douchecabines Hardglazen deuren Glas in lood Vakkundige montage üvingstoneweg 20, GOES zie: meliestegfas.nl Showroom geopend ma. t/m vrij. van 8.00 tot 17.30 uur. Zeeuwse Veteranendag ScreenLine" jaloezie tussen dubbelglas Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 4 mei 2011 De Faam pagina 5 www.deweekkrant.nl/maakmedia De gemeente Veere vindt, zo als verwacht, restanten van een oude stadswal en past deze in in de nieuw aan te leg gen parkeervoorziening Lees alles op www.de-faam.nl www.groenteschuurtje.nl tel: 0118591459 tussen Serooskerke en Oostkapelle .pp p-y Vin, roodwitte kater in de omgeving van I |k de Dishoeckstraat f in Vlissingen. f Erg schuw maar p :/PP heeft altijd honger. f >V p,. - J- Heeft u hem gezien f bel me op H 06-25508891 Volop Zeeuwse Glas handel Melieste is 11 min, vanaf de nieuwe tunnel kanaal Walcheren! wij hebben nog hele beste Hollandse Nieuwe oogstlekker fijn met bijv. heerlijk malse 100 gram Het toeristenseizoen is weer aangebroken op Walcheren. Ze willen het Arsenaal zien, musea en naar het strand. Alleen moeten ze die wel kunnen vinden. De bewegwij zering in Zeeland laat nogal wat te wensen over. Stuur uw foto's en opmerkingen hierover naar de redactie! Ellen De Vriend Vlissingen De bewegwijzering is gemaakt door techneuten, veelal achter een bureau. Maar in het ge bruik is het hele systeem soms niet erg handig. Zo staan er borden voor ruiters, fietsers en automobilisten en is soms de bordendichtheid extreem hoog met wegwijzers. Kunnen de dagjesmensen en toeristen vinden waarvoor zij op pad gingen? Tot het begin van deze eeuw zorgde de ANWB voor de borden op alle wegen. Nu heeft Rijkswaterstaat op de snelwegen en de gemeente zelf een eigen bewegwijzering. Daardoor komt het voor dat bestemmin- Middelburg De Zeeuwse veteranendag is inmiddels een traditie ge worden en wordt dit jaar voor de zesde keer gehouden. Op zaterdag 18 juni om 10.30 uur worden veteranen uit Zeeland, en van daar buiten, ontvangen in het Statencom- plex aan het Abdijplein. Er zijn toespraken van commis saris van de koningin Karla Peijs en burgemeester Koos Schouwenaar. Verder is er een herdenking en kransleg- ging. Vanaf 14.30 uur begint de parade vanuit de Sint Pie terstraat. Via het Damplein en de Lange Delft gaat het gezelschap naar de Markt. Het défilé wordt afgenomen door de Parade Inspecteur Kapitein Luitenant ter Zee mevrouw S. Trommelen. Tijdens het défilé vliegen oude oorlogsvliegtuigen over van de Stichting Wings to Victory. Ook doen een groot aantal oude legervoertuigen van het Bevrijdingsmuseum in Nieuwdorp aan het défilé mee. Aanmelden voor de ve teranendag bij Thijs Koops, telefoonnummer: 0118- 460807 of 06-50872045. Fietsers kunnen, volgens de borden, nog steeds naar Engeland. De Olau Line is echter al jaren weg. FOTO: JASPER KARMAN gen verdwijnen, omdat de weg overgaat van bijvoorbeeld een provinciale- naar een rijksweg. Het rijk, provincies, gemeen ten en waterschappen willen in 2013 een databank maken met alle wegwijzers er in. In de gemeenten Middelburg en Veere is nu een nieuwe snel weg aangelegd. Is daar alles duidelijk voor aangegeven? En in de gemeente Vlissingen is de bewegwijzering geactualiseerd, maar voldoet dat? Doe mee! Ergert u zich aan een verkeers bord dat niet klopt, een trek pleister op Walcheren die niet (of verkeerd) aangegeven staat. Ziet u veel toeristen die de weg kwijt zijn of storende, onduide lijke of verkeerde wegwijzers? Stuur dan een bericht met foto van de situatie naar de redactie De Faam, Fruitlaan 4c, 4462 EP Goes of via de e-mail naar: red.faam@whm.wegener.nl. in een flat te wonen, maar een tuin vind hij wel leuk. Interesse in Bart? Kom dan eens ken nismaken. Bel dan naar 0118- 613579. Of neem een kijkje bij het Dierenasiel Walcheren aan de Oostperkweg 9 in Middel burg. Het asiel is geopend van maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur. En op za terdag van 11.00 tot 12.30 uur. Op zon- en feestdagen is het asiel gesloten. dierenasielwalcheren.nl Middelburg Bart is een lieve ex-kater van twee jaar oud. Hij is op zoek naar een baasje waar hij ge zellig mee mag knuffelen. Bart is een mooie Europese korthaar in de kleur cypers. Hij heeft dieetvoer voor zijn blaasgruis, dus daar moet het nieuwe baasje rekening mee houden. Bart kan bij andere katten, bij honden is onbekend. Verder kan hij bij kleine- en grote kinderen. Bart vind het niet erg om ook plissé en rolgordijn geen onderhoud zon- en privacy regulerend strak design HR++ isolerend ideaal voor keuken en badkamer! m. De Week van de Amateurkunst (WAK) is in België geboren, opgegroeid in Zeeland en nu zelfs uitgegroeid tot een landelijk evenement. Tijdens de WAK kunnen bezoekers in zo'n zestig gemeenten door heel Nederland op tredens en exposities bezoeken, meedoen aan open repetities, workshops volgen of zich laten verrassen door één van de vele activi teiten op straat Wat is de WAK De WAK is een evenement voor en door de ruim 8 miljoen gepassioneerde amateurkun stenaars die Nederland rijk is. Een perfecte gelegenheid om kennis te maken met verschillende kunstvormen, van flamenco tot keramiek, van crossmedia tot fluisterpoëzie en van drumsessie tot straat theater. Feestelijke opening en afsluiting Op 13 mei vindt in de Grote Kerk in Veere de feestelijke aftrap van WAK Zeeland plaats en op 21 mei wordt de landelijke Week van de Amateurkunst afgesloten in Hulst. Iedereen is van harte uitgenodigd beide feestelijkheden bij te wonen. Kijk voor de manier van aanmelden en het programma op www.wakzeeland.nl. Een greep uit het programma Van binnenstad tot boulevard en van jong tot oud. De drie Walcherse gemeenten worden goed WAKker met optredens van o.a. Kunst bende en de Philharmonie in Vlissingen, workshops fotografie en creatief koken in Veere en muziek, zumba en exposities in Mid delburg. Het programma per gemeente staat op www.wakzeeland.nl. Volgende week staat het volledige pro gramma in dit blad. Knip 'tuit en steek het in uw zak. Zo heeft u altijd het programma bij de hand tijdens de WAK! Organisatie WAK: Zeeuwse gemeenten in samenwerking met SCOOP en Provincie Zeeland.

de Faam | 2011 | | pagina 5