Maaien rond broedende vogels M AF Ti VALLEN HEB IE EEN DOKTER NODIG! Voel je een professionele drummer met deze elektronische drumset Politieberichten inclusief stokken "Maaien in het broedseizoen ligt gevoelig..." Snel, veilig en gezond afvallen? Maar natuurlijk wel zonder terugval, bijwerkingen of hongergevoel. Want dan is het gemakkelijk vol te houden en voelt u zich snel en blijvend weer topfit. Dat kan met het online afslanksysteem van D for Diet. Het D for Diet dieet biedt veie voordelen Het prote'medieet zorgt voor toevoer van eiwitten waar door vetten en suikers verbranden. Hierdoor kunt u snel afslanken, maar ook veilig en gezond afvallen. Alle benodigde vitaminen en mineralen zijn al in het product opgenomen. Het beschermt bovendien de spiermassa. En u hoeft niet bang te zijn voor het jojo effect. Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 4 mei 2011 De Faam pagina 18 www.deweekkrant.nl/webwinkel Waterschap Scheldestromen is deze week op Walcheren begonnen met de voorjaars- maaironde. "Dit gebeurt in het broedseizoen. Wij kunnen niet wachten totdat het broeden in juli voorbij is. Dat zou niet goed zijn voor de verkeersveiligheid", verduidelijkt Sophie van 't Westeinde van het water schap in Middelburg. Marcel van der Voort Vlissingen "Het maaien begint op de meest gevaarlijke punten. Dat gebeurt tegenwoordig langs we gen en fietspaden in een zone van twee meter uit de zijkant van de verharding. Dat is be hoorlijk nieuw voor ons. Vroeger maaiden wij breder. Dit is een landelijke gedrags code en daardoor komen wij niet direct in het leefgebied van dieren en bijzondere planten. Breder maaien gebeurt wel bij kruispunten en bochten", laat Van 't Westeinde weten. Volgens haar is de kans klein dat in een strook van twee meter langs de weg vogels gaan broe den. "Dat doen ze niet in de uitlaatgassen en bij het lawaai. Maar als de maaier vermoedt dat er wordt gebroed gaat hij van de tractor af en kijkt of er eieren liggen", benadrukt ze. Het maaien tijdens het broed- seizoen maakt de tongen los. In het verleden is er veel kritiek geweest. Hoewel een maaier af en toe checkt of er eieren zijn, is er schade veroorzaakt. Behoedzaam Van 't Westeinde: "Ze gaan behoedzaam te werk omdat het een gevoelig onderwerp is. In het verleden zijn er inderdaad incidenten geweest." Ecologische wijze Hoewel het Waterschap Schel destromen langs 3.900 kilome ter Zeeuwse weg moet maaien gebeurt dat bij slecht drieën dertig kilometer wegbermen en zeedijken op ecologische wijze. Het waterschap voert het maai- sel af. Dat zorgt ervoor dat de berm of het dijktalud ver schraalt. Hierdoor verrijst er een gro tere variatie aan planten. Van 't Westeinde: "Dat gebeurt onder andere op de Zandvoortseweg tussen Sint Laurens en Grijps- kerke." Ze geeft toe dat het aantal kilo meters niet veel is. Verkeersveiligheid "In het kader van verkeersvei ligheid komen niet alle wegen op Walcheren in aanmerking Het maaien van de bermen op Walcheren is weer begonnen. FOTO: JASPER KARMAN voor maaien op ecologische wijze." Haar collega Pieter van der Meulen voegt daaraan toe: "Bovendien is er veel zwarè klei in de regio en daardoor is de verschraling niet altijd opti maal." Boeren en particulieren kunnen distels melden Tussen Zoutelande en West- kapelle komen veel distels voor. Die plaatsen met grote concentraties distels maait het Waterschap volledig. Particulieren en boeren mo gen distels melden bij het waterschap. "Het is niet de bedoeling dat de boer de dis tels op ons grondgebied gaat maaien", Iaat Van 't West einde weten. wwu;. scheldestromen.nl Maandagmorgen rond 04.00 uur is op de A58, ter hoogte van Vlissingen, een 28-jarige automo bilist uit Zoetermeermet zijn auto in de sloot terechtgekomen. Actuele politieberichten op www.de-faam.nl thuiswinkel waarborg

de Faam | 2011 | | pagina 18