Walcheren Evenementenhal ZEP Dome opent in september Ellen Dek is kandidaat voor Voetbal Award Solo Sandwich Espresso Uit het Zakenhart van... Goede kinderopvang bij Lien Artiesten gaan in ZEP Dome voor maximaal 2500 bezoekers optreden Zigzag delegatie positief verrast door Zeeuwse ondernemers "Het ZEP is nu zo goed ais klaar..." Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 4 mei 2011 De Faam pagina 16 Middelburg Solo Sandwich Espresso is genieten van je lunch in Mid delburg. Ewin Abel opende in maart zijn lang gekoesterde droom aan de Sint Janstraat 8: "Het blijft hangen en plots is de gelegenheid daar: de Solo Sand wich Espresso bar. Je kunt bij ons terecht voor heerlijke sand wiches bereid met kakelverse producten en eigengemaakte dressings en sausen. Wij ser veren, en dat durf ik te zeggen, de lekkerste espresso van Mid delburg. Espressokoffie van Kimbo, een oud Napolitaans koffiehuis." Ook Espresso in de varianten Caffe Lungo (Hol landse koffie), Cappuccino of Latte Macchiato (koffie ver keerd). Sandwiches met Itali aans beleg als pastrami (warm rundvlees); agnello (warme lamsham); coppa (beenham); Julia (salami/kaas); polio (kip filet); krokante pancetta (kaas/ kruidensaus). Met zalm, tonijn of rivierkreeft, en vegetari sche sandwiches met moz zarella, warme geitenkaas of zongedroogde tomaten en feta. Voor kinderen iets klei ner en belegd met Nutella of gesmolten kaas. De entree is uitnodigend, Solo Sandwich Espresso is ruim, heeft sfeervolle kleuren gecombi neerd met een mooie houten vloer en bar. Aan de wanden zijn wisselende exposities te zien. Voor gasten is er gratis draadloos internet (wifi). Het is er lekker koffie of frisdrank drinken, compleet met chocoladegebak of fris se crostata limone flambe. "Geen alcohol, maar lekker eten van een goede kwaliteit en met verse producten", zegt Ewin. Geopend vanaf 10.00 uur; zondag en maan dag dicht. Solo Sandwich Espresso, tel: 0118-750866 www.solosandwich.nl Vlissingen De stichting Zeeuwse Inno vatie Groep/Zeeuwse Aan jaag Groep, kortweg ZIG ZAG, is in 2009 opgericht om innovatieve initiatieven en ideeën een financieel im puls te geven. De stichting is een onafhankelijke par ticuliere organisatie zonder winstoogmerk, telt drie be stuursleden en een coördi nator. Sinds de oprichting zijn er ruim zestig aanvragen ontvangen. Hiervan zijn er inmiddels 25 gehonoreerd met een subsidiebedrag, ren teloze lening of sponsorbedrag tussen de 100.000 en 1.250 euro. Er liggen nog circa tien aanvragen. Onlangs bezocht het bestuur samen met gede puteerde K. van Beveren een aantal bedrijven die inmiddels een subsidiebedrag hebben ge kregen. Er werd begonnen op de eigen thuisbasis van ZIGZAG aan het Edisonpark in Vlissingen. Daar wordt momenteel alles in gereedheid gebracht om in vulling te geven aan DOK 41. Dit initiatief met o.a. subsidie vanuit Brussel is door de stich ting Incubator Zeeland opgezet om innovatieve technologische starters in Zeeland een betere opstart aan te bieden. Deze doelgroep krijgt de kans om maximaal vier jaar met be geleiding, advies en netwerk mogelijkheden het bedrijf tot verdere ontwikkeling te laten komen. Een ander bedrijf op het Edisonpark is Vraagkracht. Dit bedrijf bestaat uit een tien zelfstandige freelance-onderne mers die allen volgens een be paalde visie en gerichte scho ling pedagogische thuishulp op maat aanbieden. Verder is de flexibel werk- en ont moetingsplek van Instore Ambiance uit Goes bezocht. Calibrator BV in 's-Graven- polder, producent van de bottlenecker, een apparaat waarin afvalglas wordt ver malen tot een granulaat dat vervolgens wordt afgevoerd naar de glasverwerkingsin dustrie. Het lege fles/glasvo lume wordt daarmee met 80 procent gereduceerd. Vlissingen Maandag opende Kinderdag verblijf Lien aan de Badhuis straat 70 in het centrum van Vlissingen. Directeur is Eveline Luchtmeijer die, na een aantal jaren met veel plezier als gastou der te hebben gewerkt, besloot om het nog iets professioneler aan te gaan pakken en een ei gen kinderopvang te beginnen. "Hierbij kwam het idee voor Kinderdagverblijf Lien! Naast mijn ervaring als gastouder werk ik al tien jaar in de gehan dicaptenzorg. Eerst als inval kracht in een dagverblijf voor verstandelijk beperkte kinderen in Goes, daarna een aantal ja ren in kindertehuizen (AZZ) en nu al zeven jaar in de gespeciali seerde thuiszorg", zegt Eveline, die de hbo-opleiding SPH met succes afrondde. Kinderdagver blijf Lien! is voor kinderen van 0 tot 4 jaar, maximaal twaalf tot veertien kinderen. Zeven dagen per week van 7.00 tot 18.00 uur en er wordt ook avondopvang aangeboden. Nachtopvang is eveneens mogelijk maar dan als gastouder. Vanaf 4 jaar is er buitenschoolse opvang voor een groepje van zes kinderen. Er wordt gewerkt met vier leidsters die de kinderen verzorgen. "Onze visie is niet alleen opvang, maar ook huiselijk heid. Dat kan zijn een rondje lopen, boodschappen doen of naar het strand. Niet al leen de opvang en een beetje spelen, maar wij bieden ook wat extra's", legt Eveline uit. "Er staat één leidster op zes kinderen. Het accent ligt op het kleinschalige, veel indivi duele aandacht en een flexi bele opvang. Kinderdagver blijf Lien! staat garant voor goede kinderopvang zonder zorgen." Kijkochtend 14 mei van 10.00-12.30 uur. Kinderdagverblijf Lien, tele foon 06-31384372 kinderdagverblijf-lien.nl In september gaat het Mid delburgse Zep Dome, de multifunctionele evenemen tenhal open. "Eerst wilden ze voor de zomer starten, maar dat bleek te ambitieus", bekent een woordvoerder van projectontwikkelaar TCN. Marcel uan der Voort Middelburg Het is de bedoeling dat er in Zep Döme voor maximaal 2500 bezoekers binnen- en buiten landse artiesten gaan optreden. Regionale artiesten krijgen er eveneens een podium. Ook is het een ruimte voor congres sen en beurzen. Exploitant van Zep Döme is Johan Bruinsma uit Lelystad. Eerder is gemeld dat hij de exploitatie samen doet met de Terneuzense theaterdi recteur Frans Lievens, maar die meldt: "Ik ben geen zakelijk be langhebbende." De woordvoer der van TCN: "Wij bouwen het pand van ZEP Döme nog zo'n honderd meter uit. Aan de ach terkant komen kleedkamers en toiletten voor de artiesten." En zegt over de leegstaande win kelpanden: "Het is voor vijfen negentig procent zeker dat in de voormalige sportzaak een experience winkel komt. Daar kunnen de producten voor het kopen beleefd worden. Voor het andere pand tussen de BCC en dé fietsenwinkel zijn wij bezig met een grote partij. Als de Klimavontuur, is pas geopend op het ZEP in Middelburg. fietsenwinkel is vertrokken gaat die ruimte naar een van de kan didaten." Restaurant La Place heeft ruimte ingeleverd. "Wij hebben in goed overleg de ver gaderruimtes aan de achterkant van het pand aan de eigenaar teruggegeven. Die ruimte is nu in gebruik door de exploitant van Klimavontuur", beaamt woordvoerder Sandy Perquin van La Place. "Klimavontuur Middelburg is afgelopen Pasen geopend. Het is een klimpark met onder andere een klim wand en verschillende routes. Een van vier meter hoog, twee op zeven meter hoogte en een tje die tot tien meter naar boven gaat", vertelt eigenaar Silphen Dijkstra. "Ik vind het leuk op ZEP. Het is zo goed als klaar", reageert Sven van Rijswijk van zowel Mini Mundi als voetbal museum Voetbal Experience. FOTO: JASPER KARMAN "Het voetbalmuseum voor de naam slaat aan. De mensen snappen beter wat het is. De Duitse expositie met de twee wereldbekers wordt druk be zocht. Ook de Duitsers op de campings spreken er flink over", zegt hij lachend. Hij verklapt dat het thema Lente Mundi wellicht overgaat in Summer Mundi met een strandsfeer. Er zijn plannen voor een treintje tussen ZEP en de meubelboulevard en tegen woordig is er buslijn 65 die de bezoekers tussen ZEP en het station vervoert. Eveline Luchtmeijer in Kinderdagverblijf Lien! was afgelast, maar Ellen had de foto's van de wedstrijd dezelfde dag al online. "Ik geloof dat ze de enige toeschouwer tijdens die wedstrijd was" lacht Wim. Naast actueel is de site over zichtelijk, gebruiksvriendelijk, veel gelezen en heeft een prima archief. Wim durft niet te schat ten hoeveel tijd Ellen aan de site besteed, er gaan verhalen dat haar man Ellen wel eens achter de computer aantreft als hij om 4 uur naar zijn werk gaat. Naast de verbazingwekkende snelheid waarmee zij het VCK-nieuws verspreidt is ze ook actief in de evenementencommissie voor de jeugd en draagt ze bij aan feest avonden. ■fc www.zeeuwsevoetbalawards.nl Koudekerke Voor Voetbal Combinatie Kou dekerke is vrijdagavond 27 mei een helder plaatje. Dan mogen de camera's maar één beeld vastleggen, Hans Kraay junior overhandigt de Zeeuwse Voet bal Award van 'Vrijwilliger van het seizoen 2010/2011' aan de prima donna van hun club; Ellen Dek. Zij is niet eens lid van VCK en toch is haar in breng voor de vereniging van onschatbare waarde. Via 'haar' VCK website www.vck-koude- kerke.nl is ze zelfs een bindende factor voor iedereen die VCK een warm hart toedraagt. Wim Bommeljé, secretaris van VCK, roemt Ellen's inzet. "Geheel belangeloos besteedt ze veel vrije tijd aan de website." De uitslagen en competitiestanden van alle VCK-teams staan de avond van een wedstrijddag al online, waardoor de site altijd actueel is. Ook maakt Ellen geen onderscheid, van senioren tot pupillen, van alle wedstrijden maakt ze foto's en video's. Als voorbeeld noemen de Koude kerkenaren de wedstrijd Hoede- kenskerke 3-VCK 5. Bijna alles Ellen Dek slaat geen wedstrijd van VCK over. FOTO: RIA DE WITTE Edwin Abel in zijn nieuwe zaak. FOTO: EDWIN PAREE

de Faam | 2011 | | pagina 16