MA Dl WO DO VR ZA ZO Snel thuis voor het laatste hoofdstuk 35 jaar deurdonderen met Normaal Al zijn columns bij elkaar Piet Paulusma: lekker in de tuin met een boek wS3 y zom linnen/ Verkeersinformatie Ik zeg oeh! Henk Spaan Boekenweer DE 100 JARIGE UfT HET RAAM ENVEF LOM Vandaag Vandaag Vandaag Vandaag Vandaag Vandaag Easy City Life, ERS 'kATOEN EEN SpORTIEp DAMESpROQRAMMA IN DE kLEUREN: WIT, LlCHTQRI]5, ZWART EN pETROLBLAUW. WWW.VANDEVENFASHIONSH0P5.NL Boekenkast Altijd actueel: de-faam.nl www.de-faam.nl www.deweekkrant.nl/webwinkel www.deweekkrant.nl/spaan www.de-faam.nl Roadtrip op leeftijd Een kruising! tussen een schelmen roman en een komischl geschiede nisboek. De 100-jarige Allan Karls-: son heeft een veelbewo gen en merkwaardig leven achter de rug als hij op z'n verjaardag uit het raam van het bejaardenhuis klimt en op z'n pantoffels verdwijnt. Je moet wel een vreselijke zuurpruim zijn om niet op elke pagina iets te lachen te vinden. En dat terwijl de weinig lachwekkende geschiedenis van de twintigste eeuw voorbij komt. Vergele ken bij wat Karlsson al heeft meegemaakt, is zijn vlucht voor maffiose figuren met een koffer geld nog nauwelijks iets om je.druk over te maken, jonas Jonasson, De 100-jarige man die uit het raam klom en verdweenSignatuur, 19,95. Alles voor geld Hoge bome: vangen veel wind. Het klinkt als ei cliché maar in Wraak- handel is het een waarhei» als een koe. Alleen duurt het wel even voor duidelijk wordt in welk opzicht Mark Wallace nou precies zo'n hoge boom is. Het is dan al vele jaren geleden dat zijn zoon Kyle spoorloos verdween. Mark, zijn vrouw Claire en hun dochter Kate zijn de jaren met onzekerheid doorgekomen en ze vormen meer in naam dan in praktijk ,een gezin. Dan zorgt de bank crisis voor nieuwe ontwikke lingen. Misschien waren zaken en vriendschappen toch heel anders dan Mark al die jaren heeft gedacht. Een spannend inkijkje! Lee Vance, Wraakhandel Boekerij, 19,95. Intriges in duistere tijden Het kan zijn dat je even door moet bijten. De dramatische! avonturen van Augustof Santamaria del Valle, Emilio Amol res en de vele andere Spaanse militairen in Marokko zijn echter van belang voor het vervolg. De moorden die Santamaria later voor de Madrileense veilig heidsdienst onderzoekt hebben een relatie met een duistere zaak waar kinderen het slacht offer van werden. Maar steeds spelen de politieke situatie en de rol van het leger, de vakbon den en de anarchisten mee. En de erfenis van de beslissende slag in Marokko komt ook daar weer om de hoek. Indrukwekkend! Miquel Bulnes, Het bloed in onze aderen, Prometheus, 24,95. Pijnlijke herinneringen Sebastian Fitzek heeft het tot zijn handelsmer) gemaakt het onmogelijke mogelijk te maken. Na zijn debuut met De thera pie, was niet elk boek'een even succesvol voorbeeld daarvan. Voor zijn nieuwe boek hoef je gelukkig niet spiritueel aangelegd te zijn om het te waarderen. Met hoofdpersoon Mare Lucas vraagt de lezer zich wel af of hij nou gek aan het worden is. Achter alle veronderstelde waanzin ontrolt zich echter een waarheid die veel minder met de geestelijke gezondheid te maken heeft. Professor Ha- berland komt nog even voorbij en geeft het oordeel: 'het kan nooit goed zijn iefs verkeerds te doen.' Sebastian Fitzek, Het experi ment, De Fontein, 18,95. Moeizame liefde Meneer Nakano verkoopt geen antiek. Toch is er wel degelijk klandizie voor de aller; daagse rom mel die hij aan de man - brengt. Genoeg om Hitomi werk te geven, terwijl hij met Takeo op pad is om inboedels op de kop te tikken. Terwijl er tussen Hitomi en Takeo een wat onmogelijke relatie opbloeit, heeft meneer Nakano zelf zo zijn eigen relaties. Tus sen een beschrijving van alle dag ontpopt zich een bijzonder liefdesverhaal, waarbij Hitomi en Takeo onvermijdelijk op weg zijn naar een volgend 'leven'. Daar kan ook de zus van meneer Nakano niets aan veranderen. Hiromi Kawakami, Nakano's handel in oude rommel, Atlas, 19,95. de KAART VAN DE TIJD Tram of tijdmachine? Tijdmachi nes blijven tot de verbeelding spreken. Maar bij een? verhaal overf tijdmachines denk je al snel aan iets 1 oubolligs. Dat is De kaart van de tijd in ieder geval niet. Regelmatig word je als lezer op het ver keerde been gezet. Hoe zit het nou met And- rew Harrington als hij terug in de tijd wil om de moord (door Jack the Ripper) op zijn geliefde te voorkomen? En wat te denken van Claire Haggerty die juist naar de toekomst wil en daar als een blok valt voor 'kapitein' Derek Shackleton? De schrijver H.G. Wells speelt in het geheel zijn heel eigen rol maar er is ook een mysterieuze bibliothecaris. Félix J. Palma, De kaart van de tijd, Sijthoff, 24,95. MY 04 f i - 4 PHM T" programma wordt ieder uur herhaald 18uur 18uur 18uur 18uur 1Suur 18uur 18uur de week Cooking 18:13u 18:13u 18:13u 18:13u 18:13u 18:13u 18:20u De Fix my Car Easy Topspeed Wonen in OverLeven Fix my Car Busstemming Cooking Zeeland met Kanker (Herhaling) 18:33u 18:27u 18:23u Internet Hart Wonen in ZAPP TV voor Muziek Zeeland 18:23u 18:35u Hart Topspeed voor Muziek Mouwloos overslag jurkje met stretch en zakken aan beide kanten. In de maten 36-44. Mouwloos tuniek met aan beide kanten zakken. In de maten 36-44. T-shirt met geplooide schouders. In de maten S-XXL. Kabelkrant Kabelkrant Kabelkrant Kabelkrant Kabelkrant Kabelkrant Kabelkrant KAPELLE - Biezeiingsestraat 6 - Tel. 0113-330136 OOST-SOUBURG - Kanaalstraat 9 - Tel. 0118-474313 MIDDELBURG - w.c. Veersche Poort - Fazantenhof 10 - Tel. 0118-640779

de Faam | 2011 | | pagina 36